новости

Концлагерь и пыточная: что обнаружила в Сумской областной специализированной психиатрической больнице №2 омбудсмен Верховной Рады? (ФОТО)

24.01.2017 08:25

Продолжаются проверки условий содержания пациентов в психбольнице №2, которая находится в с.Высокое Ахтырского района. Напомним, больница привлекла общественное внимание, отказавшись отдавать пациентов, которых областная власть пыталась эвакуировать в аналогичное заведение в Роменском районе из-за аварии системы теплоснабжения. Несмотря на то что в палатах было +9 - +11 градусов тепла, сотрудники больницы физически не выпустили пациентов, опасаясь за свои рабочие места. В итоге часть тех, кого держали в нечеловеческих условиях, заболели гриппом, ОРВИ и пневмониями, несколько человек были госпитализированы, одна 87-летняя женщина уже умерла.

Руководство больницы считает скандал политической провокацией, его усиленно поддерживают коллеги по партии "Батькiвщина", заявляя о недостаточном финансировании учреждения. При этом областная власть заявляет, что только в прошлом году на ремонты и содержание больницы было выделено 28 млн. грн. Всего же, как подсчитал общественный активист Павел Борисов, за годы руководства больницей главврача учреждения Лилии Неофитной учреждение получило 132 млн. бюджетных денег и 3,6 - внебюджетных. Как использовались эти деньги и улучшили ли они условия содержания больных - можно увидеть в отчете уполномоченного Верховной Рады по правам человека Валерии Лутковской, которая посетила учреждение и обнаружила в нем карцер с решетками, людей, живущих на койках в коридоре, полное отсутствие молочных продуктов, овощей и фруктов в рационе и жуткую антисанитарию.

На своей странице в "Фэйсбуке" омбудсмен сообщила :

"Головна причина порушення прав пацієнтів Сумської обласної психіатричної лікарні №2 - недостатнє фінансування закладу *** У рамках діяльності національного превентивного механізму проти катувань 17 червня 2016 року моніторингова група у складі регіональних координаторів взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській та Тернопільській областях, а також громадського монітора ознайомилася з роботою Сумської обласної психіатричної лікарні №2. Загальна площа установи становить 4 гектари; вона розташована у мальовничій місцевості: чисте повітря, безпечна територія, на якій багато зелених насаджень та квітів, лавочки, місця для прогулянок. Тут є можливість створити всі умови для лікування та чудового психічного стану хворих. Проте перше, що потрапило в поле зору моніторів НПМ після розмов з пацієнтами, - решітчаті двері та палата, призначення якої чітко не змогли пояснити медичні працівники психіатричної лікарні. Знайшли її монітори у так званому «гострому відділенні». Хоча медичний персонал і переконував, що двері зберігаються виключно як матеріальна цінність, а кімната запланована на ремонт, пацієнти (як чоловіки, так і жінки) при приватному спілкуванні називали цю кімнату “надзоркою” чи “решіткою” та повідомили, що там закривають хворих для покарання. На вимогу моніторингової групи двері, завіси та петлі, призначені для навісного замка, було демонтовано. Проте в деяких приміщеннях все ще залишились решітки на вікнах, що негативно впливає на емоційний стан хворих. Також моніторами була виявлена невідповідність вимогам законодаства щодо стану санітарних вузлів, душових кімнат, харчоблоку, укомплектованості палат меблями для зберігання особистих речей пацієнтів та засобів гігієни, що наразі знаходяться у сейфі медичного працівника і видаються на прохання. Не у всіх відділеннях дотримуються норм площі на особу, через що люди змушені перебувати у коридорі чи спати на ліжках, розміщених поруч. Коштів лікарні на молочні продукти, овочі та фрукти не вистачає, тому їх практично не буває, люди змушені купувати їх за власні гроші у магазині поруч. Є в закладі судово-медичне відділення, відремонтоване та повністтю обладнане, проте наразі воно не функціонує через брак медичного персоналу. Головний лікар скаржиться на відсутність достатнього фінансування з боку держави і необхідність постійного пошуку та залучення спонсорської допомоги. Недостатність фінансування - головна проблема, в результаті якої порушуються конституційні права пацієнтів на достатній життєвий рівень, соціальний захист та медичну допомогу. За результатами проведеного моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини."

Также в Интернете появились фотографии из учреждения. Их опубликовали омбудсмен Валерия Лутковская и общественный активист Павел Борисов.


п»ї
о чем говорят?
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары