новости

Чим відзначився та запам’ятався області візит глави держави?

16.09.2020 09:06

Минулого тижня з робочим візитом на Сумщині вперше побував Президент України Володимир Зеленський. В рамках поїздки глава держави відвідав у Сумах Меморіал героям АТО, де поспілкувався з ветеранами та їх сім’ями, ознайомився з роботою обласного КП «Аеропорт Суми», привітав щепкінців із присвоєнням театру статусу на-ціонального та взяв участь у презентації Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки. Чим запам’ятався візит Президента - далі в подробицях.

«Допоки живемо - ми пам’ятаємо!»

Відразу після прибуття на Сумщину Володимир Зеленський із власної ініціативи вирушив до Меморіалу героям АТО, що на центральному кладовищі обласного центру, щоб ушанувати пам’ять загиблих 46 бійців. Там він поспілкувався з їхніми побратимами та рідними. Вони звернулися до глави держави з проханням надати особливий статус сім’ям загиблих захисників України. Присутній на зустрічі представник Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих захисників України при Президентові Євген Тєрєхов повідомив, що вже розробляється відповідний законопроєкт і він обов’язково буде внесений до парламенту.

Також присутні зазначили, що діти-сироти, батьки яких загинули на війні, часто не мають можливості отримати житло. «Треба допомагати дітям загиблих, щоб, коли вони виростуть, - були захищеними і мали власний куточок», - звернувся до Володимира Зеленського один із родичів військових. Президент зауважив, що це питання можна вирішити на рівні обласної влади, а держава зі свого боку допоможе. Ветерани АТО також розповіли про проблему з працевлаштуванням військових після повернення з фронту.

«Я вважаю, що підприємці, які зберегли свій бізнес, повинні завдячувати хлопцям, які воювали на фронті. Тому простий варіант - стимулювати їх створювати робочі місця та працевлаштовувати ветеранів, - заявив Володимир Зеленський. - Допоки ми живемо, ми повинні пам’ятати про наших захисників!»

До речі, як повідомив на прес-конференції по результатам візиту Президента голова Сумської ОДА Роман Грищенко, в області вже розробляється програма захисту дітей-сиріт учасників бойових дій на сході України - із залученням представників громадських організацій, які опікуються питаннями захисту учасників АТО.

- Також на часі - вирішення проблеми з працевлаштуванням бійців, - зазначив Роман Грищенко. - Глава держави дав доручення відпрацювати механізм, як до цього залучити бізнесменів. І ми зараз над цим працюємо. Крім того, я вже поставив завдання головам РДА визначитися з приміщеннями для створення в кожному районі Центрів для учасників АТО - на зразок того, який є в Сумах. Тож невдовзі наші військові та їх сім’ї зможуть вирішувати нагальні питання за місцем проживання.

«Це не подарунок від президента, а справедливий культурний вирок!»

Приїзд Президента до щепкінців був знаковий - саме в цей день, 8 вересня, Володимир Зеленський підписав Указ про надання Сумському обласному академічному театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна статусу національного. На цю подію, яка підняла наших митців на найвищий щабель визнання, колектив очікував уже давно, завоювавши прихильність поціновувачів театрального мистецтва не тільки в Сумах, а й далеко за межами області.

До речі, у середині серпня колектив завершив 87-й (!) театральний сезон вагомим доробком - поставивши 14 унікальних прем’єр - та розпочав новий. Свої творчі напрацювання щепкінці щедро й з успіхом демонструють на різних престижних сценах. Це стосується і цьогорічного виступу в Києві на фестивалі «ГРА» з виставою «Пер Гюнт», що увійшла до п’ятірки найкращих конкурсних робіт, і обласного конкурсу театрального мистецтва «Сумська Мельпомена - 2020». Наразі на щепкінській сцені повноцінно представлені класична драма, оперета, балет, сучасний авангард і найрізноманітніші концертні програми. Театр також відомий ініціативою «День театру в районі», яка була започаткована ще у 2016 році.

І ось - хвилююча мить. Володимир Зеленський після оглядин першого поверху, де він ознайомився з історією та репертуаром театру, відвідав Малу сцену, повідомив колективу про присвоєння нового статусу.

Голова Сумської ОДА Роман Грищенко зауважив, що щепкінці по праву отримали таку високу і справді заслужену відзнаку. Обласна влада неодноразово зверталася до різних інстанцій з такою ініціативою. І лише Володимир Зеленський підписав відповідний Указ.

«Це дійсно велика заслуга всього колективу, - відзначив очільник області. - Завдяки його багаторічній натхненній роботі театр перетворився на справжній форпост національної культури та духовності. Він є провідним центром музичного мистецтва не лише Сумщини, а й усієї України. Щорічно на перегляд культурно-мистецьких творів до щепкінців приходить 140 тисяч глядачів. Я пишаюся тим, що ми змогли надати театру статусу національного!»

До слова, новий статус розширить можливості театру для участі в конкурсах та фестивалях, в т.ч. міжнародних, а фінансування збільшиться на 25% від теперішнього.

«Велике будівництво» на Сумщині: нарощуємо темпи

Як відомо, реалізація програми «Велике будівництво» є одним із пріоритетів командної роботи Офісу президента, ОДА та місцевого самоврядування. Спорудження доріг, що входять до програми «Велике будівництво» в Сумській області, як запевнив Володимир Зеленський, триває та завершиться у визначені терміни. Він нагадав, що цьогоріч будується близько 160 км доріг державного значення. До речі, минулого року на Сумщині ремонтували лише 20 км таких доріг, а у 2020-му заплановано у 8 разів більше (загальна кількість об’єктів - 83, з них 14 - державні). «Всі ці зобов’язання контролюються, - зазначив глава держави. - Голова ОДА говорить, що встигнуть. З головою «Укравтодору» я щодня спілкуюся. Вони доповідають, що до кінця року ми все це зробимо».

Однак, зауважив він, будівництво доріг на Сумщині відбувається повільніше, ніж в інших областях. Це пов’язано з тим, що багато проєктів блокуються на рівні Антимонопольного комітету. Це приводить до вимушеної тяганини з проведенням тендерних процедур. Деякі учасники, як уточнив Роман Грищенко, заходять на тендерні торги, виставляючи мінімальну ціну, за яку взагалі неможливо вести будівництво, тим самим зриваючи процедуру. «Дійсно, є ті, хто заважає, - зазначив він. - Не все так просто, але ми не зупиняємося. В нас була мета - збудувати хороші дороги для під’їзду до шкіл та лікарень. І ми це зробили!»

Глава держави запевнив, що всі перешкоди, які гальмували темпи будівництва автошляхів, буде усунуто. Водночас, за словами Володимира Зеленського, ситуація з відновленням шкіл і садочків у Сумській області краща.

Як повідомив Роман Грищенко, вже розпочато навчання у Нижньосироватській та Краснопільській загальноосвітніх школах, де відбулась реконструкція приміщень. Також завершена реконструкція у шосткинському ліцеї, де очікується закупівля меблів. На завершальному етапі й роботи в конотопській гімназії, середино-будській та роменській школах. Це будуть сучасні, утеплені та комфортні для навчання заклади, облаштовані меблями та технікою. У Сумах - в процесі масштабне будівництво дитсадка у 12-му мікрорайоні (вартість - 58 млн. грн.), який зводять за оригінальним проєктом: три поверхи, ліфт, басейн на першому поверсі, застосування техніки «скляний вітраж», щоб до кожної кімнати могло потрапляти освітлення. «Такого проєкту в Україні ще не було - ми будемо прикладом для всієї держави. У цьому році плануємо виконати основні будівельні роботи, щоб у наступному перейти до внутрішніх. Розраховуємо завершити будівництво до осені наступного року, - уточнив Роман Грищенко. - А щоб активізувати процеси в інших населених пунктах, зараз працюємо над розробкою генеральних планів забудови - де їх або взагалі не існує, або вони розроблялися дуже давно. Це необхідно, щоб можна було будувати нові амбулаторії, дитячі садочки або школи. Головний архітектор області наразі опікується цим питанням».

Також цього року запланована реконструкція та капремонт приймальних відділень у 7 опорних лікарнях Сумщини, продовжується будівництво сільських амбулаторій (хоча вони не входять в програму «Велике будівництво», бо були ініційовані раніше). «Деякі амбулаторії розпочали зводити ще у 2017-2018 роках, - уточнив голова ОДА. - Нормальні підрядники будують таку амбулаторію за типовим проєктом за три місяці. З тими, хто зволікав, нам довелося розпрощатися. Відбулися нові торги - вже 5 амбулаторій прийняті в експлуатацію і до кінця місяця закінчимо інші. Будемо працювати над тим, щоб в кожному центрі ОТГ були сучасні амбулаторії. З Президентом ми говорили про два роки, що необхідні для розбудови мережі на селі, але при співфінансуванні з громадами це можна зробити і за рік».

Сумському аеропорту - бути!

Стратегічний для Сумщини об’єкт - «Аеропорт Суми», який сьогодні в занепаді, має всі шанси на нове життя. Головна проблема летовища, яке ніколи по-справжньому не ремонтувалося, - застарілість злітної смуги. Хоча за параметрами вона не поступається смугам аеропорту Харкова чи столичних «Жулян», тому може приймати майже всі літаки. До того ж, якщо відбудеться ремонт смуги та аеропорту загалом, Суми зможуть стати пунктом дозаправлення для повітряних суден довгих маршрутів з Азії на Захід. А це вже зовсім інші перспективи для нашого регіону.

Володимир Зеленський, який ознайомився з роботою аеропорту, запевнив, що держава може виділити кошти для ремонту смуги. При умові, якщо буде зведений термінал. «Зараз ми підбираємо пріоритетні напрямки по всіх аеропортах, - зазначив Президент. - Ми готові будувати у вас смугу, щоб Суми були в графіку пріоритетних аеропортів, якщо ви маєте тих, хто паралельно будуватиме термінал. Це дуже важливо».

По словам Романа Грищенко, прийняте главою держави рішення, згідно з яким сумський аеропорт буде включений до окремої програми фінансування розбудови та реконструкції аеропортів України, - це один з головних результатів робочої поїздки Президента на Сумщину. Фінансування очікується вже наступного року.

- Я можу сказати - аеропорту в Сумах бути! - зазначив голова ОДА. - Впевнений, що літаки полетять по нашій смузі. Одне із завдань, яке поставив глава держави, - максимально швидко розробити проєктно-кошторисну документацію - щодо будівництва терміналу та відродження злітної смуги. Це завдання ми виконаємо раніше поставлених строків. Дві наші групи вже виїхали переймати досвід будівництва злітних смуг. Будемо працювати на максимальну якість з мінімальними затратами.

Вже тривають перемовини з потенційними інвесторами щодо побудови терміналів та ремонтних баз для літаків. Представники з Туреччини, котрі виявили бажання інвестувати у туристичну галузь, працюють на Сумщині над програмними документами та обрахують приблизний пасажиропотік іноземців на наступний рік.

Також Президенту був представлений проєкт Стратегії розвитку Сумщини (де важливою складовою є розвиток сільської місцевості), який передбачає, що в найближчі 7 років візитівкою регіону мають стати високотехнологічний АПК, інноваційне виробництво, розвиток культурного та туристичного потенціалу. Серед планів - створення медичного містечка (район вул. Ковпака, де зосереджені обласні лікарні та медустанови), відкриття відділень трансплантології, кардіо-хірургічних втручань, будівництво нового заводу по виготовленню та переробці сухого молока, целюлозного комбінату з переробки конопель, створення мережі молочних та плодово-ягідних сімейних фермерських господарств та ін.

«Ми будемо гучно заявляти про Сумщину, відкривати її з різних боків і робити привабливою як для туристів, так і для її жителів», - резюмував Роман Грищенко.

Ліза Павлова


п»ї
Анонс


Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары