новини

Музей без відвідувачів: садибі Кеніга у Тростянці ворог завдав збитків на 5 млн грн

18.05.2022 14:52

Зазвичай 18 травня, у Міжнародний день музеїв, у старовинній садибі Л. Є. Кеніга - комплексній пам"ятці історії та архітектури національного значення, де розташований музейно-виставковий центр «Тростянецький», було гомінко і багатолюдно з самого ранку. Там проходили безкоштовні екскурсії для містян та заїжджих туристів. На жаль, цьогоріч через війну музей працює без відвідувачів. До того ж, в страшний березневий місяць окупації Тростянця частина цієї старовинної споруди зазнала значної руйнації від злочинних дій російської армії.

- Пошкоджене праве крило будівлі, де розміщувалася краєзнавча експозиція. Але музейні фонди, на щастя, збереглися, - розповідає керівник закладу Євген Маловічко. – У грудні тільки-но завершились ремонтні роботи в краєзнавчому музеї, тому експонатів там не було, вони знаходилися в окремій сейфовій кімнаті.

На сьогодні в зруйнованій краєзнавчій частині закладу комунальники вже розчистили завали, а працівники Державного бюро розслідувань провели відповідні слідчі дії. За висновками слідчих ДБР, сума завданих пошкоджень сягає 5 мільйонів гривень.

- У ці дні наш колектив, як і всі жителі нашої країни, чекає перемоги й відновлення повноцінної роботи нашого закладу, - говорить Євген Маловічко. – Ми працюємо над розробкою нових екскурсій, також працюємо з музейними фондами. Сподіваємося, що унікальна садиба Кеніга буде відремонтована за кошти держави - в рамках програми по відбудові зруйнованих та пошкоджених об’єктів внаслідок воєнних дій.

Проте музейники не сидять склавши руки: працівники МВЦ «Тростянецький» висаджують квіти, доглядають навколишню територію. У сквері біля садиби Л. Є. Кеніга вони висадили 70 троянд, які отримали в дарунок від жителів міста Запоріжжя.


п»ї


Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!