новини

Медичні збитки на Сумщині – 73 мільйони

21.05.2022 08:52

На Сумщині триває спільна робота облради, облдержадміністрації, медиків та МОЗ над відновленням роботи лікарень, що постраждали від війни. Загалом в регіоні пошкоджено 11 медичних закладів, ще 2 заклади зруйновані вщент. За попередніми підрахунками, збитки від руйнації лікарень складають 60 млн грн, а пошкоджених закладів охорони здоров’я – 13 мільйонів.

В країні започатковано програму «Розвиток та відновлення закладів охорони здоров’я України». Програмою передбачено післявоєнне відновлення об’єктів охорони здоров’я з акцентом на реформування закладів вторинного та третинного рівня.

Сумщина увійшла до пілотного проєкту разом з Київською та Чернігівською областями. І наразі прийнято принципове рішення: не лише відбудовувати чинні заклади, а й запустити новий інфраструктурний етап реформи системи охорони здоров’я.

Як повідомляє сайт Сумської облради, Програму розвитку та відновлення закладів охорони здоров’я Сумської області репрезентував депутатам в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Анатолій Котляр. Він розповів, що у Сумській області, як і в Україні загалом, нова мережа закладів охорони здоров’я формуватиметься відповідно до принципу госпітальних округів та поділятиметься на надкластерні, кластерні, загальні та пункти первинної меддопомоги.

«Поділ лікарень за адміністративним принципом (міські, районні, обласні) – це наслідок ще радянської системи медицини. Він призводить до дублювання функцій лікарень. Фактично для пацієнтів пропонують однакові послуги невисокої якості без розподілу за рівнями складності випадків», - сказав Котляр.

Система ж госпітальних округів передбачає кілька рівнів допомоги залежно від складності випадку та важкості стану пацієнта. Наднакластерні лікарні будуть максимально оснащені сучасним обладнанням та надаватимуть пацієнту найширший спектр послуг. В кластерному медзакладі пацієнт зможе отримати медичні послуги при найбільш поширених хворобах. Загальні лікарні надаватимуть базові медичні послуги для пацієнтів однієї або кількох громад. У кожній лікарні планується зробити приймальне відділення, пункт постійного базування екстреної медичної допомоги, лабораторію, аптеку, харчоблок та патологоанатомічне відділення.

Програма розрахована до 2030-2032 років. А фінансуватимуть її міжнародні донори.


п»ї


Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!