новини

Заборгованість за газ не впливає: сумчанам розповіли про причини відмови в субсидії

21.05.2022 11:47

Чи впливає заборгованість за житлово-комунальні послуги на автоматичне призначення субсидії на неопалювальний період? На сайті департаменту соцзахисту Сумської міськради розповідають, що для призначення житлової субсидії з травня департамент самостійно збирає необхідну інформацію – про доходи громадян із липня по грудень 2021 року, про наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг тощо. Тож після отримання зазначеної інформації буде прийматись рішення по кожному отримувачу субсидії індивідуально.

Звертаємо увагу, що однією з причин відмови в призначенні житлової субсидії є наявність на 1 травня 2022 року простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 680 грн.

Станом на 20 травня департамент вже отримав інформацію від надавачів послуг по 1622 домогосподарствам, які мають таку заборгованість. Але є винятки, коли заборгованість не впливає на призначення субсидії: наприклад, при наявності заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу або Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій громадянам. Проте, якщо ж заборгованість зі сплати компослуг виникла і неопалювальний сезон вже розпочався, все одно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку неопалювального сезону, якщо впродовж двох місяців від його початку будуть надані один з таких документів:

🔴️ документальне підтвердження сплати заборгованості;

🔴️ укладений договір про її реструктуризацію;

🔴️ ухвала про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо зазначені документи буде подано пізніше ніж за дві місяці після початку неопалювального сезону, то субсидію буде призначено після подання нової заяви та декларації.

Тел. для консультацій: 788-888, 050 407-81-99, 050 407-80-02.


п»ї


Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!