новини

На Сумщині навіть бібліотекарі – герої

25.05.2022 11:57

Мова йде про Валентину Ганцеву - завідувачку Солдатської сільської бібліотеки, що на Тростянеччині. Ось що про героїчну жінку повідомила представник Національного комітету по телебаченню та радіомовленню у Сумської області Лариса Якубенко: «Вона вивозила книги. Все, що було можна вивезти: книги та комп’ютерну техніку, мультимедійне обладнання, навіть брудозахисні килимки. Під артилерійськими обстрілами та гулом ворожих літаків. Вона - це Валентина Ганцева, завідувачка Солдатської сільської бібліотеки, що в Тростянецькій громаді на Сумщині. Ризикуючи життям, пані Валентина разом із чоловіком під час тимчасової окупації області рятувала бібліотечне майно. Жінка все життя працювала бібліотекаркою на півставки в старій, занедбаній бібліотеці. І тільки в грудні минулого року, перед війною, в селі відкрився новий, сучасний бібліотечний заклад європейського зразка. Радості сільських мешканців не було меж, особливо раділи з цього сільські дітлахи. Новий ремонт, стелажі, комп’ютери, мультимедійне обладнання, настільні ігри, новенькі сучасні книжки - не бібліотека, а лялечка. Перших ушкоджень приміщення сільської бібліотеки зазнало 25 лютого. Тоді уламками російських снарядів побило двері та вікна.

Кинути напризволяще бібліотечне майно бібліотекарка з 30-річним стажем не змогла. Тому в той же день разом із чоловіком, який повністю підтримав дружину, почали все пакувати, від’єднувати і перевозити додому. Робили це впродовж дня на старенькому «запорожці». У цій метушні страху майже не відчували. Руйнування продовжилися за кілька днів – 9 березня. Росіяни скинули в центр села дві авіабомби, все зруйнувалося вибуховою хвилею - повилітали решта вікон та дверей, було пошкоджено дах.

Але бібліотечний фонд було врятовано родиною Ганцевих - сільських українських жителів з високим рівнем громадянської відповідальності. Василь Яцура, головний редактор журналу «Телерадіокур"єр», президент Київського міжнародного телерадіоярмарку, зараз збирає книги для бібліотеки села Солдатське - бібліотеки, якою завідує мужня жінка Валентина Ганцева. Ось у цьому і є різниця між нами та окупантами: ми рятуємо культурну спадщину, вони – руйнують».


п»ї


Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!