новини

250 млн грн на відновлення Сумщини: куди направлять урядові кошти

26.05.2022 12:51

Як повідомив на пресконференції керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький, наразі з виділених Сумщині 250 млн гривень з резервного фонду держбюджету 150 млн вже надійшли в область, решта 100 - передбачені на червень.

Органами місцевого самоврядування була проведена велика робота щодо фіксування і актування руйнувань, які є на території громад. Наразі визначені розпорядники коштів. Так, 70 млн грн будуть спрямовані на критичну інфраструктуру, за яку відповідає обласний департамент капітального будівництва. За ним закріплені пошкоджені соціальні установи, заклади охорони здоров’я, культури, багатоквартирні будинки, гуртожитки, адміністративні будівлі. За видами робіт – це ремонт і заміна віконних та дверних прорізів, конструкцій фасадів, конструкцій дахів та покрівель.

Ще 70 млн грн будуть профінансовані через обласний департамент ЖКГ - на критичну інфраструктуру. Зокрема, ремонт зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж та систем (теплопостачання, газопостачання, водопостачання, водовідведення, опалення, електричних мереж); демонтаж, розбирання зруйновних конструкцій; прибирання вулиць та прибудинкових територій тощо.

60 млн. грн закріплено за обласним департаментом освіти і науки. Це - відновлення освітніх закладів (конструкцій дахів і фасадів, дверей, вікон, які зазнали руйнувань чи були пошкоджені ворогом).

Ще 50 млн через обласний департамент інфраструктури буде спрямовано на аварійний ремонт доріг. Перш за все, це шляхи, що були пошкоджені ворожою бронетехнікою, адже там, де курсували тисячні колони, доріг фактично не залишилося. Наразі дорожніми службами проводиться грейдерування, щоб зробити їх проїзними із подальшим відновленням. Крім того, планується латання ям і вибоїн тощо.

«Звичайно, 50 мільйонів гривень – це дуже мала сума, адже за мирним сценарієм на ремонт та відновлення лише місцевих доріг області у поточному році планувалося понад 1 мільярд гривень. Тим не менше, дороги, як і інші об’єкти, будуть ремонтуватися і відновлюватися, адже життя на Сумщині, попри кровопролитну війну, що веде росія, триває», – наголосив Дмитро Живицький.


п»ї


Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!