новини

У сумських водоймах вперше спостерігається тенденція до покращення показників

05.08.2022 10:19

Минулого тижня фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екоінспекції у Сумській області відібрали проби води з водойм, розташованих у м. Суми. Зокрема, задля вимірювання показників складу та властивостей вод були відібрані проби з річок Псел, Сумка і Стрілка, Косівщинського водосховища та озера Чеха. Вміст забруднюючих речовин у відібраних зразках порівнювався з гранично допустимими концентраціями, встановленими для водойм рибогосподарського призначення.

Слід зауважити, що якість води в цих водоймах стала дещо кращою, ніж півроку тому. За результатами лабораторного аналізу можна виділити більш забруднені і більш чисті водойми Сум станом на кінець липня 2022 року.

За сукупністю показників найгіршу якість води мала р. Сумка на відрізку русла в районі Центрального ринку м. Суми. Там зафіксовано перевищення вмісту азоту амонійного майже в 2 рази, заліза - в 4 рази, біологічного споживання кисню (БСК5) - в 3 рази та незначне перевищення вмісту сульфатів. Більш того, в районі пішохідного мосту вул. Герцена і Лугової виявлено, що в Сумці майже відсутній розчинений кисень, що може призвести до явищ задухи водних біоресурсів. Проте і вище, і нижче за течією зазначені показники близькі до норми.

Також не відповідає ГДК і р. Стрілка, проба з якої відбиралася у місці впадіння в р. Сумку. Результати аналізу показали більш ніж дворазове перевищення вмісту нітритів, заліза та БСК5. Але варто підкреслити, що ці показники виявились одними з найякісніших за останній рік спостережень за водами Стрілки.

У Косівщинському водосховищі зафіксовано наднормовий вміст завислих речовин - в 1,4 рази та БСК5 - в 2,5 рази. Вода в р. Псел у районі Харківського мосту не відповідає ГДК за сульфатами, залізом та БСК5. Ці показники в середньому завищені у 1,5 рази.

У Чешці вода більш-менш якісна, проте і в ній виявлено вдвічі більший рівень БСК5 і незначну концентрацію сульфатів.

Відтак, у сумських водоймах вперше за останній час спостерігається тенденція до покращення показників складу та властивостей вод.


п»ї


Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!