Социум

У великому господарстві - справжня господиня!

Валентина Домінас вже 10 років очолює Сумську центральну клінічну лікарню

Добре, що в житті кожного із нас є дати, які спонукають озирнутися на пройдений етап та проаналізувати зроблене. Ще краще - коли за твої справи говорять інші. Вже 10 років Сумську центральну клінічну лікарню очолює Валентина Михайлівна Домінас, для якої Сумщина, як і цей медичний заклад, стали рідною домівкою.

Блискучий професіонал, компетентний знавець та організатор медичної справи, енергійний, вимогливий та водночас чуйний керівник - так про неї відгукуються підлеглі.

Не випадково, що для Валентини Домінас саме Сумська міська лікарня №1 була першим закладом, де почалося її професійне становлення та зростання. В 1982 році випускниця Вінницького медінституту ім. М.І. Пирогова (до речі, родом із Вінниччини) для проходження інтернатури за спеціальністю «терапія» приїхала в Суми в міську лікарню №1. Через рік для продовження інтернатури її перевели до Конотопської ЦРЛ, де з 1984 по 2000 роки вона працювала дільничним лікарем-терапевтом. Для молодого фахівця ці роки стали чудовою школою, щоби пізнати специфіку професії, реалії та проблеми медицини. В подальшому такий гарт дозволив пані Валентині вміло та вправно трудитися на адміністративно-керівних посадах - заступником головлікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи та заступником головлікаря з терапевтичної допомоги в Сумській міській лікарні №5, а ще - заступником начальника управління охорони здоров’я з лікувально-профілактичної роботи Сумської міськради. Для Валентини Домінас прагнення змінити на краще надання медичної допомоги сумчанам завжди було головним. І ось в 2006-му доля знову повертає її в першу міську лікарню - на посаду заступника головлікаря з поліклінічної роботи. А вже 1 липня 2009 року Валентину Михайлівну призначили головним лікарем закладу (на сьогодні - директор).

З того часу міська лікарня №1 впевнено взяла курс на розвиток та запровадження новітніх сучасних технологій! Для покращення умов перебування хворих та роботи персоналу в закладі проводяться масштабні ремонти та реконструкція, на вимогу часу з’являються нові відділення, закуповується діагностичне та лікувальне обладнання. Так, в 2012 році в лікарні відкрилися відділення неврології з палатами інтенсивної терапії та відділення хірургії. Вперше в області запроваджено лікування методом тромболізису при ішемічному інсульті, в роботі відділень хірургічного профілю активно просуваються ендоскопічні втручання. Починаючи з 2014 року було оновлено технічне оснащення відділення променевої діагностики (придбані нові рентгенівські апарати, серед них - дві С-арки для інтервенційних втручань, цифрові апарати нового покоління для травмпункту та приймального відділення). З 2016 року почав проводитись плазмаферез (очищення крові від шкідливих та токсичних елементів). На повну потужність запрацювало облаштоване фізіотерапевтичне відділення.

Останні роки - період особливих здобутків. В лікарні з’явилися нейрохірургічні, проктологічні ліжка, на базі кардіологічного відділення - реабілітаційні ліжка. Введені посади проктолога, нейрохірурга, психотерапевта, логопеда, сексопатолога. В 2017 році за кошти міського бюджету придбаний високоінформативний мамограф (для обстеження молочних залоз у жінок), а в 2018-му - надсучасний ангіограф, з допомогою якого фахівці проводять коронарографію (діагностику прохідності судин серця) з подальшим стентуванням - установкою стента, що відновлює кровопостачання серцевого м’яза. Цьому передувало відкриття в жовтні минулого року відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії на 30 ліжок. «Саме завдячуючи Валентині Михайлівні, яка без перебільшення є лідером, з’явилось це відділення, що, в свою чергу, вивело кардіологічну службу міста на новий рівень, - говорить його завідувачка Тетяна Лозова. - Якщо до цього лікування проводилось медпрепаратами, то тепер ми маємо можливість надавати допомогу хворим за європейськими стандартами. За сприяння директора закуповуються прилади для коронарографії, девайси, допоміжні засоби для проведення тимчасової кардіостимуляції. Будь-яка задумка, що стосується покращення стану хворих, завжди у нас вітається і запроваджується в практику роботи».

- Нам дуже поталанило із таким керівником, який завжди і у всьому тримає руку на пульсі, - відзначає заступник директора з медичної частини Наталія Кондратюк. - Саме через її обізнаність, неспокійну вдачу та неабиякі організаторські здібності лікарня займає гідне місце серед лікувально-профілактичних закладів області. Валентина Михайлівна завжди прагне до всього нового, цікавиться досягненнями медицини, щоб запровадити їх в нашій лікарні. Вона дійсно вміє навколо ідеї згуртувати команду небайдужих! Знає все про кожного працівника, ніколи не відмовить у підтримці. Вільно спілкується з будівельниками, адже досконало вивчила їх термінологію. Весь час в пошуках спонсорів, аби лікарня стала ще більш сучасною та комфортною. Як результат - відремонтовані відділення, інформативне обладнання, клумби на території. А директор бідкається, що ще так треба багато всього зробити! І це - чудово, що немає спокою в неї, адже вона не дає його нікому. Наш керівник - як вічний двигун, який рухає за собою інших! Її мудрість заворожує, а професіоналізм - притягує кожного.

Ще колеги відзначають людяність директорки. Мало кому із загалу відомо, що Валентина Домінас займається благодійністю, допомагає бійцям АТО, перераховує кошти в притулок для тварин, відвідує інтернатні заклади. «Знаєте - це гідний приклад для наслідування, - додає заступник директора з медсестринства Юлія Іщенко . - До того ж такі факти не афішуються. Ми підтримуємо ініціативу керівника - в прибираннях території за межами лікарні, в допомозі та відвідуванні обласного будинку дитини, підтримці учасників АТО».

Колектив Сумської центральної клінічної лікарні щиро вітає свого керівника із першим 10-річним ювілеєм на цій посаді та бажає здоров’я, здійснення всіх мрій і планів!

Ліза Павлова

P.S. В понеділок, 1 липня, міський голова Олександр Лисенко вручив Валентині Домінас почесну відзнаку «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.


п»ї
Читайте в этой рубрике

Никаких дорезок - мораторий!

На сессии Сумского горсовета 19 июня депутат Вячеслав Степченко обратил внимание всех присутствующих на то, что в повестке дня появилось немало проектов решений, касающихся выделения земли явно в обход моратория.

- Такое впечатление, что у нас отменили мораторий, - заявил он. - Вообще... Читать статью полностью

Телемедицина придет в села Сумщины

Одно из направлений медреформы в селе - внедрение телемедицины, предусматривающей дистанционную консультацию семейного врача с узкопрофильным специалистом (вторичного или же третичного уровня).

В идеале сельскому жителю не нужно будет ехать в район или даже в область, чтобы проконсультироваться... Читать статью полностью

Сохраните свое сердце здоровым!

С какими симптомами сразу нужно идти к врачу и как не попасть в группу риска сердечников?

Современный мир изменчив, и мы изо всех сил стремимся под него подстроиться, стараемся все успеть, часто забывая о своем здоровье. Потом об этом напоминает печальная статистика: сердечно-сосудистые... Читать статью полностью

Выпил на работе - получи деньги

Сколько в Украине происходит несчастных случаев на производстве? Официально, по данным Фонда соцстраха, за 2018 г. 350 человек получили смертельные травмы (на 5% больше, чем в 2017 году), страховых несчастных случаев насчитывалось 4,8 тысячи.

Но реальную цифру никто не назовет,... Читать статью полностью

15 лет сумской революции

В минувшую субботу, 28 июня, в сквере Шевченко в Сумах собрались три десятка людей, которые в 2004 году были организаторами и участниками «Студенческой революции на траве», которая вошла в историю нашей страны. Событие было знаковым - первый в стране опыт такого масштабного противостояния... Читать статью полностью

С 1 июля - сезон бахчевых

В областном центре торговать полосатыми и дынями будут в 13 официальных точках

Сумской горисполком на июньском заседании утвердил перечень мест для сезонной розничной торговли бахчевыми в областном центре с 1 июля по 1 ноября.

В нынешнем году их всего 13: на ул. Прокофьева возле... Читать статью полностью

Дом, где тепла хватит на всех

Читать статьюВ Сумах впервые купили жилье для детского дома семейного типа

СумЧанка Елена Пономарева и ее муж Сергей уже не раз были героями наших публикаций. Они и познакомились благодаря объявлению в ВШ, которое Лена дала летом 2009 года. К тому времени у нее подросла маленькая Каролинка,... Читать статью полностью

Вы нам - 15 тысяч, а мы вам - 1 гривню!

Почему город должен платить государству аренду, а государство городу - нет?

На своем последнем заседании 25 июня депутатская комиссия Сумского горсовета рассмотрела обращение Сумского областного отделения Фонда соцзащиты инвалидов, который просил установить им арендную плату в размере... Читать статью полностью

Особые дети - прежде всего дети!

Небезразличных сумчан приглашают присоединиться к обустройству инклюзивного центра

У ребят, появившихся на свет с нарушениями зрения, слуха, речи, опорно-двигательного аппарата, интеллектуального развития или эмоциональной сферы, - такое же право на образование, как и у всех остальных.... Читать статью полностью

За кого голосовать сумчанам 21 июля?

По двум округам, затрагивающим Сумы, зарегистрировались 27 кандидатов-мажоритарщиков

25 июнЯ ЦИК закончила регистрацию кандидатов в нардепы на внеочередные выборы, которые должны состояться 21 июля. Как и в прошлый раз, голосовать мы будем по двум бюллетеням: в одном будет список... Читать статью полностью

Новости
Реклама
Новости
Будь в курсе!