По делу

Майбутнє Сум - в руках сумчан

Олександр Соколов: «Новій владі тепер немає на кого перекладати відповідальність»

СтароЇ влади більше немає. Ті, кого звинувачували в тарифному геноциді, розвалі економіки та злиднях людей, - більше не влада.

Замість них народ віддав усе управління державою в руки «нових облич». І людей одразу почало хвилювати питання: якщо при Порошенку тарифи на газ підняли на 800%, то коли нова влада хоча б на 400% їх знизить? Чи зникнуть старі проблеми разом зі старою владою? Чи «нові обличчя» виявляться безпорадними, зрозумівши, що для управління країною недостатньо одних тільки роликів по телевізору? Про це та багато іншого ми розмовляємо з сумським правозахисником Олександром Соколовим.

- Олександре Олеговичу, результат команди Зеленського на виборах до Верховної Ради в багатьох викликав просто шок. Причому переважну більшість кандидатів від «Слуги народу» виборці в очі не бачили. Для вас такий результат виборів теж став несподіванкою?

- Ні, звичайно. Згадайте, коли ми говорили про майбутні вибори в парламент, я наводив дві головні тези. Перша: люди більше не хочуть терпіти стару еліту. Друга: наш виборець голосує не за програму або особистість кандидата, не за здібності або досягнення, а за колір партійного прапора. Давайте порівняємо сказане мною тоді і результат виборів. По-перше, з декількох сотень старих політиків у парламент змогли прорватися одиниці. Епоха старої влади завершилася.

Але є і зворотній бік медалі. Під прапором Володимира Зеленського до парламенту, найвищого законодавчого органу країни, потрапило багато людей, які самі по собі, без партійного прапора, не обралися б, думаю, навіть до якоїсь райради. Приклад - один із округів у сусідній з нами області. Рейтинг кандидата в нардепи, якщо не вказувати його партійну приналежність до «Слуги народу», - 0,9%. Рейтинг цього ж кандидата, якщо поруч із прізвищем зазначено партію президента Зеленського, - 44%. Навіщо досвід, освіта, заслуги, якщо для перемоги достатньо просто зеленого прапора?

- Якраз через це на адресу команди Зеленського звучить чимало критики. Мовляв, на президентських виборах переміг один «кіт у мішку», а зараз у Раду завели двісті п’ятдесят...

- Давайте будемо чесними: критикувати потрібно не Зеленського, а самих себе. Адже вибори пройшли без будь-якого тиску, не під дулами автоматів, ніхто не змушував людей голосувати так, як вони проголосували. Тому вже найближчим часом країна отримає те, що заслужила, те, що сама вибрала. Що б не чекало нас - позитивні зміни чи катастрофа - таким був вибір людей.

- А чи могло бути інакше? Адже на президентських виборах люди реалізували свій запит на нові обличчя в політиці, обрали Володимира Зеленського. А тепер на виборах до Верховної Ради цілком логічно вони вчинили точно так само...

- Ви праві, логіка в цьому є. Проблема в тому, що, крім логіки, має бути ще здоровий глузд! Ось вам два приклади. Якщо ви йдете вчитися економіці у всесвітньо відомого вченого, фахівця, то отримаєте прекрасні знання. Логічно? І якщо ви наступаєте на граблі, то через долю секунди розіб’єте лоба, це теж логічно. В обох прикладах є залізна логіка, але здоровий глузд присутній тільки в першому.

Довіряючи Володимиру Зеленському, люди просто автоматично, часто не замислюючись, перенесли свою довіру й на його кандидатів до Верховної Ради. Це говорить логіка. А здоровий глузд говорить: до парламенту обрали ж не Зеленського, а зовсім інших людей, про яких ви взагалі нічого не знаєте. І приймати закони (правильні й ефективні або абсурдні й шкідливі) буде не Володимир Зеленський, а саме ці, часто обрані наосліп, нардепи. Хіба це не абсурд?

- В Сумах така ж ситуація?

- Багато хто вже розуміє, що «вчитель молодших класів» Тетяна Рябуха - це може бути лише ширма, за якою, на мою думку, стоять усім давно відомі старі сумські політики. Адже, крім роботи вчителем, новообрана «слуга народу» була пов’язана із комунальним підприємством міської ради «Шляхрембуд», яке очолює депутат від фракції «Батьківщина» Олександр Вегера. Ви вірите в такі випадковості? Цілком імовірно, сумські чиновники тепер заручилися підтримкою, а може, й прикриттям нового нардепа. Про це ми ще обов’язково поговоримо. А що стосується Тетяни Рябухи як людини, то, як і тисячі містян, я просто не знаю, хто це... Є тільки один факт: ще вчора її ім’я взагалі нічого не говорило сумчанам, а сьогодні вона - член парламенту.

Користуючись логікою, люди проголосували за неї як за Зеленського. А тепер, виходячи вже зі здорового глузду, я запитую: для вирішення яких питань сумчани відправили в парламент абсолютно невідому людину - Тетяну Рябуху? Зниження тарифів, радикально, швидко і не на 3-5%; особливості теплогенерації й обсяги видобутку газу; норми споживання тепла й рентабельність різних типів ТЕЦ; із чого складається тонна умовного палива і яка має бути інвестиційна складова в тарифі - все це народний депутат Тетяна Рябуха повинна знати, інакше вона просто не зможе розробляти грамотні закони в цій сфері. Далі - субсидії на оплату ЖКГ. Там десятки юридичних тонкощів, через які тисячі людей позбавляються права на допомогу держави. Як враховувати членів домогосподарства, які та чиї доходи треба брати до розрахунку і т.д. і т.п. Люди вже настраждалися від недолугої нормативної бази і саме від Тетяни Рябухи очікують змін. Те ж саме - з утриманням будинків, ліфтів, комунікацій, бездіяльністю жеків-управителів. Вже кожна дитина розуміє, що комунальники творять, що їм заманеться, і не тільки через потурання місцевої влади. Законодавство в цій сфері виписане так, що відповідальність за несплату є у мешканців, а у жеків-управителів - ніякої відповідальності ні за що немає.

Не тіште себе ілюзіями: пройде місяць-два, і сотні людей буквально повалять до нардепа Рябухи. І цікавитиме їх зовсім не те, на якій стіні в її кабінеті висить портрет В.Зеленського. Тріщини в будинках, невиплата зарплати, холодні батареї й відсутність «доступних ліків» - ось які питання люди вимагатимуть від неї вирішити.

І те, що вона педагог, а не управлінець або юрист, вже нікого хвилювати не буде. Вона хотіла - її вибрали, жарти скінчилися. Адже, будучи кандидатом, вона повинна була розуміти, що йде не в «Лігу сміху», а в парламент. І що від коми у вислові «стратити не можна помилувати» залежать долі людей, а правильно поставити цю кому - це тепер її пряма відповідальність.

Ви ж бачите, які великі надії прості люди покладають на Рябуху та «Слугу народу»; для багатьох прихід команди Зеленського до влади - як останній шанс на виживання. І що буде, якщо найближчим часом нова влада не виправдає ці очікування, мені навіть страшно уявити. Причому п’яти років у них немає. Результату люди чекають вже зараз.

- Поговоримо про вашу участь у цій парламентській кампанії. Ви своїм результатом задоволені?

- Так, я вважаю, що наша команда отримала гідний результат. У нас не було розкрученого на всю країну партійного бренду, як у «Слуги народу»; не було губернаторського минулого, як у Юрія Чмиря; не було бюджетних мільйонів і статусу нардепа, як у Медуниці. У нас в активі були тільки реальні справи й допомога сумчанам. Я вже не кажу про те, що мої опоненти витратили на мою дискредитацію, за різними оцінками, до 300 тисяч гривень, запускаючи на телебаченні й в Інтернеті проплачені ролики з недостовірною інформацією. Про це я теж розповім у наступних інтерв’ю. І якщо три роки тому команда Олександра Соколова починалася всього з декількох друзів, соратників, то сьогодні нас - майже сім тисяч. Зростання - в тисячі разів за три роки. На місцевих виборах такий рейтинг - це однозначне входження до міськради і своя потужна фракція. А це, в свою чергу, страшний сон для аферистів у комунальному господарстві міста і нечистоплотних перевізників; це кінець схемам і договірнякам місцевої влади в сфері бюджету й комунального майна; це зовсім інший вектор розвитку Сум: замість розкрадання останніх ресурсів - відродження міста, наведення порядку в ЖКГ тощо.

- Чи правильно я розумію: на найближчих місцевих виборах ви поведете свою команду до міськради?

- Так, але з одним уточненням. Це буде не просто команда Соколова, а команда сумчан. За минулий місяць ми провели величезну кількість зустрічей у різних мікрорайонах Сум, особисто поспілкувалися з майже півтора тисячами людей. І всюди жителі підтримали нашу ідею: сформувати список кандидатів у депутати міськради не лише з числа членів моєї команди, а з активних і відповідальних сумчан, яким довіряють і яких висунуть самі жителі мікрорайонів.

Ми хочемо повернути справжнє, а не показушне народовладдя. Щоб, наприклад, виборці з вул. Ковпака, голосуючи за кандидата від команди Соколова, знали, що вибирають не якусь невідому, нав’язану їм особу, а авторитетного й порядного мешканця свого мікрорайону, якого вони ж самі й включили нам у список.

Наша мета - не заводити до міськради купку слухняних кнопкодавів. Не продавати по 30 тисяч доларів місця в списку до міськради, як це, за неофіційною інформацією, роблять усі рейтингові партії. Наша мета - всім разом взяти відповідальність за майбутнє Сум.

Вибори до ВР показали потенціал нашої команди. Це був перший серйозний крок і перший гідний результат. Не хочу говорити гучних і пафосних слів, ми просто продовжимо чесно робити свою справу, об’єднувати небайдужих людей і, не чекаючи чудес зверху, змінювати на краще життя в нашому місті.

Розмовляв Микола Штеба


п»ї
Читайте в этой рубрике

Cтроительный флагман Сумщины: планировку квартиры можно заказать «под себя»

Лидер сумского строительного рынка ПАО «Сумстрой» возводит в центральной части города, возле реки Псел и двух торговых центров - «Мануфактура» и «Лавина», - современный микрорайон «Эспланада». Только сейчас работы ведутся сразу в девяти домах.

В отличие от других компаний, в «Сумстрое»... Читать статью полностью

Евротроллейбусы - уже в этом году?

Подготовка к тендеру по закупке 22 рогатых для Сум за средства ЕИБ идет полным ходом

23 июлЯ Сумской горисполком поддержал и рекомендовал на рассмотрение депутатского корпуса решение о предоставлении местной гарантии по проекту «Обновление подвижного состава КП «Электроавтотранс».

Речь... Читать статью полностью

Анонс
о чем говорят?
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары