По делу

Гроші на вибори: хто більше?

Сумські кандидати до парламенту відкрили дані про свої витрати на вибори

Якби не вимоги закону, люди навряд чи дізналися б, які гроші витрачають політики на свої передвиборчі кампанії. І, хоча ця інформація обов’язкова для оприлюднення, мало хто з сумчан ви-трачатиме час і шукатиме її в звітах ЦВК, тому я, Олександр Соколов, хочу цю завісу таємниці відкрити. Повірте: там багато цікавого.

Найкумедніший факт: кандидат, що витратив найбільше грошей, отримав найменший результат. Невідомий і немісцевий Максим Березкін вклав у свою передвиборну рекламу один мільйон гривень, натомість зібрав лише 0,43% голосів.

В цілому, в порядку зменшення рейтинг витрат кандидатів виглядає так:

Максим Березкін - 1000000 грн.

Юрій Чмирь - 533000 грн.;

Олег Медуниця - 515000 грн.;

Тетяна Рябуха (ПП «Слуга

народу») - 413300 грн.;

Денис Сокур - 277993 грн.;

Сергій Качанов - 257278 грн.;

Микола Сурженко - 218680 грн.;

Олександр Соколов - 213903 грн.;

Андрій Кисіль - 140875 грн.;

Володимир Войтенко (ПП

«Батьківщина») - 116620 грн.

Наскільки «окупилися» вкладені у вибори гроші? Декілька моїх коментарів.

Майже 260 тисяч гривень, «інвестованих» у кандидата Качанова, виявилися просто викинутими на вітер. Я вважаю, що, скоріш за все, цю особу виставив Олег Медуниця як «технічного кандидата», що мав відтягти голоси в партії Зеленського. Згадайте рекламу Качанова - все було майже ідентично рекламі Зе!-команди, з одним нюансом: сам Качанов жодного стосунку до Зеленського не має.

Тож, на мою думку, розрахунок був такий: одним із своїх конкурентів Медуниця, напевно, вважав кандидата від «Слуги народу», і, щоб заплутати виборців, з’явився ще один зелено-жовтий кандидат Качанов. Тобто, прагнучи проголосувати за представника Зеленського, введені в оману люди могли віддати голос за Качанова. Але не спрацювало: цей «технічний» кандидат не зміг відтягнути на себе навіть 1% виборців.

А от Сурженко, якого я вважаю ще одним «підставним» кандидатом Медуниці, зі своїм завданням впорався краще. Згідно його офіційним звітам - 179 000 гривень було витрачено ним лише на телевізійну рекламу. Ви пам’ятаєте цю рекламу? Власне про Сурженка там було відсотків п’ять, а переважна більшість матеріалу - відверта «чорнуха» про Олександра Соколова. Вочевидь, це був такий «кандидат-торпеда», запрограмований на чорні технології проти мене.

Звісно, робота Качанова і Сурженка на «підтанцьовці» в Медуниці - це моя особиста думка. Але якщо я правий, то разом витрати трьох кандидатів (515000 грн. - Медуниця, 257000 грн. - Качанов, 218000 грн. - Сурженко) становлять майже мільйон гривень. Небідні в нас народні обранці, погодьтеся.

І ще один цікавий факт. Кандидат від «Слуги народу» Тетяна Рябуха, скромна вчителька молодших класів, за півтора місяця виборів витратила майже в п’ять разів більше грошей, ніж її зарплата за рік. Причому власних коштів, укладених у вибори, що в Рябухи, що в Медуниці - нуль гривень!

Звідки ж у них гроші, запитаєте ви. І отримаєте вже заїжджену відповідь: друзі допомогли або однопартійці скинулися. Наприклад, головний офіційний за звітами спонсор Медуниці, який перерахував йому на вибори аж 400000 гривень, виявився... помічником того самого народного депутата Медуниці. Вас не дивує, що нардеп бере гроші на вибори в свого помічника?

Висновки з цього всього, на жаль, невтішні. Я більше повірю в те, що і свою кампанію, і витрати Качанова і Сурженка нардеп Медуниця фінансував самостійно. А в те, що він бідний, наче церковна миша, і на вибори просив гроші в помічників, - ну не віриться ніяк.

Також я більше повірю в те, що переможницю виборів, кандидата від «Слуги народу» на 400000 профінансував хтось із місцевих ділків. І в те, що сліди цього фінансування ведуть до сумської «Батьківщини». А от у те, що «випадково» одразу декілька різних її друзів вносили ідентичні суми (троє - рівно по 40000 грн., двоє - рівно по 15000 грн.) - не віриться. Крім того, у те, що, згідно її звіту, в один день - 15 липня - три різні особи вносять на рахунок Рябухи грошові кошти, які в сумі «випадково» складають рівно сто тисяч гривень, - також не віриться. Це нагадує зовсім інше: головний спонсор дає кругленьку суму готівкою, а потім її «розкидають» на кількох людей, що від свого імені ці гроші перекидають на виборчий рахунок. Питання тільки в тому, хто і чим буде розплачуватися за таке спонсорство?

Насамкінець, прозвітую, звичайно ж, за себе. Жодної гривні від жодної сторонньої особи в своїй виборчій кампанії я не використав. Усі майже 214000 гривень, внесені на рахунок мого виборчого фонду, - це мої особисті кошти, мною зароблені, задекларовані, з яких сплачені всі податки.

Ось у цьому між нами і є велика різниця: в політиці я відповідаю лише перед своїм сумлінням і моїми виборцями, а не перед тими, хто дає гроші. А інші? Пам’ятайте: дуже часто обираєте їх ви, а працюють вони на свого хазяїна. На того, хто дав гроші. На того, хто обов’язково захоче їх повернути з чималим прибутком.

Як ви думаєте, за чий рахунок? ІП

Олександр Соколов, правозахисник


п»ї
Читайте в этой рубрике

Сумчане снова хотят футбольное поле

Несколько лет назад общественные активисты серьезно взялись за озеро Чеха и власть, предлагая благоустроить рекреационную зону и сделать ее максимально комфортной для сумчан.

Был даже разработан проект общественного бюджета «Я люблю Чешку». Он предполагал освещение пешеходной дорожки,... Читать статью полностью

Что делать, если засорилась труба в ванной

Читать статьюЗабитая ванна, не сливается вода, сорвавшиеся планы и, возможно, даже недовольные, затопленные соседи снизу – впоследствии минимум позитива, но максимум переживаний и затрат.

Ниже читайте методы для устранения засоров и профилактики водопроводной системы на будущее, но начать необходимо... Читать статью полностью

Недоделанный капремонт дороги

Почему в 2017 году так и не сделали часть тротуаров на ул. Романа Атаманюка?

Одна из проблем, которые часто поднимают сумчане, - это внутридворовые и квартальные дороги. И речь не только об улицах, где давно не было ремонта, но и о качестве дорог, где ремонт уже сделали.

Так, еще... Читать статью полностью

Депутаты опять затыкали дыры

31 июля депутаты Сумского горсовета опять внесли изменения в горбюджет текущего года, чтобы закрыть самые острые на сегодня проблемы в областном центре.

Поскольку свободного финансового ресурса у города практически не осталось, на самые большие статьи расходов пришлось снимать средства... Читать статью полностью

Дизельные генераторы: топ-5 бюджетных моделей

Чтобы купить дизельный генератор, который поддержит возможность стабильной работы подключенного оборудования и прослужит максимально долго, внимание обращают не только на технические характеристики. Рациональные потребители тщательному анализу подвергают все нюансы работы оборудования, сравнивают продукцию в линейках различных брендов по критерию стоимости и показателю надежности. Упростить процесс поиска лучшей модели позволит рейтинг, в котором собраны самые популярные бюджетные генераторы дизельные.

Лидеры продаж: какие модели входят в ТОП?

По соотношению цена/качество выигрышные позиции занимают следующие устройства:

1. Malcomson ML5500-DE1. Произведенный британским холдингом дизельный генератор имеет удобную колесную базу, отличается наличием небольших аккуратных габаритов и эргономичным дизайном. Продуманная конструкция открытого типа отвечает за возможность эффективного охлаждения силового агрегата при интенсивных нагрузках.

Дизельный электрогенератор

Прибор с выходным напряжением в 230 В не требователен в обслуживании, прост в управлении – старт двигателя пользователь может осуществить вручную или с применением автоматики. Двигатель работает в автономном режиме до 6,5 часов, генерируя около 3600 оборотов в минуту.

2. Forte FGD6500E. Недорогой и практичный дизельный электрогенератор серии FGD6500E представила в линейке продукции и китайская компания Forte.

Дизельный генератор

Прибор выдает выходное напряжение на уровне 230 В, работает в автономном режиме около 8 часов. Пользователи оценят и другие достоинства модели, которая реализуется с официальной гарантией производителя. Это:

  • вместительный топливный бак объемом 15 литров;
  • малогабаритная компоновка (размеры корпуса составляют 770 х 530 х 630 мм, поэтому во время установки устройства не придется жертвовать полезным пространством);
  • сниженный уровень шума (применение специальных звукоизолирующих технологий позволило довести показатель издаваемого мотором шума до приемлемого значения в 85 децибел).

3. Könner & S&... Читать статью полностью

Денег нет, но вы... возите!

Если предпринимателям не выплатят компенсацию, возить пассажиров будет некому

В Сумской области - более 52 тысяч льготников, которым государство предоставило льготы на бесплатный проезд во всех видах общественного транспорта, в том числе в пригородных и междугородных автобусах.

Предпринимателям,... Читать статью полностью

Cтроительный флагман Сумщины: cпецтехника на все случаи жизни

Один из крупнейших застройщиков в Сумской области ПАО «Сумстрой» выполняет замкнутый цикл работ - от проектирования до испытания и сдачи под ключ. Такой подход позволяет компании удерживать минимальные цены на жилье, оставаясь лидером по строительству в нашем регионе.

Каждое направление... Читать статью полностью

Допороговые закупки - не ProZorro?

Депутаты Сумского горсовета в очередной раз отказались вносить изменения в свое же решение от 29 декабря 2016 года «О проведении допороговых закупок товаров, работ и услуг исполнительными органами, коммунальными заведениями, учреждениями и предприятиями Сумского горсовета в системе... Читать статью полностью

Анонс


Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары