По делу

«Справу Медуниці» розслідуватиме НАБУ

Вищий антикорупційний суд дав старт кримінальному провадженню по «об’єктах нардепа»

ДетективІв Національного антикорупційного бюро України зобов’язали розпочати кримінальне провадження щодо ймовірного розкрадання бюджетних коштів під час ремонтів шкіл та дитячих садочків у Сумах, до яких причетний екс-нардеп Олег Медуниця.

Відповідне рішення в середині листопада ухвалив Вищий антикорупційний суд України за скаргою сумського правозахисника Олександра Соколова.

Як відомо, ще в серпні цього року Олександр Соколов виявив документи, що можуть свідчити про махінації з бюджетними грошима, участь у корупційних «схемах», отримання неправомірної вигоди з боку народного депутата двох попередніх скликань О.Медуниці. Оскільки, всупереч закону, тривалий час НАБУ не вносило дану справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань (фактично блокуючи розслідування), команда Олександра Соколова долучила до процесу Вищий антикорупційний суд України.

«Вищий антикорупційний суд повністю погодився з нашими аргументами, і зараз ми вже маємо оприлюднену ухвалу щодо «справи Медуниці», - розповів Олександр Соколов. - Наша скарга повністю задоволена, а уповноважених осіб НАБУ суд зобов’язав внести відомості про кримінальне правопорушення за нашою заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Це означає, що покладено початок офіційному слідству по тих епізодах ганебного розкрадання бюджету, в яких, на мою думку, фігурує

великий «патріот» Медуниця.

Зокрема, в оприлюдненій днями ухвалі Вищий антикорупційний суд зазначив:

«...Протягом 2014-2019 років О.В.Медуниця, що був народним депутатом України та членом Комітету з питань бюджету, неодноразово ініціював виділення субвенцій із Державного бюджету України на користь місцевого бюджету м. Суми для проведення ремонту освітніх комунальних закладів м. Суми. У 2018 році загальний розмір таких субвенцій складає понад 49 млн. грн. Після виділення субвенцій, на переконання заявника, О.В.Медуниця та інші посадові особи привласнили бюджетні кошти в особливо великому розмірі шляхом необґрунтованого завищення вартості робіт з капітального ремонту шкіл та дитячих садочків, розташованих у м. Суми, та включення недостовірних даних про обсяг та найменування цих робіт. У заяві О.О.Соколова містяться відомості про конкретні факти, які можуть свідчити про вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України».

Для прикладу, Олександр Соколов нагадав деякі оборудки, про які йде мова:

«Ми проаналізували вартість матеріалів, що використовувалися при капітальному ремонті однієї з сумських шкіл, до якого був причетний нардеп. Ось лише деякі цифри. Беремо «Віконний блок із 5-камерного металопластикового профілю з двокамерним склопакетом із енергозбереженням», всього - 372 квадратні метри.

Ціна, так би мовити, «подарунка дітям від Медуниці» згідно кошторису вийшла - 2242 грн. за квадратний метр з ПДВ, а загальна сума коштів склала 834024 грн. з ПДВ.

В той же час середня ринкова ціна на такий точно товар по Сумах - від 1187 грн. за квадратний метр до 1530 грн. Тобто сума на загальній площі складає - від 441564 грн. до 569160 грн. з ПДВ.

Різниця, або, в моєму розумінні, «відкат», становить від 265 тисяч до майже 400000 гривень.

А тепер давайте пригадаємо, як на подібних об’єктах, де вчаться наші діти, піарився тодішній нардеп Медуниця під час виборчих кампаній 2018-2019 років. У мене язик не повернеться називати його «патріотом» або «чесним політиком».

Коментуючи початок кримі-нального провадження, Олександр Соколов нагадав, як два тижні тому колишній нардеп на своїй сторінці в соцмережах заспокоював друзів, розказуючи про відсутність судових справ проти «корупціонера Медуниці».

«Як бачимо, пан Медуниця зарано почав заспокоювати своє оточення - розслідування таки зрушило з мертвої точки, - говорить Олександр Соколов. - Наведу цікавий факт: випадково чи ні, але прямо напередодні оприлюднення Вищим антикорупційним судом ухвали Олег Медуниця залишив Україну і вилетів до Буенос-Айреса (Аргентина). Не маю сумніву, що на такі коштовні вояжі в цього «політика» назбиралось достатньо грошей за дві каденції народного депутата. Але все ж дуже хотілося б, щоб Медуниця не залишився за кордоном, а опинився в Україні, де зайняв єдине, як на мене, гідне для нього місце - на лаві підсудних».

Із повним текстом судового рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85674046 ІП


п»ї
Читайте в этой рубрике

Менять люки - только капитально!

Буквально неделю назад жители ул. Баумана приходили в Сумской горсовет с ультиматумом: если у них на отремонтированном участке дороги не выровняют канализационные люки и не ограничат скорость движения, они перекроют дорогу.

«У нас капитально отремонтировали проезжую часть, но теперь... Читать статью полностью

В Сумах скорые попадают в пробки?

25 ноЯбрЯ на аппаратном совещании в Сумской мэрии обсуждался вопрос об упорядочении движения транспорта в районе перекрестка ул. 20 лет Победы и пер. Гражданского с целью облегчения выезда со станции машин скорой помощи.

Мэр Сум Александр Лысенко удивился, что существует проблема... Читать статью полностью

Вместо огорода - баня?

Оказывается, проблемы с выделением участков АТОшникам бывают неразрешимыми не только из-за недостатка самой земли в Сумах.

Так, тему одного из наделов снова подняли на сессии Сумского горсовета в ноябре. Речь шла о предоставлении в собственность участка на

ул. Партизанской. Причем... Читать статью полностью

Под лежачий камень вода не течет

Как сделать так, чтобы и в квартире было тепло, и платить за эту роскошь не надо было слишком много? Получить такой эффект в многоэтажных домах, особенно построенных 20-40 лет назад, почти нереально.

Исключение - энергоэффективное жилье, т.е. с утепленным фасадом, новыми окнами... Читать статью полностью

Cтроительный флагман Сумщины

Строимся даже зимой!

Один из лидеров строительного рынка Сум АО «Сумстрой» продолжает строительство крупнейшего в нашей области проекта - микрорайона «Эспланада», состоящего из нескольких десятков современных энергосберегающих домов. В квартирах - индивидуальное отопление и улучшенная... Читать статью полностью

Детсад в 12-м микрорайоне - не миф

Поскольку на минувших выходных СМИ снова подняли вопрос о строительстве в 12-м микрорайоне прокурорского дома, где по Плану зонирования 2012 года должен был быть детский сад, на совещании в Сумской мэрии 25 ноября не могли избежать проблемной темы.

Напомним, о том, что дом на ул.... Читать статью полностью

Транспорт есть - водителей нет

Кто будет работать в областном центре на городских маршрутах?

Насколько эффективно работает в Сумах пассажирский транспорт, разбирались депутаты комиссии горсовета по вопросам ЖКХ и транспорта, ведь жалоб от сумчан и на коммунальный, и на частный поступает множество.

По словам начальника... Читать статью полностью

Такого в нас ще не було!

Андрій Балацький: «Перший у Сумах житловий комплекс бізнес-класу «Панорама» - абсолютно новий формат життєвого простору»

НовІтнІй, незвичайний за своїми підходами і технологіями проект житлового будівництва в Сумах - житловий комплекс «Панорама» - реалізовує девелоперська компанія... Читать статью полностью

Анонс
о чем говорят?
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары