По делу

Тариф на теплоносій буде зменшено!

Міський голова Олександр Лисенко: «Суми подали НКРЕКП реальний розрахунок»

За словами посадовця, близько півроку тому міська влада розпочала роботу щодо зменшення тарифу на тепло для абонентів ТОВ «Сумитеплоенерго».

«Зараз департамент інфра-структури та керівництво ТОВ «Сумитеплоенерго» веде активну роботу з питання зменшення тарифу на тепло для споживачів даної організації. Ми вийшли на зменшення на 105 грн. за 1 Гкал, тобто 8,6%. Наголошу, що це зміна тарифу, а не перерахунок, якщо НКРЕКП затвердить новий тариф, він діятиме для сумчан і наступного опалювального сезону», - сказав міський голова.

Оскільки ТОВ «Сумитеплоенерго» - ліцензіат Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, новий тариф за поданими міським департаментом інфраструктури розрахунками має право встановлювати саме Нацкомісія. Як зауважив директор департаменту інфраструктури Олександр Журба, наразі документи на розгляді в Києві: «Чекаємо погодження нового тарифу від Національної комісії. Маємо сподівання, що найближчим часом нам направлять документи з позитивною відповіддю».

Директор департаменту інфраструктури, аби відтворити реальний стан справ, прокоментував рейтинг цін на комунальні послуги в обласних центрах України, нещодавно оприлюднений на сайті Liga.net, згідно з яким Суми начебто посідають третю сходинку зверху. Олександр Журба наголосив, що рейтинг абсолютно не відповідає дійсності, адже в Сумах загальнобудинкові теплові лічильники встановлені майже в 90% будинків, тобто опалення треба обчислювати не з нарахувань на площу квартири, а за вартістю однієї гігакалорії.

У Сумах це 1559 грн. - середній показник між двома теплокомпаніями - ТОВ «Сумитеплоенерго» і КППВ. Якщо порівняти з ціною в інших містах України, то Суми посередині - на 13-му місці. На 12-му місці - Дніпро з 1579,51 грн., на 14-му - Житомир з 1558,32 грн./Гкал. У сусідній із Сумами Полтаві тепло дорожче, ніж у нас - це місто в рейтингу на 11-й сходинці - 1596,93 грн./Гкал, у Харкові - трохи дешевше - 1539,5 грн./Гкал.

«Щодо тарифу на воду, - візьмемо усереднено вартість за 1 куб. м води і каналізації, оскільки вони практично не відрізняються. Найдорожча вода й каналізація в Україні - в Кропивницькому (колишній Кіровоград). Там для багатоквартирних будинків 1 куб. м води чи каналізації коштує 13,74 грн., а для приватного сектора - 11,96 грн. Найдешевша - у Львові. В Сумах ціна трохи вища середньої по країні - 9,62 грн./7,66 грн. Але Суми - аж ніяк не в першій трійці», - наголосив посадовець.

Такі ж показники директор департаменту навів стосовно тарифу на гарячу воду. В Сумах середній показник 91,37 грн. за 1 куб. м. (якщо гаряча вода підключена до рушникосушки) і 84,42 грн. за 1 куб. м - якщо не підключена. Для порівняння: найдорожча гаряча вода в Луцьку - 107,07 грн./98,58 грн., найдешевша - в Івано-Франківську, де вартість 82,83 грн./76,29 грн.

Тож за всіма показниками в рейтингу вартості комуналки серед обласних центрів Суми фактично займають «золоту середину». ІД


п»ї
Читайте в этой рубрике

Полтора миллиарда за пять лет!

Почему Сумы должны тратить свои деньги на делегированные государством полномочия?

Руководство Сум и депутаты Сумского горсовета уже давно обеспокоены тем, что государство, продолжая расширять сферы ответственности местных громад и делегировать им свои полномочия, не подкрепляет их... Читать статью полностью

Даєш якісні дороги!

Уже днями синоптики обіцяють різке потепління, а це означає, що сніг має швидко зійти. На старті дорожньо-ремонтні роботи. Компанія RGM group готова взяти на себе відповідальність і якісно побудувати чи відремонтувати покриття доріг Сум та Сумщини із застосуванням надсучасних матеріалів.

«Вміємо... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Комерційна нерухомість - у самому центрі міста!

Один із будівельних лідерів Сумщини АТ «Сумбуд» успішно розвиває напрямок комерційної нерухомості, пропонуючи орендарям і покупцям торговельні та офісні приміщення в центрі міста. Площі, що надаються в оренду, виграшно виділяються не... Читать статью полностью

Для особенных людей - особые условия

В Сумах сделают первый в области спортзал для людей с инвалидностью

На последней сессии Сумского горсовета 26 февраля депутаты рассматривали вопрос о внесении изменений в бюджет Сумской ОТГ на 2020 год.

В том числе утверждались списки объектов на капремонт, реконструкцию и строительство... Читать статью полностью

Скоро поедем по-новому?

В Сумах хотят скорректировать правила пользования пассажирским транспортом

Такой проект решения исполкома уже обнародован на сайте мэрии. Поскольку это - регуляторный акт, все желающие могут подавать к нему свои замечания и предложения.

Так, исполком намерен расширить и конкретизировать... Читать статью полностью

Новости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары