По делу

Верх цинізму чи почуття безкарності?

Незрозумілі вчинки міської ради щодо конкурсу з вивезення ТБО під час карантину

З раннього дитинства кожну людину привчають робити лише гідні вчинки та гарні справи. Порядна людина дотримується цих правил впродовж усього свого життя, незважаючи ні на суспільний стан, ні на власні амбіції.

Мабуть, не цими чеснотами керувались місцеві депутати 31 березня, коли без жодних зауважень та обговорень внесли зміни в рішення про проведення конкурсу на визначення виконавця послуг із поводження з відходами. Зміни не стосуються жодним чином кваліфікаційних вимог до конкурсантів, а лише розв’язують руки недобросовісній конкуренції.

Суть їх полягає в тому, що під час карантину, режиму надзвичайної ситуації конкурсна комісія може проводити свої засідання в режимі відеоконференції шляхом персонального голосування.

Виникає питання, навіщо й кому вигідний у цей складний для країни час такий «конкурс на дивані».

Відповідь очевидна. На сьогодні основними конкуруючими фірмами з поводження з відходами в м. Суми є дві компанії - ТОВ «Сервісресурс», за інтересами якої стоїть депутат міської ради В.Жиленко, та ТОВ «А-Муссон», яке належить київському бізнесмену А.Маковському.

Згідно умов конкурсу, кожен із учасників повинен продемонструвати фактичну наявність у нього заявленої в пропозиції матеріально-технічної бази, що є одним із основних критеріїв оцінювання, тобто справжню, а не умовну «нову» чи справну техніку, обладнання, а не договори та обіцянки по типу «ми, як тільки виграємо, одразу все купимо».

А так як проведення конкурсу відбудеться в режимі відеоконференції й демонструвати нічого не потрібно, то легко можна припустити, на чию користь за «досягненнями на папері», а не в реальному житті, можуть надати перевагу «друзі-колеги» або депутати.

І взагалі, чи є зараз настільки актуальним питання, хто під час дії карантину буде вивозити сміття, та настільки пріоритетним для місцевої влади, що замість перенесення його потрібно вирішувати негайно? Навпаки, складається враження, що хтось із чиновників боїться згаяти таку нагоду та намагається на цьому заробити...

Найприкріше те, що замість «фейкової турботи» - кіло крупи раз на рік перед святом або виборами та гучних заяв про це у засобах масової інформації - депутати й надалі не можуть зрозуміти, що зробити вибірково щасливою одну людину на мить - не є вирішенням питань для всіх інших людей, які їм вірили та голосували за них.

Сподіваємось, що здоровий глузд візьме гору над матеріальним благом. ІП

Микола Штеба


п»ї
Читайте в этой рубрике

Кто получит по 1000 гривен?

Еще когда только начинался карантин, президент пообещал пенсионерам выплатить по 1000 грн. в связи с эпидемией коронавируса. Учитывая состояние бюджета, по поводу выполнения этого обещания было много сомнений.

Но тем не менее 1 апреля Кабмин принял постановление, которым предусмотрел... Читать статью полностью

«Звездный» приведут в порядок

«Дорремстрою» выделили 2 миллиона на ремонт детского лагеря

Детский оздоровительный лагерь «Звездный» КП «Дорремстрой» в этом году наконец капитально отремонтируют. На сессии горсовета 25 марта сумские депутаты выделили на это 2 млн. грн.

Вначале они сильно сомневались в целесообразности... Читать статью полностью

Цены - назад, в прошлое!

После введения карантина в Украине резко выросли цены на продукты питания, противовирусные препараты, средства защиты. И если в некоторых регионах они поднялись на 50-60%, то в Сумской области, по утверждению Евгения Касьяна, главы Сумского областного теротделения АМК, на 10-15%,... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Купуйте нерухомість у надійного забудовника!

Одне з небагатьох підприємств у Сумах, яке продовжує повноцінно працювати, - АТ «Сумбуд». Керівництво компанії в зв’язку з карантином внесло ряд пропозицій щодо організації праці для співробітників, завдяки чому вдається здійснювати будівництво... Читать статью полностью

Как школьнику заработать и не попасть впросак?

СегоднЯ бывает непросто найти работу даже взрослому. А как же тогда заработать подростку, которому всегда хочется самостоятельности и хоть небольшой финансовой независимости от родителей? Как не попасться на удочку мошенников? Ведь желающих использовать детский труд и не заплатить... Читать статью полностью

На Сумщине вместо 18 районов будет всего три?

На минувшей неделе стало известно о том, что на совместном совещании Минрегиона, Сумской облгос-администрации, Сумского облсовета, народных депутатов и группы заинтересованных экспертов было принято согласованное решение о новом субрегиональном уровне Сумской области.

Об этом сообщил... Читать статью полностьюРеклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары