По делу

Тарифна крапка: Верховний суд

став на бік Олександра Соколова

Не минуло й трьох років. Незаконність підвищення в 2017 році міською владою Сум тарифу на проїзд у маршрутках підтверджена остаточно: днями відповідне рішення ухвалив Верховний суд України.

Ініційований у 2017 році сумським правозахисником Олександром Соколовим судовий позов проти виконкому Сумської міськради розглядався майже три роки (!), і всі судові інстанції України підтвердили правоту команди Соколова. В грудні 2017 року правозахисник довів незаконність підвищення тарифу на проїзд у Зарічному районному суді

м. Суми, в січні 2018 року - виграв справу в Харківському апеляційному суді, а тиждень тому - в Верховному суді України.

«Наша команда дотримала свого слова перед сумчанами й пройшла цей шлях до кінця, - коментує рішення Верховного суду Олександр Соколов. - Ми довели, що закон був на боці громади. І ця важка перемога нашої команди в Верховному суді була не марною: тепер кожен сумчанин може зробити висновки й зрозуміти, що і хто гальмує нормальний розвиток міста».

Чи варто сумчанам чекати, що влада виконає рішення суду? В нинішньому складі - очевидно, що ні. Сьогодні створено справжнє «замкнене коло», за якого суди можуть скасувати незаконне рішення, а влада - ухвалює нові рішення, ідентичні тим, що були скасовані судом.

Щоб справа, виграна командою Соколова в усіх інстанціях, завершилася реальним зменшенням тарифу, є лише один шлях: цієї осені обирати до міської ради небайдужих і професійних сумчан, які сформують новий виконком та затвердять обґрунтований і чесний тариф.

На переконання Олександра Соколова, мешканці Сум ще два роки тому могли б платити за проїзд у маршрутках старий тариф, значно нижчий від нинішнього, якби «народні обранці» якісно виконували свою роботу, а не обмежувалися суцільними балачками, і в цьому - головна проблема, чому судові рішення не виконуються в Україні.

«У сумчан протягом двох скликань парламенту поспіль був «свій» депутат у Верховній Раді - Медуниця, - говорить Олександр Соколов. - У нього було вісім років (!), щоб розробити таке законодавство України, за якого нам не довелося б відміняти в 2020 році незаконні рішення, прийняті в 2017-му. Ви думаєте, він хоч щось зробив, аби допомогти громаді, своїм же виборцям у тарифній проблемі? Єдине, на що він спромігся, це критикувати Соколова, мовляв, взявся боротися з маршрутниками і не довів справу до кінця.

Так от, сьогодні ми справу виграли остаточно, а де весь цей час був «патріот» Медуниця? Що він робив у парламенті, крім перейменування Кіровограда в Кропивницький? Якби до нашої правозахисної роботи в судах приєднався Медуниця, як представник влади з величезними повноваженнями, то ми б давно повернули сумчанам справедливий тариф на проїзд. Я вже мовчу про місцевих соратників цього персонажа, міських депутатів Чепіка і Крамченкова, які після рішення суду першої інстанції швидко втратили інтерес до проблеми».

Олександр Соколов наголошує: ця ситуація має стати гарним уроком для мешканців міста. «Немає нічого неможливого; якщо професійно й чесно робити свою справу - то будь-яку проблему можна зрушити з місця. Головне, щоб люди нарешті довірили долю міста Суми і його мешканців саме таким, професійним і самодостатнім обранцям, а не балакунам і бездарам. Тоді таких перемог, як сьогодні, буде більше, а головне - вони будуть не лише в судових рішеннях, а й у реальному житті сумчан».

З текстом судового рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за наступним посиланням:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88909623 ІД


п»ї
Читайте в этой рубрике

Будівельний флагман Сумщини

Продовжуємо будівництво мікрорайону «Еспланада»!

Одне з небагатьох підприємств у Сумах, яке продовжує повноцінно працювати, - АТ «Сумбуд». Керівництво компанії в зв’язку з карантином внесло ряд пропозицій щодо організації праці для співробітників, завдяки чому вдається здійснювати... Читать статью полностью

Якісні дороги в області - з RGM group!

Голова Сумської ОДА: «Виконуємо завдання президента та модернізуємо дорожньо-будівельну галузь Cумщини»

3 травнЯ в смт Степанівка голова Сумської ОДА проінспектував виробничі потужності групи компаній RGM group, яка за 2020 рік інвестує 25 млн. грн. у нове промислове виробництво... Читать статью полностью

Больницы получили первые выплаты

В апреле 46 медучреждениям области по Программе медгарантий перечислили 126,5 млн. грн.

За апрель Национальная служба здоровья Украины (НСЗУ) выплатила 126,5 млн. грн. 46 медицинским учреждениям Сумской области, которые оказывают экстренную и специализированную помощь в рамках Программы... Читать статью полностью

Анонс


о чем говорят?
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары