По делу

Стратегія Юрія Чмиря: «Сумщина-2025»

Юрій Чмирь очолив команду ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ на місцевих виборах і поставив головне завдання - навести порядок, щоб на Сумщині життя людей стало кращим і комфортнішим.

Головний інструмент виконання цих планів - стратегія розвитку Сумської області «Сумщина-2025». Раніше екс-губернатор вже анонсував її презентацію, і ось прийшов час дізнатися всі подробиці, конкретні положення і аргументи на користь її реалізації.

- Юрій Павлович, поясніть, що собою являє стратегія «Сумщина-2025»?

- Це конкретний документ із чіткими показниками по кожній галузі економічного розвитку Сумської області. Розроблена нашою командою програма розрахована на 5 років. По кожному року в стратегії «Сумщина-2025» ми визначили результати й успіхи, яких маємо досягнути в усіх без винятку сферах - освіті, медицині, промисловості, житлово-комунальному та сільському господарстві, залученні інвестицій, культурі і спорті, соціальному захисті.

Сумчани знають багато прикладів нашої роботи, яку ми з командою ефективно проводили в рамках стратегії «Нова Сумщина - 2015» з 2010-го по 2014-й роки. За кожен рік виконання цієї програми в області з’являлося більше 300 об’єктів! Діагностичні центри, лікарні, елеватори, овочесховища, молочні комплекси, промислові підприємства, футбольний центр «Барса» в Сумах і філії в районах області, реконструкція театрів і оновлення районних будинків культури тощо.

Найголовніше - ми змогли домогтися, щоб пенсіонери та громадяни, які потребують соціального захисту, отримали відчутну підтримку і не боялися будувати плани на майбутнє. Чого не можна сказати про те, що відбувається останні 5 років, коли люди з мізерними пенсіями та соціальними допомогами фактично кинуті за межу бідності.

- Як губернатор ви вже працювали по стратегії «Нова Сумщина - 2015» і зуміли досягти високих показників в різних сферах. Що ви вважаєте найбільшим її успіхом?

- Коли ми втілювали в життя стратегію «Нова Сумщина - 2015», абсолютно всі питання вирішувалися комплексно. У нас була системна, згуртована, добре злагоджена робота, де кожен чиновник точно знав, що він повинен зробити за певний час, щоквартально проводилися перевірки, обговорювалися і аналізувалися показники за всіма напрямками, щоб у результаті ми змогли вивести область у п’ятірку кращих в Україні. Люди побачили і відчули результати роботи команди, а це і є основним завданням влади - робити життя громадян кращим, комфортнішим.

Оцінили наші досягнення і на всеукраїнському рівні: ми здобули третє місце в країні за розвитком сільськогосподарської галузі, перше місце - за залученням інвестицій, також Сумщину відзначили за високу динаміку по створенню робочих місць.

Ми зуміли налагодити конструктивний діалог із соціально відповідальним бізнесом: інвестори почали вкладати великі ресурси не тільки в свої підприємства, а й у розвиток територій, допомагати з облаштуванням соціальних об’єктів - ремонтувати школи, амбулаторії та лікарні, будинки культури...

- На які галузі ви робите акцент у новій стратегії?

Перш за все необхідно розвивати економіку за рахунок реалізації регіонального внутрішнього продукту. Економічний підйом можливий тоді, коли будуть створюватися нові робочі місця, буде налагоджена стабільна робота бюджетоутворюючих підприємств. Від того, наскільки продуктивно вони працюють, залежать також інвестиції в соціальну сферу. Якщо ми говоримо про місто Суми - то це в першу чергу «Сумихімпром» і «Насосенергомаш», в Шостці - це «Імпульс», в Конотопі - «Авіакон». У нашій п’ятирічній стратегії промисловий потенціал ставимо в пріоритет!

Другий ключовий блок - сільське господарство. Сумщина має не просто збирати і зберігати рекордні врожаї, якими традиційно славиться на всю Україну, а займатися переробкою готової продукції, адже досвід Європи показує, що за переробною галуззю - майбутнє! Створюючи такі виробництва, ми будемо, по-перше, отримувати конкурентний товар і гарантувати області продовольчу безпеку, по-друге, забезпечувати наших людей зайнятістю і гідною оплатою праці, по-третє, направляти додаткові доходи в бюджет і знову ж вкладати в розвиток територій. Все повинно бути в балансі.

- Чому ви підкреслюєте важливість командної роботи для реалізації стратегії «Сумщина-2025»?

- У нас є величезна команда професіоналів, разом з якою можна перевернути гори. Найбільший потенціал в Сумській області - це люди, які вміють, показують, як потрібно працювати. Важливо всіх зібрати і дати можливість для реалізації їх приголомшливого потенціалу. На нові обличчя всі вже надивилися і розчарувалися через некомпетентність, відсутність знань і досвіду. Суспільство зробило висновки і сьогодні гостро потребує фахівців, команді, яка працює для людей.

- Чому для команди ОПЗЖ, яку ви очолюєте, важливо взяти більшість у Сумській обласній раді?

- Будь-який прихід до влади має на увазі здатність впливати на політичні процеси. Для того, щоб реалізувати стратегію «Сумщина-2025», необхідна більшість, яка має важелі впливу на прийняття важливих рішень для розвитку області. Щоб здійснювати якісні зміни, щоб про Сумщину знали не тільки в Україні, а й за кордоном, - вкрай необхідна більшість! Тому запрошуємо до співпраці всі розсудливі політичні сили, які дійсно хочуть зробити життя людей кращим.

Мета у нас одна - рухатися тільки вперед і повернути найкраще!

Ольга Ємельяненко


п»ї
Читайте в этой рубрике

Тайной приватизации больше нет

Где и при каких условиях будет продаваться госимущество в Сумской области?

К приватизации государственного имущества можно относиться по-разному. Но, без сомнения, если госимущество никак не используется, приходит в упадок, отдать, а лучше продать его в хорошие руки, например инвестору,... Читать статью полностью

Сумські випускники матимуть значну перевагу!

Народні депутати України Тетяна Рябуха та Ольга Коваль проінспектували пілотні проєкти в системі дуальної освіти

З березнЯ 2020 року набуло чинності Положення Міністерства освіти і науки про дуальну форму здобуття профосвіти, яка передбачає, що наряду з теоретичною підготовкою учні... Читать статью полностью

Чернеччинська ОТГ: «Буде вам Європа вдома!»

Як одній із наймолодших громад Сумщини вдалося увійти у 200 найкращих ОТГ України?

Три роки тому на Охтирщині була створена Чернеччинська об’єднана територіальна громада у складі 9 сільських рад, до яких входять 32 села із населенням майже 11 тисяч мешканців.

Пройшло досить небагато... Читать статью полностью

Аграрний бюджет: нові проблеми і старі розчарування

В УкраЇнІ почався традиційно непевний, тривожний і загадковий бюджетний процес - уряд презентував у парламенті проєкт Державного бюджету на 2021 рік. Як завжди, головний бюджет країни мало кому сподобався і викликав численні нарікання. Не виняток і аграрна частина документа - дрібні... Читать статью полностью

«Сумытеплоэнерго» купит экскаваторы

На последней сессии Сумского горсовета 23 сентября депутаты рассмотрели вопрос о внесении изменений в инвестиционную программу ООО «Сумытеплоэнерго» (СТЭ) на 2020 год.

Как объяснил директор СТЭ Дмитрий Васюнин, на сегодня все работы, которые были запланированы программой, уже практически... Читать статью полностью

На область чекає «Велика реставрація»

Чим для Сумщини відзначився візит прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та профільного міністра?

Минулого тижня на Сумщину завітали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. В рамках робочого візиту вони відвідали обласну лікарню,... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

Продовжуємо будівництво найбільшого проєкту в області!

Один із лідерів будівельного ринку міста Суми АТ «Сумбуд» продовжує будівництво найбільшого в нашій області проєкту - мікрора-

йону «Еспланада». Він складається з декількох десятків сучасних енергозберігаючих будинків, квартири... Читать статью полностью

Абонентам КСПУ включат горячую воду

С 1 октября в центральной и северной частях Сум, которые обслуживает КСПУ, наконец появится горячая вода, которой не было с самого апреля.

Правда, до начала отопительного сезона - то есть примерно две недели - подавать ее будет не КСПУ, а ООО «Сумытеплоэнерго» (СТЭ). И оно согласилось... Читать статью полностью

«Я звик перемагати», - Володимир Лободін, кандидат на посаду Сумського міського голови

ТВК зареєструвала Володимира Лободіна кандидатом на посаду міського голови від партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Також від політсили затвердили 42 кандидатів у депутати до Сумської міської ради. Вони будуть у бюлетенях сумчан на шести округах міста.

«Подавав документи на реєстрацію особисто.... Читать статью полностьюНовости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары