Конфликт

Незаконна вимога від банку

Діти Сумщини можуть залишитися без оздоровчого дитячого центру «Чайка»4ІсторІЯ оздоровчого дитячого центру «Чайка» на Сумщині бере свій початок з 1957 року. Тоді на березі річки Псел у лісах урочища Баранівка з’явився заклад для оздоровлення і відпочинку дітей, який за роки існування відвідали тисячі школярів.

На сьогодні це один з найбільших та найкращих таборів не тільки Сумської області, а й України в цілому. Це підтверджують нагороди 2015 (кращий заклад

оздоровлення та відпочинку дітей) та 2016 (третє місце у Всеукраїнському конкурсі-огляді дитячих закладів оздоровлення та відпочинку) років, численні грамоти та подяки місцевої влади, перемоги на міжтабірних спартакіадах, комфортні умови проживання, відповідність безпековим та санітарно-епідеміологічним нормам, а також вдячні відгуки дітей та їх батьків.

Ще в 2018 році за літній сезон була оздоровлена 1151 дитина, третину з цієї кількості складали діти пільгових категорій. На літо 2021 року керівництво ОДЦ «Чайка» та «СМНВО - Інжиніринг», відокремленим підрозділом якого є табір, планували відновити оздоровлення та відпочинок дітей Сумщини, який є дуже необхідним у контексті зміцнення імунітету в період пандемії коронавірусу.

Але! Заклад з усім майном та нерухомістю хоче забрати АТ «Банк Кредит Дніпро» в рахунок стягнення боргів із «Сумського НПО». 15 квітня 2013 року попереднє керівництво підприємства, порушуючи Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», все майно дитячого

оздоровчого центру «Чайка» передало під заставу. Відповідно до частини 6 статті 15 вищезазначеного Закону України, майно дитячого закладу оздоровлення та відпочинку не може бути об’єктом звернення стягнення за борговими зобов’язаннями та не може передаватися у заставу.

Тобто майно оздоровчого дитячого центру «Чайка» не могло і не може забиратися через борги «Сумського НПО», а вимоги банку «Кредит Дніпро» є незаконними. Цікаво! Чи знає про цей факт та такий стан справ новий власник «Банку Кредит Дніпро», відомий меценат, благодійник і бізнесмен Олександр Ярославський?

Важливо! Чи розуміють свою відповідальність очільники міста та області у вирішенні даного надзвичайно важливого для регіону питання? Адже, за частиною 7 статті 15 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» у разі банкрутства власника місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні вирішити питання про передачу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку до комунальної власності відповідно до законодавства.

Станом на 9 березня 2021 року на адресу «Сумського НВО» надійшов лист від «Банку Кредит Дніпро» з вимогою звільнити приміщення ОДЦ «Чайка». Виконання незаконної вимоги може призвести до непридатності та подальшої утилізації спортивного та медичного обладнання після його демонтажу.

В той час, коли в інших регіонах України у зв’язку з пандемією відбувається реанімація занедбаних дитячих таборів, у нас намагаються знищити гарно функціонуючий і такий необхідний у сучасних умовах заклад.

Не хотілося б побачити в близькому майбутньому «Чайки» створення на її базі якихось розважальних центрів, адже нашим дітям вкрай необхідне оздоровлення та відпочинок!

Керівництво підприємства спо-дівається на допомогу органів місцевого самоврядування та на плідні переговори з представниками банку у вирішенні даної ситуації.


п»ї


Новости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары