Соціум

Їдальня, що так була необхідна!

В обласному центрі реабілітації для дітей з інвалідністю з’явилися обідня зала та харчоблок

КОЖНОГО разу, коли потрапляєш до Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, що на проспекті Лушпи, 16, відкриваєш для себе щось нове.

Цього разу ми потрапили, можна сказати, на вхідчини - у закладі після реконструкції приміщень відкрилися сучасний харчоблок та обідня зала. На таку подію центр очікував майже два десятиріччя, а останні 13 років тривала кропітка робота в цьому напрямку. Адже досі їжу дітям готували та підвозили з бази, що знаходиться в Рибцях, за 20 км від Сум.

- Відкриття харчоблоку піднімалося на всіх рівнях, бо у нас його взагалі не було, - розповідає директор центру Олена Сущенко. - Ще у 2017 році був зроблений проєкт для створення харчоблоку та їдальні. У 2019 році нам вдалося залучити благодійні кошти для поточного ремонту приміщення, де розташовувалася їдальня. Ми його власними силами причепурили, щоб діти харчувалися в прийнятних умовах. А їжу, як і раніше, привозили із заміської бази. Коли на День Святого Миколая у 2020-му до нас на майстер-клас по виготовленню пряників завітала народний депутат Тетяна Скрипка, вона щиро здивувалася, що у закладі відсутній харчоблок. Вона вислухала про нашу проблему, подякувала за гостини і, нічого не обіцяючи, пішла.

Вже в квітні наступного року до керівника обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю зателефонували, щоб внести зміни в проєктно-кошторисну документацію по реконструкції, яка була виготовлена в 2017 році. Все було зроблено дуже швидко, і в серпні 2021-го Кабмін виділив кошти (2,9 млн грн). «Приємно, що людина як депутат просто зробила свою справу - посприяла, щоб нам були спрямовані кошти, - продовжує Олена Сущенко. - 7 листопада, по завершенні тендерних процедур, у закладі розпочався ремонт. На початку січня цього року реконструкція приміщень добігла кінця. Нарешті у нас з’явилися харчоблок та їдальня!

Загальна площа реконструйованих приміщень - близько 150 кв. м. Обідня зала розрахована на 45 місць. Харчоблок обладнано системою вентиляції, є гарячий, м’ясний, овочевий та хлібний цехи, приміщення для зберігання та обробки продукції, мийка. Придбано промислове обладнання. Приміщення їдальні облаштовано для дітей з інвалідністю зручними меблями. А ще тут дуже красиво та затишно - створено сучасне дизайнерське оточення для комфортного перебування дітей. Про батьків (чи їх представників) також потурбувалися: передбачили меблі, плиту, мікрохвильову піч та посуд для особистого користування. Облаштували й куточок з кріслами та каміном для їх відпочинку, психологічного розвантаження під час знаходження дітей на заняттях або в вечірні години.

- На жаль, плани по відкриттю змінила війна, - говорить директор. - Вже 3 березня ми евакуювали всіх дітей, які на той час знаходилися на реабілітації, а наступного дня - закрилися. Та вже 2 травня центр відновив свою роботу. Запрацював і наш харчоблок. На відкриття ми зварили традиційну українську страву - борщ - та запросили гостей.

Поки що надаємо послуги виключно на міській базі. Першого дня прийняли 30 дітей із Сум та Сумського району. З 9 травня продовжуємо набір, є вже самозапис батьків. На сьогодні надаємо послуги тільки амбулаторно - із одноразовим харчуванням дітей (обід). Якщо все буде гаразд, то з 1 червня вже відкриємо відділення матері та дитини з цілодобовим перебуванням, яке розраховано на 20 дітей області.

До речі, щороку в центрі комплексної реабілітації обслуговуються до 800 осіб. Тут займаються з дітьми від народження до 18 років та дорослими віком до 25 років (заміська база в Рибцях). Телефони для самозапису: 788-897, (095) 486-54-46.

Ольга Петльована


п»ї
Читайте у цій рубриці

Хто отримає продуктові набори?

У Сумах почали роздавати гуманітарну допомогу від держави для формування місячного запасу

МАЙЖЕ два місяці тому Кабмін затвердив ухвалу, в якій населення України пообіцяли забезпечити продуктовими наборами та санітарно-гігієнічними товарами. Ця акція разова, тож розраховувати на... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!