Наше місто

Кадетський корпус: вивозять навіть батареї та унітази!

Чи є надія, що після візиту голови Держприкордонслужби заклад лишиться в рідних Сумах?

ПОПРИ те, що на зустрічі з колективом та батьків-ською громадськістю ке-рівництво Державної прикордонної служби обіцяло припинити будь-який рух майна із Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка, фури продовжують його вивозити до Хмельницького.

Про це повідомляють батьки ліцеїстів, занепокоєні подальшою долею навчального закладу, та під-кріплюють красномовними світлинами в соцмережах. «Поки місцева влада чекає від ДПСУ гарантійного листа, чергова «гарантійна фура» - вже на порозі ліцею загружає майно, яке придбали в тому числі й за наші кошти, - повідомляють батьки. - Немає ані чесності, ані гідності, ані моралі! А мета Держприкордонслужби - сприяти найшвидшому знищенню перлини Сумщини, якою є Кадетський корпус. У цей складний час, коли вся країна захищає свою домівку від загарбника, ми змушені захищатися від руйнувань. Для наших дітей навчальний заклад - це не лише стіни. Для кадетів - це дім! Дім, де вчать бути захисниками, ставати самостійними та дорослими. За словами керівництва ДСПУ, вони не знищують заклад, а передислоковують. А хіба така передислокація не дорівнює знищенню?! «Ми турбуємося про безпеку кадетів!» - це ще одна брехня. Хіба турбота - це вивіз майна? Чи без майна немає кадетів, а кадетів - без майна? Тоді до чого тут безпека? Не зрозуміло... Війна триває з 24 лютого, а про безпеку чомусь в ДСПУ згадали тільки 1 квітня? Тобто, якщо ми правильно зрозуміли, під час бойових дій у місті діти були в безпеці, а стало тихо - відразу в небезпеці? Повна нісенітниця. Немає слів... На нашу думку, дітям якраз буде безпечніше знаходитися поряд із батьками, а не за 700 км від рідної Сумщини. З огляду на те, що в країні йде війна, дітей, які закінчили 8 чи 9 клас, не варто відпускати так далеко. Та й для чого це робити? Зараз, на жаль, небезпечно в усій країні!

А разом з тим вже четверта фура вивозить майно з ліцею. Можна повірити в «святі» (прости Господи) наміри ДПСУ, якби не величезне «але». Навіщо з будівлі, яку ви нібито плануєте ремонтувати, зрізати чавунні батареї, знімати унітази та умивальники? Тому просимо всіх небайдужих людей і можновладців не допустити ЗНИЩЕННЯ Кадетського корпусу! Давайте доведемо, що разом ми - сила! Почуйте крик душі наших батьків...»

Болить за заклад і батькам випускників минулих років. Вони разом із іншими стають на захист існування Кадетського корпусу в місті Суми. До редакції з відкритим листом до голови Державної прикордонної служби України Сергія Дейнеки звернулися батьки 4-ї роти 2012-2015 рр. навчання: «Ми, батьківський комітет 4-ї роти 2015 року випуску, не можемо стояти осторонь. 4-та рота була пробною - після 8 класу (діти навчалися три роки). І ми вдячні керівнику Юрію Свідлову за те, що він погодився на такий експеримент. Батьки пообіцяли, що матеріальне забезпечення візьмуть на себе. Так і зробили! У бібліотеці артилерійського корпусу ми влаштували навчальні класи - з шафами для одягу, стільцями, навчальними посібниками, дошками комбінованого та інтерактивного типу. І це тільки для навчання наших кадетів. Також у повному обсязі ми забезпечили й спальні приміщення - у кожного учня (а це 174 юнака) з’явилося своє спальне місце, як це передбачено нормативами. Кабінет матеріального забезпечення та збе-рігання кадетського одягу, взуття теж був зроблений! Пошили шинелі для ліцеїстів. Для безпеки та контролю дисципліни - придбали та установили в приміщенні пристрої відеоспостереження. А для перегляду новин купили телевізор. Тож цим листом ми звертаємося до керівника Державної прикордонної служби Сергія Дейнеки з проханням залишити придбане батьками майно на балансі Кадетського корпусу та не вивозити його до Хмельницького! Батьки хочуть, щоб і надалі діти навчалися в Сумах, де створені найкращі умови для майбутніх захисників нашої Батьківщини!»

Кадетський корпус не полишає боротьбу за своє життя в місті Суми, звертаючись до офіційного Києва, області та міста. Адже те, що робить ДПСУ, зовсім не на часі: залишає Суми без славетного закладу, порушує заповіт Харитоненка, позбавляє колектив робочого місця, а дітей - можливості навчатися в рідних стінах.

Чи може вплинути на ситуацію обласна влада? Голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький у роз’ясненні ВШ зазначив: «Оскільки Кадетський корпус підпорядкований ДПСУ, побажання обласної влади, на жаль, має тільки рекомендаційний характер. Ми нашу позицію чітко озвучили, як публічно, так і в офіційних листах до очільника МВС, голови Держприкордонслужби. Неодноразово з цього питання я мав розмову з ке-рівництвом Офісу президента. Моя думка залишається незмінною: Кадетський корпус має лишатися в місті Суми. Можливо організувати онлайн-навчання, щоб ліцеїсти продовжували здобувати освіту, з дислокацією закладу в нашому обласному центрі. Що стосується ремонту приміщень, які зазнали пошкоджень під час російської агресії, ми готові підставити плече і разом із ДПСУ їх відновити, щоб, коли це стане можливим, - кадети навчалися вже в аудиторіях. Також ми не підтримуємо рішення Держприкордонслужби про вивезення майна, про що нам також відомо. Я можу зрозуміти і погодитись тільки на тимчасову евакуацію в інші регіони, але без ліквідації, зміни юридичної адреси закладу та штатного розпису. Точно - без звільнення наших людей з роботи».

За словами Дмитра Живицького, після перемовин із керівником ДПСУ до Сум приїхав його заступник, який провів зустріч із трудовим колективом, батьками та керівництвом області. «ДПСУ почула наші аргументи, а ми - їхні, - продовжує керівник ОВА. - Як на мене, то вони не зовсім обґрунтовані. Єдиний аргумент - в Хмельницькому кадети будуть знаходитися в безпеці! Але ж ми всі розуміємо, що на сьогодні абсолютно безпечного місця в Україні немає ніде - ризики великі всюди. Ми вже вміємо організовувати онлайн-навчання (ще з початку пандемії), тож дистанційна форма підходить і для наших кадетів. Батьки при зустрічі повідомили, що вони готові взяти на себе відповідальність за життя і здоров’я своїх дітей. Вважаю, що рішення потрібно було приймати, враховуючи думку колективу і батьків. Звичайно, й дітей. Адже заклад був створений не для ДПСУ, а для якісного навчання та патріотичного виховання. Поки що від ДПСУ немає листів, що заклад буде ліквідовано. Ми готові до діалогів, компромісів і очікуємо на приїзд голови Держприкордонслужби Сергія Дейнеки, щоб поспілкуватися в конструктивному руслі. Ми точно повинні отримати гарантії, що заклад не буде ліквідовано. Повторюсь - максимум, на що ми можемо погодитись - тільки на тимчасову евакуацію».

Випускники ліцею, як уточнив Дмитро Живицький, отримають документи про закінчення навчання в Сумах, набір на наступний навчальний рік також буде проводитися у стінах нашого Кадетського корпусу.


п»ї
Читайте у цій рубриці

В Сумах стартувала дерусифікація топонімів

НЕ так давно в обласному центрі вже було достатньо перейменувань - в рамках закону про декомунізацію. Містяни, мабуть, ще й не вивчили всі нові назви перейменованих вулиць.

Але зараз люди самі виступають ініціаторами зміни назв вулиць та площ - аби найшвидше позбутися хоч яких... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!