Будьмо здорові!

Проблеми зі шлунком через стрес?

ЯК говорять - де тонко, там і рветься. Якщо стан стресу зберіга-ється надовго, то рано чи пізно це може позначитися на здоров’ї.

Зазвичай люди знають своє вразливе місце в організмі, яке в першу чергу відгукується на напругу. У когось це жіночі або чоловічі захворювання, у інших починає регулярно боліти голова. А у деяких стрес позначається на травленні. Що робити в цій ситуації? Ніякі препарати окремо не дають результату. Потрібен системний підхід!

Харчування

Люди, які зіткнулися з проблемами травлення, зазвичай різко відмовляються від важкої калорійної і некорисної їжі та намагаються харчуватися правильно. Як правило, вживають багато свіжих овочів і фруктів - від яких, як не дивно, стає тільки гірше. Чому? Даоські медики вважають, що при таких проблемах «загасає» вогонь травлення - тобто сил на переварювання продуктів в організмі стає мало. За такою логікою, тілу потрібна їжа, на перетравлення якої потрібно мі-німум енергетичних затрат. Тож, коли йдеться про здорову дієту при проблемах із травленням, в раціоні повинні бути присутніми виключно термічно оброблені продукти: відварні, запечені, а краще виварені в процесі тривалого готування. Дуже добре підходять наваристі супи, буль-

йони, холодці, розсипчасті каші. Фрукти і овочі можуть також бути присутні, але в запеченому, відварному або пропареному вигляді. Щоб отримувати необхідні вітаміни, в страви треба додавати насіння, горіхи і ті ж ягоди і фрукти - сушені. Або пити компоти. Така дієта повинна зберігатися досить тривалий час, до півроку. Травному тракту потрібно відпочити, «перезавантажитися» і відновити свої функції природним шляхом.

Сон

Крім того, людині, яка страждає від шлунково-кишкових проблем, що загострюються на тлі стресу, необхідно висипатися. Згідно з китайською медициною, ми отримуємо енергію зі сну, харчування і дихання. І коли харчування дає нам недостатньо сил через те, що речовини засвоюються погано, необхідно компенсувати це сном. Якщо при проблемах із травленням ваше тіло вимагає більше сну, ніж зазвичай, знайте - це природний процес. І цій вимозі потрібно піддаватися, щоб не погіршувати ситуацію. Давайте собі висипатися досхочу хоча б у вихідні, а в будні намагайтеся лягати якомога раніше.

Емоції

Слід пам’ятати, що будь-яка фізична недуга пов’язана з тим чи іншим відхиленням в емо-ційному стані. Люди, які страждають від проблем із травленням, на емоційному рівні так само не можуть «перетравити» те, що з ними відбувається. Звідси неможливість висловити емоції, пояснити, що саме не подобається в тій чи іншій ситуації.

Наприклад, людина може довго терпіти, а потім вибухнути - і оточуючим буде здаватися, що вона образилася на рівному місці. Раніше ж не казала, що їй щось не подобається! Для корекції емоційного стану в такому випадку підійдуть різні вправи на вербалізацію переживань. Наприклад, спробуйте вести щоденник, куди можна вносити позитивні нотатки - радісні новини, досягнення чи навіть те, що вдалося зробити протягом дня.

Активні точки

У китайській медицині з травленням пов’язана точка дванадцятого грудного хребця - вона розташована навпроти зони сонячного сплетіння. Для нормалізації процесів будуть корисні будь-які вправи на надання рухливості цій зоні. Справа в тому, що від якості руху діафрагми залежить кровопостачання всіх органів травлення. Вона ніби «масажує» те, що лежить під нею. І якщо цього не відбувається, то кровопостачання шлунку, селезінки, кишечника знижується. Ці вправи зазвичай пов’язані з затримкою дихання. Наприклад, в жіночих і чоловічих даоських практиках вони робляться на повному видиху, таким чином діафрагма підтягується вгору, забезпечуючи ефективний відтік крові від органів травлення і тонізуючи приплив нової, багатої киснем крові до органів. Пам’ятайте, що секрет успіху - в системності. Правильне харчування, сон, вправи. Плюс, при необхідності, ті чи інші препарати, призначені лікарем, - і поступово травна система повернеться до нормального, активного функціонування.


п»ї
Читайте у цій рубриці

Готуємо ніжки до босоніжок

ЛІТО вже на носі! Готувати ноги до «виходу в світ» потрібно вже зараз, хоча погода досі не радує. Та все ж маємо надію, що скоро суттєво потеплішає і нам вдасться змінити закрите взуття на відкриті босоніжки. Ми підкажемо, як підготувати ноги до літа в домашніх умовах.

Якщо ви вирішили... Читати статтю повністю

Корисна зелень із грядки

Весняна зелень містить рекордну для сезону кількість вітамінів, тому її варто включати до свого раціону. Пропонуємо топ-сімку корисних і поживних рослин, які в багатьох ростуть на городі, дачі чи присадибній ділянці.

1. Черемша

Черемша, дикий часник або ведмежа цибуля - рослина,... Читати статтю повністю

Листковий пиріг із сирно-щавлевою начинкою

Інгредієнти: 0,5 кг листового тіста, 300 г свіжого щавлю, 300 г бринзи, 50 г вершкового масла, сіль, перець.

Приготування: щавель перебрати, дрібно порізати. Високу форму вистелити пергаментом для випікання. Покласти половину розкачаного листкового тіста. Викласти половину щавлю,... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!