Культура

Як Суми зустріли «Ніч музеїв - 2022»?

Формат фестивалю дещо змінився, але насиченість та цікавість програми були, як завжди, на висоті

УСУМАХ 21 травня відбувся традиційний і, можна сказати, улюблений фестиваль містян - «Ніч музеїв», який цього року дещо змінив свій формат. Бо пройшов зовсім не вночі - через військову агресію рф та комендантську годину.

Тим не менш, програма заходу, як і завжди, була дуже насиченою й цікавою. Причому це були не тільки вистави, концерти та екскурсії.

У Сумах завдяки заходу з’явився новий мурал - до 300-річчя мандрівного філософа Григорія Сковороди. Відомий сумський мураліст Єгор Авдєєнко втілив його в ART-дворику на Воскресенській під час заходу «Поезія кольорів у філософії вільної думки. Григорій Сковорода. Повернення». Це бачення автором подій в Україні - через особистість Григорія Сковороди на тлі зруйнованого музею філософа.

Beraia & Levchenko - культурна синергія

А ввечері Анна Бераіа та Єлизавета Левченко в самому центрі міста - на вул. Соборній, на балконі другого поверху колишнього кінотеатру, презентували музичний перформанс «На висоті», який складався з авторських творів Анни та оригінальних каверів відомих українських пісень.

Навіть дощ, що почався через кілька хвилин, не розігнав десятки шанувальників їхньої творчості! Публіка дуже швидко розосередилася під деревами та іншими укриттями і вже звідти активно аплодувала музиці, що органічно поєднувалася з акомпанементом дощових крапель.

Кожна екскурсія - особлива

Однією з найпопулярніших локацій «Ночі музеїв - 2022» став, поза сумнівами, музей «Причал Одіссея». Його господар, гід і хранитель Сергій Гуцан захоплено розповідав про унікальні предмети, що становлять колекцію цього неймовірно симпатичного музею, який зі звичайної колекції захопленого історією сумчанина з 2014 року доріс до одного з найяскравіших культурних надбань нашого міста. І в чому ще одна безперечна перевага «Причалу» - кожна екскурсія абсолютно особлива, не схожа на попередні: маг і чародій Сергій Гуцан щоразу розповідає нову історію...

На два слова

Безумовною прикрасою насиченої та цікавої програми традиційної міської ночі музеїв став і музично-поетичний проєкт «На два слова».

Віталій Ященко та Дмитро Будянський у невеликому залі галереї «AкадемArt» (підвалі корпусу УАБД на вул. Петропавлівській) зробили неймовірне - на годину з гаком змусили глядачів забути про всі тривоги та смутки, поринувши в атмосферу стилю. Тонко підібрані та прочитані вірші від Дмитра, чудовий вокал Віталія...

Ось щойно прекрасна половина зали розчулено пускає сльозу після щемливого музичного звернення до поляків, які привітно прийняли мільйони українських біженців, а вже звучить хуліганиста пісенька, і вся зала самозабутньо співає «Дівчина з Коломиї - є-є-є!!!».

Неймовірно романтична, стильна програма, яка змусила всіх присутніх забути про все на світі: була тільки музика, тільки вірші та тільки... «Дівчина з Коломиї - є-є-є!!!».


п»ї
Читайте у цій рубриці

Джавеліночка, Байрактарчик та інші Орнамтики

СВІТЛАНА Качуровська відома багатьом сумчанам як авторка книжок «Засинайлики», «Світайлики», як ілюстраторка книг «Казкове місто Суми», «50 причин відвідати Суми», «Маленькі історії казкового міста» та інших.

А нещодавно з-під пензля художниці вийшла ціла серія кумедних патріотичних... Читати статтю повністю

... Читати статтю повністю

Книга сумчанина стала лауреатом Всеукраїнського рейтингу «Книжки року’2021»

Минулого тижня було оприлюднено лауреатів Всеукраїнського рейтингу «Книжки року’2021». В сезоні-2021 у рейтингу за всіма категоріями (сім номінацій по дві-чотири підномінації в кожній) оцінювалися 722 видання. До Коротких списків (сім кращих книжок категорії) увійшло 164 видання від... Читати статтю повністю

Марка «Русскій воєнний корабль... ВСЬО!» - вже у продажі

23 травня в Сумах у центральному відділенні «Укрпошти» (вул. Воскресенська, 13/7) відбулося спецпогашення нової марки «Русскій воєнний корабль... ВСЬО»! Охочих її придбати зібралося чимало - черга розтяглася далеко за межі відділення.

Нагадаємо, 12 травня «Укрпошта» ввела в... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!