Культура

Джавеліночка, Байрактарчик та інші Орнамтики

СВІТЛАНА Качуровська відома багатьом сумчанам як авторка книжок «Засинайлики», «Світайлики», як ілюстраторка книг «Казкове місто Суми», «50 причин відвідати Суми», «Маленькі історії казкового міста» та інших.

А нещодавно з-під пензля художниці вийшла ціла серія кумедних патріотичних листівок: «Джавеліночка», «Байрактарчик», «Калинка», «Альтаночка», «Коти-Вояки», «Бджоли», «Бойові качки», «Кікімора». В колекції вже більше 10 робіт.

- Із початку повномасштабного вторгнення ми з родиною перебували у Сумах, але через два тижні виїхали до Вінниці. Саме там на цифровому планшеті я намалювала першу свою листівку «Джавеліночку», - розповіла The Sumy Post Світлана Качуровська. - В першу чергу, планувала і себе заспокоїти малюванням, і створити щось із позитивним змістом. Листівка як своєрідний оберіг. Хотілося передати любов до рідного міста, створивши ілюстрацію із Альтаночкою. Персонажі листівок несуть в собі позитивні меседжі. В першу чергу, Орнамтики (так художниця називає своїх героїв. - Ред.) символізують те, що виходить із мене. Наприклад, «Джавеліночка» колекціонує танки. Коли моя героїня влучає у танки, вона їх не вбиває, а перетворює на добрих українців. Щоб дітям не було страшно, бо добро завжди перемагає зло.

Вже коли авторка поверталася з Вінниці додому, дорогою до Сум підписані листівки дарувала на блокпостах військовим, піднімаючи таким чином бойовий дух наших хлопців. Часто замовляють роздруковані листівки за кордон, щоб завдяки їм хоч на декілька миттєвостей в думках повернутися додому. Частина коштів, зібраних із продажу листівок, відправляється на потреби ЗСУ. Крім друкованих листівок, також замовляють футболки з улюбленим персонажем. Наприклад, як подарунок близьким, які вимушено виїхали за межі України.

У планах художниці розширення колекції. В творчому процесі вже «Конотопська Відьма», «Медсестри», листівка з навідницею САУ Тетяною Чубар...


п»ї
Читайте у цій рубриці

Як Суми зустріли «Ніч музеїв - 2022»?

Формат фестивалю дещо змінився, але насиченість та цікавість програми були, як завжди, на висоті

УСУМАХ 21 травня відбувся традиційний і, можна сказати, улюблений фестиваль містян - «Ніч музеїв», який цього року дещо змінив свій формат. Бо пройшов зовсім не вночі - через військову... Читати статтю повністю

Книга сумчанина стала лауреатом Всеукраїнського рейтингу «Книжки року’2021»

Минулого тижня було оприлюднено лауреатів Всеукраїнського рейтингу «Книжки року’2021». В сезоні-2021 у рейтингу за всіма категоріями (сім номінацій по дві-чотири підномінації в кожній) оцінювалися 722 видання. До Коротких списків (сім кращих книжок категорії) увійшло 164 видання від... Читати статтю повністю

Марка «Русскій воєнний корабль... ВСЬО!» - вже у продажі

23 травня в Сумах у центральному відділенні «Укрпошти» (вул. Воскресенська, 13/7) відбулося спецпогашення нової марки «Русскій воєнний корабль... ВСЬО»! Охочих її придбати зібралося чимало - черга розтяглася далеко за межі відділення.

Нагадаємо, 12 травня «Укрпошта» ввела в... Читати статтю повністю

... Читати статтю повністю







Новини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!