Ділова розмова

Воєнний стан та інвалідність: що спрощено?

Сумчанам нагадують, що особам з інвалідністю проходити повторний огляд під час війни не потрібно!

НА період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Відтепер для отримання соцвиплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не по-трібно.

Згідно з постановою КМУ №390, термін дії інвалідності та Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану. Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії (МСЕК):

- соцвиплати;

- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);

- засоби інконтиненції, наприклад памперси, катетери тощо;

- освітні послуги;

- відповідні пільги.

Крім того, протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування - відповідно до постанови уряду №225 українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення ін-валідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.

Медико-соціальна експертиза для встановлення групи інва-лідності проводиться за направленням закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабі-літаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о).

До речі, укладання декларації між пацієнтом - внутрішньо переміщеною особою та лікарем, який оформляє направлення на МСЕК, не потрібно, законодавчі підстави вимагати її відсутні.

Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життє-діяльності людини.

Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.


п»ї
Читайте у цій рубриці

У Сумах з’явився сучасний центр урології

Для пацієнтів лікарні Св. Пантелеймона - комфортні умови, професійна команда та унікальне обладнання

МИНУЛОГО тижня в Сумській міській лі-карні Св. Пантелеймона (колишня ЦРЛ), що на вул. Марко Вовчок, 2, урочисто відкрили сучасний центр урології. Це - новий напрямок медичного закладу... Читати статтю повністю

Два в одному - буде скоро

Невдовзі в Україні можна буде одночасно оформляти внутрішній та закордонний паспорт

ВІЙНА внесла свої корективи і в роботу по оформленню нашими громадянами паспор-тів. Отримати ці документи на Сумщині нелегко, онлайн-запис не працює, так що тим, кому конче необхідно отримати ID-картку,... Читати статтю повністю