Наше місто

Долучайтеся до перейменування вулиць!

МОЖНА довго дискутувати на тему: навіщо займатися перейменуваннями зараз, адже в країні ще точиться війна. Але Суми - досить активне місто, і багато містян прагнуть розставити крапки над «і» в цьому питанні раз і назавжди.

Так, за інформацією департаменту комунікацій та інформаційної політики, зараз представники нашої громади зареєстрували вже 17 петицій, що стосуються перейменувань!

Міська влада зацікавлена в тому, щоб цей процес був максимально прозорий. Тому всіх сумчан запрошують долучитися до нього. Так, з 23 травня розпочато прийом пропозицій від мешканців Сумської міської громади щодо того, які назви вулиць, площ, провулків, проїздів потребують дерусифікації та які нові назви вони мають отримати. Прийом пропозицій триватиме по 23 червня включно. Подати їх можна через гугл-форму за цим посиланням https://cutt.ly/ derus. У формі треба вказати ваші пропозиції, їх обґрунтування і ваші контактні дані для зворотного зв’язку.

Зверніть увагу на те, що для подачі пропозицій є рекомендації:

T не допускається дублювання назв топонімів, для перевірки ознайомтесь із чинним реєстром назв вулиць (площ, провулків, проїздів тощо), розташованих на території міста Суми: https://smr.gov.ua/.../reestr-nazv-vulits-ta-provulkiv.html;

T бажана прив’язка нових назв до конкретного топоніма;

T назва має складатися з мінімальної кількості слів, бути милозвучною;

T прохання подавати в одній формі одну назву (пропозицію), для більшої кількості - заповніть, будь ласка, форму повторно.

Усі пропозиції будуть узагальнені робочою групою з проведення експертного обговорення дерусифікації топонімів у Сум-ській міській територіальній громаді до 23 липня.

До речі, робоча група вже провела своє перше засідання і має деякі напрацювання. Так, члени робочої групи В’ячеслав Артюх та Геннадій Іванущенко запропонували свій перелік з 95 топонімів, які потребують зміни назви. А Сергій П’ятаченко доповнив цей список до 130 назв. Фактично це близько 20% від усього реєстру сумських топонімів.

Під час обговорення члени робочої групи погодилися, що пріоритетними у перейменуванні мають бути історичні назви сумських вулиць, а також збереження пам’яті про значимі для України та Сум і Сумської області історичні постаті та події. Краєзнавець Олег Корнієнко певен: важливо, змінюючи назви, зберегти самобутність та унікальність сумської громади, спираючись на її історичне коріння. Також члени робочої групи дійшли згоди враховувати, формуючи новий топонімічний простір, і загальноєвропейський та світовий контекст. Потрібно змінити й «географію» сумських вулиць, адже значна частина топонімів присвячена російським географічним об’єктам, містам тощо.

Член робочої групи Костянтин Аленінський запропонував розбити перелік на певні групи й надалі проводити перейменування відповідно до їх напрямків, наприклад, діячів культури - на діячів культури, воєначальників - на воєначальників тощо. Важливо враховувати розмір вулиці відповідно до значимості тієї чи іншої події чи особистості для України чи Сум.

Щодо дерусифікації меморіальних місць на території громади, як повідомив головний архітектор Сум Андрій Кривцов, формується інша група, яка цим займатиметься, спираючись на певні процедури, визначені законодавством.

* * *

Ще одне питання, яке традиційно турбує сумчан, - чи потрібно буде після перейменування вулиці змінювати документи? Адже це не безплатно... Нагадаємо: ще під час попередніх перейменувань фахівці пояснювали: «Якщо вулицю перейменували, її мешканцям абсолютно не потрібно йти до БТІ та перереєструвати документи на нерухомість. Зміна поштової адреси не є підставою для переробки свідоцтва на право власності. Усі документи, які на руках у власників, є дійсними і не втрачають юридичної сили. Якщо ж людині потрібно продати майно, подарувати чи залишити у спадок, їй у будь-якому разі (хоч міняли назву вулиці, хоч ні) треба буде звертатися до БТІ за випискою з Держреєстру прав власності. І ось тоді у виписці буде зазначено стару назву вулиці, а при оформленні нотаріальних договорів нотаріус вкаже нову назву».

Так само не вимагають термінового переоформлення документи, видані управлінням архітектури, або на землю.

У випадку з ДАІ - у Правилах держреєстрації та обліку транспортних засобів чітко перераховані обставини, які можуть спричинити внесення змін до реєстраційних документів. Це зміна власника авто, місця стоянки, місцезнаходження чи найменування власника - юридичної особи, місця проживання чи прізвища, імені чи по батькові фізичної особи - власника авто тощо. Таким чином, у Правилах йдеться про зміну адреси, а не перейменування вулиці!


п»ї
Читайте у цій рубриці

Газони на Харківській - буде гарно!

На вул. Харківській у Сумах із боку ТЦ «Мануфактура» ще недавно газони були в жалюгідному стані - квола трава, місцями бур’ян, і тільки іноді, біля кафешок та інших торгових точок, зустрічалися симпатичні острівці клумб. Так бути не повинно, вирішили у департаменті інфраструктури... Читати статтю повністю

У Сумах вулиці Мухіної хочуть дати ім’я сумського скульптора

В Єдиній системі місцевих петицій з’явилася пропозиція про перейменування вул. Мухіної на вулицю імені скульптора, педагога, героя-захисника України Руслана Миколайовича Мовчана. «Пропонуємо перейменувати вулицю, названу на честь радянського скульптора Мухіної, на вулицю українського... Читати статтю повністю

Замість двох зупинок - одна?

ПОКИ в країні точиться жорстока війна, життя в місті йде своєю чергою. І влада продовжує приймати досить неочікувані рішення. До того ж жодного документа виконкому чи сесії Сумської міської ради на офіційному порталі немає починаючи з кінця лютого...

Звичайно, й будь-яких логічних... Читати статтю повністю

З 27 травня комунальні автобуси відновили перевезення у повному обсязі

Як повідомило КП «Електроавтотранс», усі заплановані 12 автобусів тепер курсують за вісьмома маршрутами у відповідності до розкладів. Проте підприємство все ж таки звертає увагу сумчан на те, що графіки можуть порушуватися (мається на увазі відсутність транспортного засобу на лінії... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!