Соціум

Дах тече після ремонту...

РЕМОНТ даху в багатоповерхових будинках - справа нелегка, бо в більшості випадків потребує дуже багато коштів, які обчислюються не одним десятком тисяч гривень. І дуже прикро, коли після ремонту, в який люди вкладають власні фінанси, проблема не вирі-шується і вода, як і раніше, тече в квартиру.

Зараз же, коли йде війна і міський бюджет, що завжди був обмеженим, просто не має змоги виділяти фінанси на ремонт житла, стало ще важче.

Саме така ситуація склалася в сумському будинку, що на вул. Р.-Корсакова. Валентині Дмит-рівні, яка мешкає в квартирі №38, вже виповнилося 82 роки. Дах над її квартирою і квартирою сусідки був у дуже поганому стані. Зверталися за допомогою в жек і до міської влади. В 2017 році керуюча компанія «Сумитехнобудсервіс», яка обслуговує будинок, зголосилася зробити ремонт на умовах співфінансування. Жінки вклали більше 26 тисяч у придбання матеріалів (22800 грн - на квартиру і 3400 - на сходову клітину), і підрядна організація, з якою жек уклав договір на ремонт, взялась до роботи. Результат ремонту був невтішний, хоча і є акт виконаних робіт, згідно з яким відремонтовано 140 кв. м покрівлі. Але через декілька місяців дах над цими квартирами знову потік, щоправда, над сходовою клітиною. Тече і на електричний лічильник, і в коридори мешканців. Не один раз Валентина Дмитрівна після такого «якісного» ремонту зверталася до самого підрядника, який обіцяв усе доробити. Обіцяв... до лютого 2022 року. Зверталася і до «Сумитехнобудсервісу» - в серпні 2020 р. В компанії відповіли, що в результаті обстеження працівниками компанії було встановлено, що дах на під’їздом №2 потребує часткового ремонту покрівлі обсягом 80 кв. м... А ще - вищезазначені ремонтні роботи внесені в план поточного ремонту на 2020 р. та будуть здійснені у межах коштів, сплачених мешканцями за статтею витрат «Поточний ремонт». Але ні в 2020-му, ні в 2021-му коштів на це так і не знайшлося.

На минулому тижні Валентина Дмитрівна разом із нашим кореспондентом прийшла на прийом до директора жеку Сергія Хрупи. Він вислухав жінку, підняли документи по ремонту 2017 р., згідно з якими усі роботи виконані.

- Проблема в тому, - пояснює Сергій Хрупа, - що навіть якщо ремонт виконаний якісно, але він латочний, вода шукає слабке місце - по швах чи на перекриттях плит тощо - і може затікати через нього. Я відправлю спеціаліста, який з’ясує причину протікання. А потім будемо вирішувати, що робити. Але одразу кажу, що, якщо ремонт був зроблений якісно, а після цього покриття пробили, наприклад, при прокладці Інтернету або утепленні стін, тобто сторонні особи, що потрапили на дах, ремонтні роботи ми робити не будемо. Тоді все - тільки за власні кошти мешканців. Зрозумійте, «Сумитехнобудсервіс», як і всі інші керуючі компанії, знаходиться в дуже тяжкому становищі. Мешканці, які за наші послуги і до війни платили десь на рівні 80-90%, зараз платять вдвічі менше. Ще більша проблема - газ, і кожний наш ранок починається з того, що ми шукаємо, де заправити наші машини і газові балони, які потрібні для ремонтних робіт.

- Що ж мені робити? - журиться Валентина Дмитрівна.

- Будемо вирішувати після висновків нашого фахівця. Якщо потрібен невеличкий ремонт, ми його зробимо в найближчий час. Але якщо знадобляться великі кошти, ми просто не зможемо його виконати, оскільки в борг працювати ми не можемо.

* * *

Будемо сподіватися, що мешканцям пощастить і дах справді потребує невеликого ремонту. А от якщо «допомогли» кабельщики чи сусіди, мешканцям цих двох нещасливих квартир доведеться жити під протікаючим дахом.

Вікторія Ростоцька


п»ї
Читайте у цій рубриці

Біля 40 будинків - непридатні для проживання

Читати статтюНАРІВНІ з іншими населеними пунктами, які постраждали від навали російського агресора, зазнало руйнувань і місто Суми. Для кожної постраждалої сім’ї чи підприємства відбудова - дуже вартісна справа.

Саме тому в Сумах, не чекаючи, поки проєкт закону про відшкодування вартості пошкоджень,... Читати статтю повністю

Сумщина продовжує відновлюватися

НАСТАНЕ день, коли ми відбудуємо наші міста, селища і села, які так жорстоко понівечили російські окупанти. Відновлення Сумщини вже відбувається, незважаючи на під-ступні дії ворога на прикордонні. Нехай не так швидко і масштабно, адже по собі ро-сіяни лишили знищені дороги, житлові... Читати статтю повністю

Коли поїздка - квест на виживання

Як на Сумщині відновлювалося транспортне сполучення - на прикладі одного маршруту

ШЛЯХ від Сум до Пожні, а точніше - до підірваного мосту, що веде до Великої Писарівки, непростий. Але водій мікроавтобусу Дмитро Авраменко, що обслуговує рейс, долає ці 85 кілометрів попри всі ризики... Читати статтю повністю

Як пройшов минулий тиждень на Сумщині?

7 червня - в ніч на 7 червня російський ворог обстріляв Середина-Буду. Обстріл почався близько 5-ї ранку, було сім пострілів з міномета 120 мм калібру з боку села зерново брянської області, за ними відкрили й артилерійський вогонь. Щонайменше шість будинків, господарча споруда та... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!