Дах тече після ремонту...
Зараз же, коли йде війна і міський бюджет, що завжди був обмеженим, просто не має змоги виділяти фінанси на ремонт житла, стало ще важче.
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
Саме така ситуація склалася в сумському будинку, що на вул. Р.-Корсакова. Валентині Дмит-рівні, яка мешкає в квартирі №38, вже виповнилося 82 роки. Дах над її квартирою і квартирою сусідки був у дуже поганому стані. Зверталися за допомогою в жек і до міської влади. В 2017 році керуюча компанія «Сумитехнобудсервіс», яка обслуговує будинок, зголосилася зробити ремонт на умовах співфінансування. Жінки вклали більше 26 тисяч у придбання матеріалів (22800 грн - на квартиру і 3400 - на сходову клітину), і підрядна організація, з якою жек уклав договір на ремонт, взялась до роботи. Результат ремонту був невтішний, хоча і є акт виконаних робіт, згідно з яким відремонтовано 140 кв. м покрівлі. Але через декілька місяців дах над цими квартирами знову потік, щоправда, над сходовою клітиною. Тече і на електричний лічильник, і в коридори мешканців. Не один раз Валентина Дмитрівна після такого «якісного» ремонту зверталася до самого підрядника, який обіцяв усе доробити. Обіцяв... до лютого 2022 року. Зверталася і до «Сумитехнобудсервісу» - в серпні 2020 р. В компанії відповіли, що в результаті обстеження працівниками компанії було встановлено, що дах на під’їздом №2 потребує часткового ремонту покрівлі обсягом 80 кв. м... А ще - вищезазначені ремонтні роботи внесені в план поточного ремонту на 2020 р. та будуть здійснені у межах коштів, сплачених мешканцями за статтею витрат «Поточний ремонт». Але ні в 2020-му, ні в 2021-му коштів на це так і не знайшлося.
На минулому тижні Валентина Дмитрівна разом із нашим кореспондентом прийшла на прийом до директора жеку Сергія Хрупи. Він вислухав жінку, підняли документи по ремонту 2017 р., згідно з якими усі роботи виконані.
- Проблема в тому, - пояснює Сергій Хрупа, - що навіть якщо ремонт виконаний якісно, але він латочний, вода шукає слабке місце - по швах чи на перекриттях плит тощо - і може затікати через нього. Я відправлю спеціаліста, який з’ясує причину протікання. А потім будемо вирішувати, що робити. Але одразу кажу, що, якщо ремонт був зроблений якісно, а після цього покриття пробили, наприклад, при прокладці Інтернету або утепленні стін, тобто сторонні особи, що потрапили на дах, ремонтні роботи ми робити не будемо. Тоді все - тільки за власні кошти мешканців. Зрозумійте, «Сумитехнобудсервіс», як і всі інші керуючі компанії, знаходиться в дуже тяжкому становищі. Мешканці, які за наші послуги і до війни платили десь на рівні 80-90%, зараз платять вдвічі менше. Ще більша проблема - газ, і кожний наш ранок починається з того, що ми шукаємо, де заправити наші машини і газові балони, які потрібні для ремонтних робіт.
- Що ж мені робити? - журиться Валентина Дмитрівна.
- Будемо вирішувати після висновків нашого фахівця. Якщо потрібен невеличкий ремонт, ми його зробимо в найближчий час. Але якщо знадобляться великі кошти, ми просто не зможемо його виконати, оскільки в борг працювати ми не можемо.
* * *
Будемо сподіватися, що мешканцям пощастить і дах справді потребує невеликого ремонту. А от якщо «допомогли» кабельщики чи сусіди, мешканцям цих двох нещасливих квартир доведеться жити під протікаючим дахом.
Вікторія Ростоцька
Біля 40 будинків - непридатні для проживання
НАРІВНІ з іншими населеними пунктами, які постраждали від навали російського агресора, зазнало руйнувань і місто Суми. Для кожної постраждалої сім’ї чи підприємства відбудова - дуже вартісна справа.
Саме тому в Сумах, не чекаючи, поки проєкт закону про відшкодування вартості пошкоджень,...
Сумщина продовжує відновлюватися
НАСТАНЕ день, коли ми відбудуємо наші міста, селища і села, які так жорстоко понівечили російські окупанти. Відновлення Сумщини вже відбувається, незважаючи на під-ступні дії ворога на прикордонні. Нехай не так швидко і масштабно, адже по собі ро-сіяни лишили знищені дороги, житлові...
Коли поїздка - квест на виживання
Як на Сумщині відновлювалося транспортне сполучення - на прикладі одного маршруту
ШЛЯХ від Сум до Пожні, а точніше - до підірваного мосту, що веде до Великої Писарівки, непростий. Але водій мікроавтобусу Дмитро Авраменко, що обслуговує рейс, долає ці 85 кілометрів попри всі ризики...
Як пройшов минулий тиждень на Сумщині?
7 червня - в ніч на 7 червня російський ворог обстріляв Середина-Буду. Обстріл почався близько 5-ї ранку, було сім пострілів з міномета 120 мм калібру з боку села зерново брянської області, за ними відкрили й артилерійський вогонь. Щонайменше шість будинків, господарча споруда та...