Будьмо здорові!

Літній аксесуар: не тільки стильно!

УЯСКРАВИЙ сонячний літній день, якщо ви без сонцезахисних окулярів вийшли на пляж або просто вирішили прогулятися містом, одразу відчуєте потребу в захисті своїх очей.

Сітківка та рогівка ока приймають на себе досить потужний світловий удар, який згодом негативно позначиться на загальному стані органу зору. Тому варто захистити очі спеціальними окулярами від яскравого світла.

Офтальмологи стверджують, що вдень дуже важливо носити цей літній аксесуар, оскільки він дозволяє захистити очі від впливу сонця. За допомогою окулярів можна уникнути таких проблем, як запалення очей, розвиток короткозорості, катаракти та передчасне помутніння кришталика. Окрім того, перебування на сонці без літнього аксесуару може призвести до фотостаріння, появи зморщок, пігментації й погіршення якості шкіри навколо очей.

Як підібрати сонцезахисні окуляри? Досить часто ми насамперед дивимося на оправу, але головне в них - лінзи. У першу чергу сонячні окуляри повинні зменшувати кількість світла, що потрапляє в очі. Окуляри, призначені для використання в сонячний день, повинні мати спеціальні лінзи, які здатні захистити від сонячного світла. Їхня основна функція - розсіювання світлових променів, щоб забезпечити людині комфортні відчуття та захист. Не варто купувати сонцезахисні окуляри на вулиці чи стихійних ринках. Зазвичай там продають розфарбовані пластмасові прикраси без жодного захисту. Найкраще шукати якісні окуляри в оптиках та офтальмологічних клініках.

Зазвичай правильно підібрані окуляри поглинають близько 70-80% променів. Здатність послаблювати світловий потік залежить не тільки від тону лінзи (чим він темніший, тим більше світла поглинає лінза), а й від хімічного складу скла. Тому на лінзах позначають їх світлопропускну здатність. Наприклад, в позначенні G-15 - G означає сірий колір (Gray), а 15 - те, що скло пропускає 15% світла.

Сонцезахисні окуляри поділяються на п’ять категорій за затемненістю лінз:

категорія 0 - проникність 80-100 % світла (лінзи злегка затемнені або прозорі);

категорія 1 - проникність 43-80% світла;

категорія 2 - проникність 18-43% світла;

категорія 3 - проникність 8-18% світла;

категорія 4 - проникність 3-8% світла (лінзи дуже темні).

Сонцезахисні окуляри 4-ї категорії, як правило, в магазинах оптики не продаються - їх можна замовити і виготовити за рецептом, за наявності у пацієнта певних медичних показань. Сонцезахисних окулярів 2-ї та 3-ї категорії цілком достатньо для щоденного захисту очей від яскравого сонячного світла і УФ-променів. Крім того, існують окуляри, які протипоказані людям, які страждають на гіпертонію, глаукому, цукровий діабет і захворювання органів зору. У цьому випадку слід використовувати спе-ціальні захисні окуляри.

Купуючи сонцезахисні окуляри, перевірте, чи не спотворюють вони кольори. Стандартні лінзи передають колір без змін, але деякі лінзи затримують промені тільки певної частини спектра. Це може змінити кольоросприйняття, що в звичайному житті не завжди зручно, а для водіїв - просто небезпечно.

Як правильно використовувати сонцезахисні окуляри:

Підбирайте сонцезахисні окуляри так, щоб вони були для вас зручними, добре сиділи і не створювали дискомфорту при носінні.

Не ходіть в сонцезахисних окулярах після заходу сонця, бо ви цим можете завдати шкоди своїм очам: напружуючи зір, намагаючись розрізняти предмети в сутінках, ви поступово «підсаджуєте» очі і можете заробити нову хворобу.

Не слід випробовувати свої сонцезахисні окуляри і довго дивитися на сонце, бо ефект буде приблизно такого ж плану, як носіння сонцезахисних окулярах в темний час доби. Нічого, крім шкоди для очей, ви такими «сонячними процедурами» не доб’єтеся.

Не лінуйтеся - перш ніж купити сонцезахисні окуляри, відвідайте офтальмолога. Якщо у вас поганий зір, він допоможе вам правильно вибрати сонцезахисні окуляри з діоптріями.

Насамкінець: варто звернути увагу на те, щоб аксесуар підходив під вашу зовнішність і гармонійно поєднувався з одягом.


п»ї
Читайте у цій рубриці

Найкращі продукти, які можна їсти навіть опівночі

Якщо у вас склалася така ситуація, що їсти вночі - необхідність, потрібно знати, які продукти принесуть максимум користі. Спираючись на твердження дієтологів, наведемо список продуктів, які допоможуть вгамувати голод навіть опівночі.

Грудка індички

М’ясо індички багате на амінокислоту... Читати статтю повністю

Як швидко зняти свербіж від укусу комара

Медичний спирт

Лікарі пояснюють, що він зменшує свербіж від комарів і гістамінну реакцію, денатурує білок з комариної слини, тобто усуває те, на що імунна реакція людини реагує сверблячкою.

Мазь з діючої речовиною гідрокортизону ацетатом

Такі засоби пригнічують почервоніння... Читати статтю повністю

Полуниця - вітамінів скарбниця!

Читати статтюАРОМАТНА і соковита полуниця - одна з найулюбленіших літніх ягід. Її урожай збирають з кінця травня до початку липня. А в червні прилавки магазинів і ринків просто ломляться від різних сортів ягоди!

Полуниця має безліч корисних властивостей, проте існують також протипоказання до... Читати статтю повністю

Як пити воду, щоб захистити нирки від каменів?

Вода допомагає ниркам очищати організм від метаболічних відходів. Якщо вони своєчасно не виводяться, то кристалізуються і перетворюються на каміння. На дефіцит рідини в організмі може вказувати колір сечі. Зазвичай уранці вона темно-жовта через накопичення відходів, що виробляються... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!