Ділова розмова

Підприємцям-волонтерам буде компенсація

НА Сумщині багато підприємців, які в умовах війни не згорнули свою діяльність, біль-ше того - почали допомагати іншим, волонтерити. Таких людей треба підтримувати, вирі-шили в Сумській військовій адміністрації.

І розробили дієві інструменти, які допоможуть малому та мік-робізнесу втриматись на плаву. По-перше, запропонували громадам компенсувати комунальні платежі тим підприємцям, що є власниками або орендарями будівель (приміщень), які безпосередньо використовувалися для безоплатного надання послуг та/або виготовлення продукції для потреб ЗСУ і підрозділів територіальної оборони.

Компенсація буде надаватися з резервного фонду місцевих бюджетів на відшкодування вартості наступних видів комунальних послуг: послуги з постачання теплової енергії; послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення; послуги з поводження з побутовими відходами; послуги з постачання та розподілу природного газу; послуги з постачання та розподілу електроенергії; придбання дров, пелет, вугілля, інших видів палива для опалення будівель (приміщень).

Для отримання компенсації підприємці мають подати до органу місцевого самоврядування заяву з підтвердженням безкоштовного надання волонтерської, благодійної допомоги ЗСУ та підрозділам тероборони в пері-од дії воєнного стану, а також інформацію щодо суми фактичної оплати комунальних послуг за кожен звітний місяць.

По-друге, якщо в результаті воєнних дій було зруйновано майно, обладнання підприємця, з обласного бюджету на безповоротній основі планують видавати компенсацію в сумі до 50 тис. грн.

Наразі пропозиції озвучені громадам Сумщини. Переважна більшість громад погодилась на це. Але обговорення ще триває.


п»ї
Читайте у цій рубриці

На цьому тижні в Сумах видають продуктові набори від держави сумчанам від 75 років

ПРОТЯГОМ робочого тижня, з 13 по 17 червня (включно), в Сумах продуктові набори від держави видають сумчанам віком від 75 років (включаючи тих, котрі народилися в 1947 році), місце проживання яких зареєстровано в межах Сумської міської тергромади.

Отримати таку допомогу можна в... Читати статтю повністю

Пристрасті навколо тростянецького вокзалу

Читати статтюПІСЛЯ деокупації Сумщини місцеві мешканці та влада взялися наводити лад на територіях, які зазнали руйнації під час війни. Зокрема в Тростянці до 24 серпня планують реконструювати залізничний вокзал.

Нагадаємо, що сам вокзал побудували в 1982 році за індивідуальним проєктом, його... Читати статтю повністю

Обласна лікарня отримала головний інструмент для анестезіологів

СУМСЬКІЙ облас-ній лікарні передали сучасну наркозно-дихальну станцію. Цей мобільний багатофункціональний апарат є основним ін-струментом анестезіолога.

Станція дозволяє не тільки подавати анестетик під час операції, а й моніторити показники життєдіяльності пацієнта, проводити штучну... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!