Наше місто

Благодійність через призму об’єктива

ВІЙНА змінила світогляд багатьох. Хтось взяв до рук автомат, щоб боронити країну, хтось пече хліб та готує гарячі обіди, аби нагодувати нужденних. А ось фотографи вирішили використати свою основну зброю - камеру.

«Проєкт Help UA Photo було створено в перші дні війни, щоб допомогти українцям, які проживають у населених пунктах, що постраждали від російської агресії, - розповідає фотограф та дизайнерка з Києва Олена Цьома. - Особливо - дітям. Для кожного члена нашої команди фотографування та подорожі Україною до війни були просто хобі. У хвилини глибокого розпачу, між читанням страшних новин, ми надсилали одне одному світлини знайомих місць, які змінилися до непізнаваності. Так народилася ідея розповсюджувати фотографії нашої прекрасної країни серед тих, хто хотів би допомогти фінансовими пожертвами цивільному населенню. Для того, щоб всі пам’ятали красу... Ми долучаємо до проєкту, який вже став благодійним фондом, як знаних фотомитців, так і аматорів. Їх світлини зі знакових, пізнаваних та улюблених мільйонами українців місць - презентуємо на нашій сторінці у «Фейсбуці». За невелику пожертву на сайті Фонду www.helpua.net.ua їх можна завантажити в найвищій якості. Так охочі отримують яскраві, красиві фото мирної України. Проєкт більше розрахований на англомовний світ. Зібрані таким чином кошти витрачаємо в основному на закупівлю ліків, медичних засобів, засобів гігі-єни, які доправляються до медичних закладів».

Минулої п’ятниці Олена разом із директором Міжнародного благодійного фонду Help UA Photo Максимом Омельченком особисто відвідали Суми та передали допомогу обласному перинатальному центру. Варто зазначити, що це не перша підтримка наших лікарень благодійниками. Вже декілька разів ліки та медичні засоби отримували Сумська лікарня Св. Пантелеймона та Липоводолинська ЦРЛ. Налагодити контакт із медзакладами Сумщини допоміг наш колега, сумчанин Володимир Кондратюк. Чоловік, який 8 березня (коли від загарбників дісталось нашій Роменці) вивіз свою сім’ю з оточених Сум та став волонтерити. Так у Львові познайомився з представниками Help UA Photo. «На Львівщині у мене є добрі друзі, які допомогли з гуманітарним вантажем, і я привіз його сюди, - розповідає Володимир. - Потім знову поїхав на Захід України. Познайомився з різними волонтерами, зустрівся з благодійниками із Help UА Photo. Зі свого боку, я зробив усе можливе, щоб Сумщина отримувала ліки та медичні матеріали, які вкрай необхідні».

Для обласного Сумського обласного перинатального центру, як говорить його директор Марина Кузьоменська, будь-яка допомога дуже важлива. Адже в закладі були і знаходяться паці-єнтки з окупованих територій або звідти, де тривають обстріли. Деякі з майбутніх мам не можуть купити ні підгузків, ні серветок, ні дитячого харчування, особливо якщо в породіллі проблеми з молоком. Тож завдяки волонтерській допомозі заклад вижив у часи, коли на території області були солдати рф, і продовжує працювати сьогодні. «Ми потребуємо багато розхідних матеріалів, адже в перинатальному центрі є дитяча й доросла реанімації, - повідомила директор. - А у нас виходжують новонароджених від 500 грамів (з початку війни це був малюк вагою 860 г). Тож для Help UА Photo ми сформували запит, який складався з найбільш затребуваного для дітей та жінок».

Як зазначила Ірина Костіна, завідувачка відділенням інтенсивної терапії новонароджених, отримана допомога - справжній подарунок до Дня медичного працівника пацієнтам закладу. «Суміші для годування, підгузки різних розмірів, вологі серветки для догляду за новонародженими нам дуже знадобляться, - говорить заввідділення. - А ще серед доставленого - розхідні матеріали для дитячої реанімації (периферичні катетери для введення ліків, жіночі катетери для годування дітей, сечові катетери та ін.). Вони постійно потрібні відділенню, і їх постійно бракує. Щиро дякуємо небайдужим людям, які підтримують нас!»

За час роботи Help UA Photo, як повідомив Максим Омельченко, відкрив багато напрямків допомоги: Київщина (Ірпінь, Макарів, Буча), Харківщина, Чер-нігівщина, Львівщина, Запоріж-жя... Зазвичай постачають ліки, медичні матеріли. За потреби - продукти харчування (як для дітей біженців та вимушених переселенців, які були змушені шукати спасіння у Львові). «Ліків ніколи не буває багато, - говорить директор. - Й вони не такі габаритні при перевезенні. Через те ми сконцентрувалися саме на цьому напрямку. Тож нехай усі будуть здорові! Вдячні команді фотографів, які по-стійно долучаються до проєкту. Нам вдалося об’єднати багатьох, чиї імена знані у всьому світі. Це Валерій Лещинський, Євген Самученко, Зорян Лещинський, Євген Костюк, Дмитро Сидорук. Їх роботи (та багатьох інших) вражають та надихають краєвидами мирної України. Люди, які вподобали світлини, за символічну пожертву отримують їх як пам’ять чи нагадування про те, який мир крихкий і як важко його повернути. За рахунок таких внесків нам вдалося зібрати вже біля 300 тис. грн».

Ольга Петльована


п»ї
Читайте у цій рубриці

Нова посада і зарплата - вдвічі більша!

А міський голова Сум вважає, що він звільнив директора КП і проблеми не існує...

ВИКОНАВЧІ органи Сумської міської ради та міський голова Сум Олександр Лисенко продовжують ганебну практику недолугих відповідей на петиції містян - по-перше, не дотримуючись часу, по-друге, відповідаючи... Читати статтю повністю

«Вперше бачу, щоб чоловіки так плакали»...

Читати статтюВ Сумах попрощалися з заступником начальника відділу прикордонної служби

У СЕРЕДУ, 15 червня, в обласному центрі в останню путь проводили Олександра Кузьменка, який загинув під час виконання службових обов’язків на кордоні. Ще двоє бійців з різними ступенями поранення в той день,... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!