Соціум

Війна - це форс-мажор, але є нюанси...

УРЕДАКЦІЮ ВШ звернувся сумчанин, який у кількох місцевих магазинах не зміг без проблем замінити лампочку, хоча, коли купував, давали гарантію і обіцяли, якщо не працюватимуть, поміняти...

«Вирішив сьогодні LED-лампочки, які перегоріли, обміняти за гарантією, - розповідає Володимир. - Три лампочки - три різні магазини. Заходжу:

- Замініть лампочку.

- Ми не можемо, у нас нема цього виробника, повернемо гроші.

- Я за ці гроші тепер і буханець хліба не куплю, не те що лампочку, поміняйте. Ви зобов’язані за законом, - кажу. - Нема цього виробника - міняйте на іншого.

- Не мінятимемо. У нас немає. Охорона! Гаряча лінія!

Пишу заяву на обмін. Залишаю лампочку. Пояснюю про Держпродспоживслужбу. Виходжу, видихаю. А на черзі - інший магазин. Але те ж саме!

- Замініть лампочку.

- Ми не можемо, у нас немає цього виробника, повернемо гроші.

- Але ж я за ці гроші... Ви зобов’язані за законом...

Знову пишу заяву на обмін. Залишаю лампочку. А що скажуть у Держпродспоживслужбі або в відділі по захисту справ споживачів Сумської міськради?»

Саме у цей відділ і звернувся наш кореспондент. Як прокоментували фахівці, закон про захист справ споживачів працює, але не всі нюанси в ньому прописані.

Гарантію дає виробник товару, а зараз немало підприємств не працюють або взагалі знаходяться на території країни-агресора. Тому, якщо в магазині згодні повернути гроші згідно з сумою, вказаною в чеку, це вже добре. Взагалі, війна відноситься до форс-мажорних обставин, але є випадки, коли і виробник працює, і обмінний фонд є, а продавець просто не хоче займатися цим питанням. Так що, незважаючи на те, що в разі форс-мажорних обставин суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи звільняються від відповідальності за порушення зобов’язань за договором, окремим податковим та іншим зобов’язанням, звільнення від відповідальності відбувається лише в тому випадку, якщо саме внаслідок дії воєнного стану сталося невиконання зобов’язань. Отже, в кожному конкретному випадку потрібно розбиратися, а для цього покупець із заявою і відповідними документами може звернутися в Держпродспоживслужбу або у відділ захисту прав споживачів.

Вікторія Ростоцька


п»ї
Читайте у цій рубриці

Онкологія не чекає, коли закінчиться війна

Читати статтюОНКОЛОГІЧНА служба в чомусь схожа на екстрену - коли допомогу неможливо відкласти в часі. Адже лишитися сам на сам із хворобою люди, які мають діагноз «рак», не можуть. Їм потрібні консультації, лікування, оперативні втручання, щоб зупинити прогресування недуги.

Таку спеціалізовану... Читати статтю повністю

Для тих, у кого є проблеми з хребтом!

Читати статтюУ СУМСЬКІЙ Центральній міській лікарні напередодні Дня медика, 17 червня презентували водолікувальний комплекс із басейном та допоміжними кабінетами. Він дуже сподобається всім, у кого є проблеми з хребтом.

Метод підводного витягування (тракції) під дією невеликого навантаження... Читати статтю повністю

Коронавірус і анульована подорож до Греції

КОРОНАВІРУС свого часу наробив дуже багато неприємних справ. Люди планували свою від-пустку, відпочинок, а виявилося - нікуди не могли поїхати, бо кордони були закриті. Хоча всі нібито намагалися увійти в становище й пропонували перенести відпочинок на інший час, вистачало й проблемних... Читати статтю повністю

Як пройшов минулий тиждень на Сумщині? Гаряче!

14 червня - близько 12-ї години ночі відбувся мінометний обстріл Зноб-Новгородської громади - 11 вибухів. Вогонь вели з САУ та мінометів. Пошкодили один об’єкт цивільної інфраструктури. О 5.30 ранку ворог розпочав артобстріл громади - 21 прильот з реактивних систем залпового вогню... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!