Соціум

Коронавірус і анульована подорож до Греції

КОРОНАВІРУС свого часу наробив дуже багато неприємних справ. Люди планували свою від-пустку, відпочинок, а виявилося - нікуди не могли поїхати, бо кордони були закриті. Хоча всі нібито намагалися увійти в становище й пропонували перенести відпочинок на інший час, вистачало й проблемних моментів. З таким стикнулася сумчанка Олеся (ім’я змінено).

Так, у січні 2020 року вона уклала з однією з туристичних компаній договір на обслуговування, а саме - відпочинок у Греції. Жінка сплатила за майбутню подорож більше 42 тис. гривень. Проте через епідемію COVID-19 в омріяну відпустку так і не вирушила.

Спершу через неможливість виконання зобов’язань із надання послуг тур було перенесено з червня на вересень 2020 року, а згодом відтерміновано ще на рік. Та й цього разу скористатися придбаною путівкою їй не вдалося, оскільки до початку туру не відкрили готель, а згодом тур-компанія припинила обслуговування нових клієнтів на території Греції. Тож сумчанка звернулася до туроператора з проханням повернути кошти за ненаданий з його вини комплекс туристичних послуг. На що отримала відповідь: оскільки вітчизняний турагент є лише посередником, то її заяву про повернення коштів направили до грецького туроператора.

Не отримавши належної відповіді на претензії, Олеся звернулася до Зарічного райсуду м. Суми з позовом. В своїй заяві сумчанка просила розірвати договір на туристичне обслуговування та стягнути з відповідача на її користь майже 51 тис. грн. Суд першої інстанції позов задовольнив частково: розірвав договір та стягнув із туроператора 40834,84 грн.

Не погодившись з таким рішення місцевого суду, відповідач оскаржив його в Сумському апеляційному суді. Посилаючись на неповне встановлення обставин, які мають значення для справи, порушення норм матеріального права, він просив колегію суддів апеляційної інстанції скасувати вже ухвалене рішення та прийняти нову постанову - про відмову в задоволенні позову в повному обсязі. Свої вимоги відповідач мотивував тим, що є лише посередником та діє не від свого імені, а від імені туроператора-нерезидента - компанії Mouzenidis Travel A.E, а тому у нього немає обов’язку повернення коштів за договорами на туристичне обслуговування. Крім того, законом уряду Грецької Республіки від 13 квітня 2020 року грецьким туроператорам, готелям та авіаперевізникам надано право по анульованих подорожах не повертати кошти, а надавати ваучери на майбутні поїздки протягом 18 місяців із дати отримання ваучеру. На теперішній час відповідач подав позов до грецького туроператора щодо повернення сплачених коштів, який прийнятий судом м. Салоніки. Натомість повернення відповідачем коштів позивачу негативно вплине на виконання ним обов’язків перед іншими туристами, адже всі кошти є транзитними для товариства і їх повернення можливе лише за рахунок коштів інших клієнтів.

Проте, розглянувши матеріали справи, колегія суддів цивільної палати Сумського апеляційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу відповідача, а рішення місцевого суду - без змін. Адже туроператор все-таки порушив умови договору на туристичне обслуговування та не надав позивачу туристичних послуг за договором

в обумовлений сторонами строк. Тож кошти необхідно повернути...


п»ї
Читайте у цій рубриці

Війна - це форс-мажор, але є нюанси...

УРЕДАКЦІЮ ВШ звернувся сумчанин, який у кількох місцевих магазинах не зміг без проблем замінити лампочку, хоча, коли купував, давали гарантію і обіцяли, якщо не працюватимуть, поміняти...

«Вирішив сьогодні LED-лампочки, які перегоріли, обміняти за гарантією, - розповідає Володимир.... Читати статтю повністю

Як пройшов минулий тиждень на Сумщині? Гаряче!

14 червня - близько 12-ї години ночі відбувся мінометний обстріл Зноб-Новгородської громади - 11 вибухів. Вогонь вели з САУ та мінометів. Пошкодили один об’єкт цивільної інфраструктури. О 5.30 ранку ворог розпочав артобстріл громади - 21 прильот з реактивних систем залпового вогню... Читати статтю повністю

Онкологія не чекає, коли закінчиться війна

Читати статтюОНКОЛОГІЧНА служба в чомусь схожа на екстрену - коли допомогу неможливо відкласти в часі. Адже лишитися сам на сам із хворобою люди, які мають діагноз «рак», не можуть. Їм потрібні консультації, лікування, оперативні втручання, щоб зупинити прогресування недуги.

Таку спеціалізовану... Читати статтю повністю

Для тих, у кого є проблеми з хребтом!

Читати статтюУ СУМСЬКІЙ Центральній міській лікарні напередодні Дня медика, 17 червня презентували водолікувальний комплекс із басейном та допоміжними кабінетами. Він дуже сподобається всім, у кого є проблеми з хребтом.

Метод підводного витягування (тракції) під дією невеликого навантаження... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!