Соціум

Для тих, у кого є проблеми з хребтом!

У СУМСЬКІЙ Центральній міській лікарні напередодні Дня медика, 17 червня презентували водолікувальний комплекс із басейном та допоміжними кабінетами. Він дуже сподобається всім, у кого є проблеми з хребтом.

Метод підводного витягування (тракції) під дією невеликого навантаження на хребет дозволяє позбавитися болю різного походження: від механічної травми, дегенеративного руйнування дисків, компресійного защемлення нервів, остеохондрозу. Такі послуги, кажуть фахівці, як правило, надають у профільних санаторіях та реабілітаційних центрах. Тепер же такий комплекс доступний сумчанам прямо в місті!

Нагадаємо: медичний заклад ішов до цієї події тривалий час. Можна сказати, це була справжня мрія керівника - Валентини ДОМІНАС - розширити спектр послуг лікарні, додавши лікування та реабілітацію хворих із ортопедичними та неврологічними патологіями. Так у лютому 2020-го у медзакладі відкрилося відділення реабілітації, було прийняте рішення реанімувати водолікувальний комплекс. У підвальному приміщенні лікарні, яке довгі роки не експлуатувалося, розпочали капітальний ремонт. Тут змінили всі комунікації, систему вентиляції, сантехніку, плитку. Також було оновлено душові, санвузол, кімнату відпочинку, допоміжні приміщення. На ремонт басейну спрямували 800 тис. грн із бюджету Сумської міської громади та 650 тис. коштів самої лікарні. За рахунок фінансів НСЗУ придбали унікальне обладнання на суму 1 млн грн.

Фізіотерапевт Віталій СМІТІЯ розповів, що установка «Альціона-01», яку замовляли спеціально для Сум та встановили в басейні, дає змогу проводити дозоване підводне витягування хребта (у положенні сидячи чи вертикальному). Підводний спосіб тракції більш безпечний, при зануренні в теплу воду поліпшується кровопостачання тканин і знижується навантаження на хребет, що призводить до зниження м’язового тонусу. «Альціона-01» дозволяє застосовувати шість різних методик: витягування грудного, поперекового і шийного відділу хребта, проводити тотальне витягування, тракцію колін-них і тазостегнових суглобів. У басейні є установки для лікування паці-єнтів з інвалідністю, а також додаткове обладнання для комплексної реабілітації хворих.

Басейн слугуватиме для лікування пацієнтів, що мають такі недуги: міжхребцева грижа будь-якого відділу хребта (найкраще терапії піддається грижове випинання, локалізоване в поперековому відділі); люмбалгія і люмбаго; сколіоз та інші деформації хребта; радикуліт і інші корінцеві синдроми; остеохондроз і спондилоартроз; деформуючий спондильоз; початкові стадії анкілозуючого спондилоартриту.

Тривалість однієї процедури - від 15 до 45 хвилин, в залежності від навантаження на хребет та захворювання. Для досягнення ефекту необхідно мінімум п’ять таких процедур. Вартість однієї процедури становить 170 грн. Зробити її безоплатною, на жаль, немає змоги, адже ця послуга не входить до переліку тих, що надаються за Програмою медичних гарантій.

Завідувач відділення реабілітації ЦМЛ Лариса БРАЖНИК не приховує радощів: «Такого басейну з підводною тракцією більше немає ні в одній лікарні Сумської області. Тож ми готові приймати пацієнтів із усієї Сумщини! Щоб потрапити сюди, жінкам потрібен консультативний висновок сімейного лікаря, гінеколога та дерматолога. Чоловікам - сімейного лікаря та дерматолога. Звичайно, направлення дає лікар-невропатолог або ортопед нашого медзакладу. Розумієте, коли до нас звертаються пацієнти і ми призначаємо лікування, медпрепарати, - все це знімає загострення. А даний метод - унікальний, він дозволяє довести захворювання до повної ремісії. Тому я вважаю його дуже затребуваним!»

Це ж саме підтвердила й Валентина Домінас: «Період ремісії після подібних процедур значно довший, ніж після медикаментозного лікування. Звичайно, робота такого басейна - справа дуже затратна, бо це й електроенергія, вентиляція, постійне очищення та дезінфекція води тощо. Крім того, для ефекту лікування, щоб людина не застудилася, ми повинні підтримувати в басейні та приміщенні одну й ту ж саму температуру - 37 градусів, яка оптимальна для процедури і людини. Тому вважаю, що вартість самої процедури для пацієнтів - не така вже й велика і повністю виправдовує себе».

До речі, в планах міста облаштувати подібний басейн ще в одному лікувальному закладі Сум.


п»ї
Читайте у цій рубриці

Онкологія не чекає, коли закінчиться війна

Читати статтюОНКОЛОГІЧНА служба в чомусь схожа на екстрену - коли допомогу неможливо відкласти в часі. Адже лишитися сам на сам із хворобою люди, які мають діагноз «рак», не можуть. Їм потрібні консультації, лікування, оперативні втручання, щоб зупинити прогресування недуги.

Таку спеціалізовану... Читати статтю повністю

Коронавірус і анульована подорож до Греції

КОРОНАВІРУС свого часу наробив дуже багато неприємних справ. Люди планували свою від-пустку, відпочинок, а виявилося - нікуди не могли поїхати, бо кордони були закриті. Хоча всі нібито намагалися увійти в становище й пропонували перенести відпочинок на інший час, вистачало й проблемних... Читати статтю повністю

Як пройшов минулий тиждень на Сумщині? Гаряче!

14 червня - близько 12-ї години ночі відбувся мінометний обстріл Зноб-Новгородської громади - 11 вибухів. Вогонь вели з САУ та мінометів. Пошкодили один об’єкт цивільної інфраструктури. О 5.30 ранку ворог розпочав артобстріл громади - 21 прильот з реактивних систем залпового вогню... Читати статтю повністю

Війна - це форс-мажор, але є нюанси...

УРЕДАКЦІЮ ВШ звернувся сумчанин, який у кількох місцевих магазинах не зміг без проблем замінити лампочку, хоча, коли купував, давали гарантію і обіцяли, якщо не працюватимуть, поміняти...

«Вирішив сьогодні LED-лампочки, які перегоріли, обміняти за гарантією, - розповідає Володимир.... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!