Соціум

Чому сирена не дуже працює...

СУМЧАНИ, які під час окупації області вимушені були виїхати, можуть підтвердити: в інших містах України система оповіщення населення працює зовсім не так. Там ти навіть за наглухо зачиненими пластиковими вікнами прекрасно чуєш, що є загроза твоєму життю.

В Сумах же пройшло вже чотири місяці, а сирену можна почути лише в окремих місцях. За зачиненими вікнами це взагалі перетворюється на слуховий квест: сирена чи ні? Що вже казати про те, як таку «тривогу» почути людям поважного віку, а сидіти цілодобово з увімкненим телевізором - теж не варіант. Що ж не так із сумською розхваленою сучасною системою опо-віщення?!

Виявляється, пересічні сумчани доскаржилися до однієї з місцевих депутаток. І Дар’я Резнік ще 6 травня подала запит до міської влади щодо забезпечення населення системою оповіщення. За її словами, до неї неодноразово зверталися мешканці окремих багатоповерхівок, розташованих на території 3-го територіального округу, з приводу недосяжності звукового сигналу сирени «повітряна тривога». Але на її звернення виконком відповів, що невдовзі в нашому місті система оповіщення буде налагоджена.

«Згідно з проєктом, який пройшов відповідні експертизи, блоки оповіщення БО-FM-05 місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення м. Суми (МАСЦО) розташовані в 9-12-му мікрорайонах в шести місцях (адмінбудівля, школи, садочки, відкрита місцевість). Із січня 2022 року, враховуючи регламент з технічного обслуговування МАСЦО, проводиться модернізація цих блоків. Постачання запасних частин (комплектуючих), які виробляються за кордоном, здійснює ТОВ «НВП «Озон-С» (м. Дніпро), яке і проводить регламент (експлуатаційно-тех-нічне обслуговування обладнання МАСЦО).

У зв’язку з військовою агресією рф проти України з 24 лютого була відсутня можливість доставки блоків опо-віщення до м. Суми. Але зараз логістика відновлена, до кінця травня постачальник пообіцяв поставити обладнання до міста, яке буде встановлене (змонтоване) обслуговуючою організацією.

Одночасно наголошуємо, що оповіщення населення здій-снюється не тільки з застосуванням сирен та гучномовців. А й оперативним черговим Сумської ОВА з використанням мереж радіо, телевізійного мовлення та через додатки у мобільних телефонах», - йшлося у відповіді на запит.

Тобто депутату й людям рекомендували не скаржитися на погану чутність, а застосовувати спеціальні додатки мобільного зв’язку, які також використовуються для оповіщення населення.

Однак Дар’я Резнік з цим не погодилася: «З огляду на те, що найбільш вразлива категорія населення - пенсіонери похилого віку, які у своїй більшості не мають коштів на придбання дороговартісних мобільних телефонів, прошу забезпечити належний контроль повного охвату території міста системою оповіщення населення». Тобто вона подала ще один запит 14 червня, оскільки і через місяць у місті нічого не «налагодилося».

Нагадаємо, що перед війною, в 2021 році в Сумах було завершено будівництво та прийнято в експлуатацію НОВУ СУЧАСНУ автоматизовану систему централізованого оповіщення населення Сумської міської громади. Проведено монтаж та налаштування автоматизованого диспетчерського робочого місця, а на об’єктах з масовим перебуванням людей (школи, дитсадки, адмінбудівлі, лікувальні заклади тощо) встановлено 95 ВНУТРІШНІХ блоків оповіщення. Також у місцях масового відпочинку та перебування людей встановлено 39 ЗОВНІШНІХ блоків. Все обладнання практично автономне - не прив’язане до системи електропостачання (на сонячних елементах живлення). Виділили на це близько 4 млн грн. А звуковий сигнал влітку повинен бути чутним на відстані до 1000 м, взимку - більше. От тільки чути його досі не дуже. А внутрішні блоки системи опо-віщення в садках та школах практично не стали в нагоді, адже з початком війни всіх дітей відправили по домівках... То що ж приймали в експлуатацію та тестували сумські чиновники?!

Іван Демідов


п»ї
Читайте у цій рубриці

Дрони-камікадзе, фосфорні бомби, підірвана автівка...

21 червня - вночі з 21 на 22 червня та зранку ворог обстрілював з мінометів Есманьську та Новослобідську громади - 20 приходів. Жертв та руйнувань попередньо немає.

Вдень було чотири обстріли з мінометів та інших видів зброї Краснопільської громади - 42 прильоти! росіяни били в... Читати статтю повністю

Удар фосфорною зброєю: перша жертва

Читати статтю13-річний хлопчик із Юнаківської громади отримав опіки та потрапив до лікарні

ВОРОГ цинічно обстрі-лює Сумську область, майже щодня гатячи по прикордонним селам та містечкам зі стрілецької зброї, мінометів, артилерії та використовуючи дрони. Минулого тижня, 23 червня, окупанти перейшли... Читати статтю повністю

Охоронні структури для захоплення України

СБУ викрила агентурну мережу ГРУ рф, до якої входив нардеп від Сумщини

МИНУЛОГО тижня СБУ заявила, що викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу рф (відомого як ГРУ), котра повинна була допомагати ворогу в захопленні України.

До неї, зокрема, як стверджує СБУ, входив... Читати статтю повністю

Як «вбити» громадський транспорт?

НЕЗВАЖАЮЧИ на те, що минулого тижня Сумська ОВА зробила заяву про появу на території обласного центру додаткових укріплень, питань до цих конструкцій з боку містян менше не стало.

Нагадаємо, голова Сумської ОВА Дмитро Живицький пояснив: «Все, що відбувається, - робиться військовими... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!