Наше місто

У сумської освіти - новий керівник

КАДРОВЕ рішення з приводу призначення на посаду начальника управління освіти та науки Сумської міської ради наробило багато галасу в соцмережах ще до офіційного розпорядження.

Громадськість бурхливо обговорювала те, що сумську освіту може очолити подруга нардепа Тетяни Скрипки, яка працює в молодших класах Сумської школи №10. (Нагадаємо, сама Тетяна Скрипка свого часу була вчителькою в 10-й школі.) Кандидатуру начебто вже погодила міська влада, звичайно ж - без конкурсу. Користувачі соцмереж закидали владі «кумівство», кандидатці - сумніви у фаховості (мовляв, де досвід та освітні досягнення?) та радили міському голові, незважаючи на воєнний стан, провести конкурс, щоб усе було чесно та відкрито. Однак були й ті, хто сумнівався в прозорості самого конкурсного відбору, який зовсім не означає обрання найкращої кандидатури, бо «конкурси в Сумській громаді завжди були під конкретну людину». На їх думку, щоб процедура була чесною до кінця - необхідно виключити людський фактор (вибір має зробити комп’ютер на основі компетентності кандидатів). Допоки сумчани розмір-ковували, що та як, - начальника управління вже призначили.

Як повідомив ВШ заступник міського голови Сум Станіслав Поляков, минулої п’ятниці колективу управління освіти та науки був представлений новий керів-ник. Розпорядженням міського голови на посаду начальника управління з 1 липня призначена Неля Вікторівна Вербицька. Як виявилося, вона була єдиною кандидаткою, що подала заяву та документи на вакансію керів-ника. Антоніна Данильченко, яка очолювала освіту Сум 12 років, пішла на заслужений відпочинок (звільнена з посади за власним бажанням у зв’язку з досягненням пенсійного віку).

- Заяву про призначення Неля Вербицька подала до відділу кадрів, інших не надходило, - уточнив Станіслав Поляков. - Те, що в Антоніни Данильченко був ювілей, ні для кого не було секретом. Тож чому інші бажаючі не скористалися можливістю - мені невідомо. Що стосується народного депутата, до мене ніхто не звертався. Згідно з наданими документами, кандидатура Вербицької відповідала кваліфіка-ційним вимогам начальника самостійного управління органу місцевої ради: вища освіта не нижче ступеня магістра (спеці-аліста), вільне володіння державною мовою, стаж роботи в органах місцевого самоврядування на посадах держслужби або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій - не менше двох років. Неля Вербицька чотири роки очолювала НВК у Недригайлів-ському (тепер Роменському) районі, працювала педагогом у Сум-ській школі №10.

Призначення, за словами заступника мера, відбулося без конкурсу, адже на період воєн-ного стану особи призначаються без конкурсного відбору - на підставі поданої заяви. «Додам, що після припинення чи скасування воєнного стану (не пізніше шести місяців) буде оголошено конкурс, - зазначив Станіслав Поляков. - Граничний строк перебування особи на посаді, яку призначено в такий спосіб, становить 12 місяців після скасування воєнного стану. На сьогодні в галузі освіти дуже багато роботи - ЗНО, підготовка навчальних закладів до роботи в новому навчальному році, підготовка до опалювального періоду та інше, тож управління не могло лишатися без керівника. Згідно з законодавством, немає ніяких заперечень - стаж, освіта, необхідний досвід відповідають. Тож кандидатура Нелі Вербицької буда погоджена. Підстав для відмови не було. Людина буде працювати, а після закінчення війни, як і передбачає ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану», буде проведений конкурс».

Що відомо про нову очільницю сумських освітян? Неля Вербицька народилася 8 липня 1975 року в смт Недригайлів Сумської області. Має вищу освіту: у 1997 році закінчила Сумський державний педінститут ім. Макаренка за спеціальністю «Українська мова і література». З 1998 по 2002 рр. працювала вчителем української мови і літератури в Яснопіль-щанській ЗОШ I-II ступенів Липоводолинського району. З 2002 по 2006 рр. - директором і вчителем української мови та літератури в Томашівському НВК: ЗОШ I-III ступенів, ДНЗ Недригайлівського району, з 2007 по 2010 рр. - вихователем групи продовженого дня в Роменській СЗОШ I-III ступенів № 1 ім. Калнишевського. З 2010 по 2022 рр. - вихователь групи продовженого дня та вчитель початкових класів в Сумській спе-ціалізованій школі № 10. Має вищу кваліфікаційну категорію, учасниця та переможець міських конкурсів.


п»ї
Читайте у цій рубриці

Оптимізація: управління муніципальної безпеки

У серпні в Сумській міськраді може з’явитися новий структурний підрозділ НА позачерговій сесії

14 червня Сумська міська рада прийняла рішення про внесення змін до структури апарату та виконавчих органів СМР і їх загальної штатної чисельності. В преамбулі документа йде мова про... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!