Феміда

«Герої» в погонах - під розслідуванням

Чи можна знімати дії поліцейських на телефон під час воєнного стану?

ЖИТЕЛЬКА Роменського району виклала в соцмережі запис свого спілкування з місцевою поліцією. Ситуація досить неоднозначна, жінка розмовляла на підвищених тонах і відкрито, що важливо, знімала на телефон весь процес. Поліцейський категорично забороняв це робити, а потім нахабно вибив телефон із рук жінки.

Це відео викликало бурхливу реакцію в Мережі, люди обурювались поведінкою представників закону, але й задавалися питанням, а чи можна у військовий час фіксувати дії поліції і викладати відео у соціальних мережах?

Згідно з Конституцією України, кожен має право вільно збирати, зберігати і поширювати інформацію на власний розсуд. Однак здійснення цього права може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, з метою дотримання громадського порядку, запобігання злочину, для захисту репутації або прав інших осіб. Автоматична згода на фото-, відеозйомку допускається, якщо це робиться відкрито на вулиці, зборах, конференціях, мітингах. Але забороняється знімати не тільки поліцейських, але й будь-кого і будь-що, якщо в кадр потрапляють дороги та об’єкти загального користування, об’єкти інфраструктури, блокпости, укріплення, розташування чи переміщення підрозділів українських сил оборони.

При проведенні зйомки співробітників поліції на відео потрібно дотримуватися простих правил: ведіть себе спокійно, не агресивно; повільно, відкрито діставайте засіб відеозйомки (смартфон, планшет, відеокамеру) і повідомте, що ви ведете відеозйомку, щоб зафіксувати порушення ваших прав, якщо вони будуть. Вести зйомку потрібно коректно, не заважати полі-цейським вчиняти дії, дотримуватися дистанції.

Поліцейський має пред’явити своє посвідчення для ознайомлення, але не зобов’язаний надавати його для фіксації на фото- та відеопристрій. Якщо полі-цейські будуть забороняти проводити зйомку, посилаючись на ст. 307 ЦК України, їм варто повідомити, що вони є службовими особами, які виконують службові обов’язки, і відповідно до

ст. 21 закону «Про інформацію» людина має право фіксувати дії, що порушують її права. Якщо поліцейські будуть налаштовані агресивно і намагатимуться вибити з рук телефон - не потрібно вступати з ними в бійку. В цій ситуації повідомте їм, що викличете адвоката, навіть якщо у вас його не має, адже згідно зі ст. 59 Конституції - кожен має право на професійну правову допомогу.

Повертаючись до нашого конкретного випадку, яка буде реакція обласного УМВС на дії роменських охоронців закону?

- У відношенні цих правоохоронців почалося службове роз-слідування, - відповів Володимир Крупецьких, речник Нацполіції Сумщини, - по закінченню якого буде дана оцінка їх діяльності. Скільки часу воно займе, поки сказати не можу.

Ніка Слобідська


п»ї
Читайте у цій рубриці

Ділки контролювали збір коштів у Сумській колонії

СУМСЬКА обласна прокуратура затвердила та 29 червня направила до суду обвинувальний акт стосовно трьох чоловіків, які організовували злочинні зі-брання та поширювали злочинний вплив в установі виконання покарань (ч. 2 ст. 255-1 та ч. 1 ст. 255-2 КК України).

Двоє з них відповідатимуть... Читати статтю повністю

Викрав легкове авто разом із водієм!

Сумський апеляційний суд відмовив у пом’якшенні вироку зухвалому зловмиснику

СУМСЬКИЙ апеляційний суд відмовив у пом’якшенні вироку викрадачу автомобіля, який разом із транспортним засобом викрав і водія!

Пресслужба судової установи нагадує, що свого часу чоловік попросив мешканця... Читати статтю повністю

Про махінації, халати та посівну картоплю

Читати статтюНа Сумщині до правоохоронців було подано чотири заяви, що стосувалися проблем із гуманітаркою

ІЗ 24 лютого область отримує гуманітарну допомогу - від міжнародних організацій, благодійників, українських підприємств, небайдужих людей і держави. Скільки всього продуктових наборів... Читати статтю повністю

Трагічний постріл

На Сумщині дядько випадково вбив 7-річного племінника

НАША країна кожного дня несе великі втрати на фронті протистояння з росією. Страшно, що війна торкнулася не тільки дорослих, а й маленьких українців. Так, за інформацією ювенальних прокурорів, на 4 липня внаслідок збройної агресії... Читати статтю повністю

У Шостці 3-річна дівчинка випала з третього поверху

ПРО дитину, яка випала з вікна квартири на третьому поверсі, в поліцію повідомили медики. Співробітники поліції виїхали негайно. Як попередньо встановили правоохоронці, до трагедії призвело відчинене вікно в одній із кімнат.

Коли бабуся, яка наглядає за дитиною, відволіклася на... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!