Соціум

Війна навчанню не перешкода

Як працюватимуть заклади освіти Сумської області в новому навчальному році?

ВОСВІТНІХ закладах Сумщини новий навчальний рік планують розпочати традиційно з 1 вересня, і учні зможуть повернутися за парти, якщо це дозволить ситуація з безпекою.

Як зазначив на пресконференції керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький, сьогодні робиться все можливе, щоб процес розпочався у форматі офлайн і діти могли повноцінно відвідувати заклади.

- Головна увага в підготовці до нового навчального року приділяється безпеці всіх учасників освітнього процесу, - відзначив керівник ОВА. - Планується, що навчання в школах буде здійснюватися в змішаній формі. Це означає, що одні заклади працюватимуть офлайн, інші - дистанційно, а деякі з використанням обох форм. Все буде залежати від кількості облаштованих місць для перебування в укритті під час повітряних тривог чи інших загроз. Це має бути не просто підвал, а спеціально обладнане приміщення, де є вентиляція, альтернативне освітлення, запаси води, медикаментів і куди мають можливість потрапити люди з інвалідністю. Якщо неможливо забезпечити укриття для всіх - діти навчатимуться в де-кілька змін.

За його словами, щоб уроки проводилися переважно в офлайн-режимі, навчальні заклади повинні відповідати вимогам. Окрім того, що укриття мають бути в кожному начальному закладі (або в безпосередній близькості до нього), перед їх засновниками та місцевою владою стоїть чимало завдань, які потрібно виконати. У школах має бути якісна система опо-віщення і позначені шляхи евакуації (з урахуванням потреб людей з інвалідністю). «Також - встановлено й відеоспостереження, - зазначив Дмитро Живицький. - Кожен заклад має бути обладнаний тривожною кнопкою з виведенням на централізований пульт, щоб у разі порушення громадського порядку чи загрози можна було негайно викликати наряд. Спільно з представниками ДСНС та ОВА будуть організовані перевірки на від-повідність вимогам евакуації, пожежної безпеки. Надзвичайники обстежать кожен заклад та його прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів. На початку навчального року для персоналу та учнів будуть проведені тренування щодо порядку дій у разі повітряної тривоги. Тоді - освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті до завершення тривоги.

Після проведення всіх робіт із підготовки до навчального року комісії з представниками ДСНС будуть проводити перевірки та оформляти паспорти безпеки на кожен заклад освіти».

Хто точно не вийде на навчання офлайн?

У закладах освіти, що знаходяться на території 18 громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, навчання можливе лише за дистанційною формою. Крім того, учні шкіл, які постраждали вна-слідок дій окупантів, також зможуть продовжити навчання дистанційно. Школярі закладів, що знаходяться поруч з лінією бойових дій (точка ризику - 40 км), також будуть переведені на онлайн-навчання. Відповідне рі-шення приймається керівниц-твом ОВА в залежності від безпекової ситуації та може бути змі-нено виходячи з обставин.

Всього на Сумщині окупанти пошкодили 83 заклади освіти (19 дитсадків, 40 шкіл, дев’ять поза-шкільних, шість професійно-технічних закладів, вісім - фахової передвищої освіти та один вищої освіти). Окрім цього, постраждали й два заклади оздоровлення та відпочинку.

«По кожному з них зафіксовані руйнування, - повідомив очільник ОВА. - Проведена робота по збору документів для виконання ремонтів. Кошти будуть направлені з 250 млн, які ми отримали з держбюджету. Деякі громади вже почали відновлювальні роботи своїми силами. Окрім того, виділялися будматеріали з обласного резервного фонду (плівка, шифер, скло та ін.). Також нам дозволили подавати перелік матеріалів на державного закупівельника - «Укрзалізницю». Для Сумщини передбачено 100 млн на матеріли, які підуть у тому числі й на освітні заклади. До переліку першочергових робіт із ліквідації наслідків воєнних дій вже внесено 62 заклади, у 23 - тривають роботи зі збору документів».

Як навчатимуться учні профтехучилищ та студенти вузів?

Освітній процес у закладах професійно-технічної, фахової передвищої (технікуми, коледжі) та вищої освіти також буде організований за очною, змішаною та дистанційною формами. Він повинен бути максимально наближений до традиційного формату, але з урахуванням обмежень воєнного часу та безпеки. «Із додаткових заходів, які розглядаються, це можливість навчання учнів та студентів в інших закладах - якщо певні заняття, які повинні проходити виключно офлайн, неможливо провести, - уточнив Дмитро Живицький. - Аналогічно, як і в закладах середньої освіти, кількість учасників навчального процесу має відповідати кількості місць в укриттях, де передбачені всі безпекові заходи. У гуртожитки мешканці будуть заселятися по кількості місць, якими їх можна забезпечити в укритті чи бомбосховищі. Це може бути доступне приміщення, яке знаходиться поряд. Якщо укриття улаштоване лише на 500 осіб, а студентський гуртожиток розрахований на 700, то проживати у ньому можуть лише півтисячі чоловік. Тож навчання, попри воєнний стан, буде організовано на всіх освіт-ніх ланках, що забезпечить якість знань та по можливості - живе спілкування учасників навчального процесу».


п»ї
Читайте у цій рубриці

Евакуація пораненого, ударний дрон із вибухівкою та заборонені снаряди

27 червня - з 16.00 росіяни почали обстріли зі ствольної артилерії - понад 40 приходів по Краснопільській громаді. Одна людина була поранена. Авіацією людину, яку було поранено 26 червня, евакуювали до спеціалізованої медустанови.

28 червня - після 10.00 ворог обстріляв Краснопільщину... Читати статтю повністю

Сумські добробати: про службу та потреби

ІЗ першого дня війни до захисту громади від окупантів стали добровольчі формування. У Сумах таких батальйонів 11, із яких дев’ять зареєстровані офі-ційно. Деяким бійцям вже довелося чинити опір, коли на початку вторгнення орки били по місту.

- Всі пам’ятають, як 24 лютого колони... Читати статтю повністю

ВР проголосувала за заборону російської музики та книжок

ВЕРХОВНА Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо і ТБ.

Народні депутати також під-тримали заборону імпорту видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф в Україні... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!