Соціум

Сумські добробати: про службу та потреби

ІЗ першого дня війни до захисту громади від окупантів стали добровольчі формування. У Сумах таких батальйонів 11, із яких дев’ять зареєстровані офі-ційно. Деяким бійцям вже довелося чинити опір, коли на початку вторгнення орки били по місту.

- Всі пам’ятають, як 24 лютого колони ворожої техніки їздили Сумами, наводячи жах на містян, - нагадує командир 3-го батальйону Володимир Біцак. - Спочатку це був ступор. Проте люди швидко згуртувалися. Біля кадетського корпусу відбувся бій, на Курській - перший захват російської вантажівки, були взяті троє полонених. Добре, що в Сумах були і є свідомі люди, готові протистояти агресії. Минулого тижня, коли ми оголосили додатковий набір для поповнення кадрового ресурсу, телефон від дзвінків став червоним. Протягом двох днів укомплектували всі вакансії. Так що недарма Суми називають партизанським краєм!

Як зазначив перший заступник міського голови Михайло Бондаренко, Суми були першопрохідцями в створенні добровольчих формувань: «Хлопці з 24 лютого взяли в руки зброю та разом із підрозділами тероборони стали на захист рідного міста. А перша юридична реєстрація добробатів відбулася 11 березня, бійці почали укладати контракти. Ми тісно співпрацюємо з усіма комбатами - не тільки з соціальних питань, а й допомагаємо із матеріально-технічним забезпеченням. Адже по внутрішньому колу оборони наші добровольчі формування продовжують здійснювати значний обсяг роботи: це і створення фортифікаційних споруд, і чергування на блокпостах, і контроль під час комендантської години, і багато інших завдань, які перед нами ставить командування. Ми допомагаємо сировиною, блоками, інженерною технікою, підведенням комунікацій. Хлопці забезпечені літньою формою одягу, паливно-мастильними матеріалами. Вирішено питання по гарячому харчуванню, матеріальному заохоченню».

Для надання допомоги добробатам у бюджеті передбачено 91,8 млн грн. Кожен із бійців за підписання контракту отримує 15 тис. грн, а щомісячно, починаючи з травня, - 6,5 тис. Крім того, передбачене фінансування на оплату житлово-комунальних послуг, ухвалене рішення щодо забезпечення членів добровольчих формувань безоплатним проїз-дом у міському комунальному транспорті, а також - на при-міських автобусних маршрутах, що не виходять за межі громади та Сумського району.

Підтримують добробати й волонтери - підсобили тепловізорами, карематами, спальниками... У 3-му батальйоні навіть з’явилася своя швидка. «У разі необхідності сумським бійцям є чим зустріти російського окупанта, проте потреби у забезпеченні все одно лишаються, - продовжує Володимир Біцак. - Днями проводили ви-шкіл на одному з мостів - виявилося, що у нас недостатньо тепло-візорів. Не вистачає й матеріалів для зведення фортифікаційних споруд (блоків, арматури тощо) - тож велике прохання до всіх підприємців, будівельників: допоможіть, будь ласка, з будівельним матеріалом. Батальйон багато тренується, в нас є свій сертифікований інструктор з тактичної медицини. Тепер - ще й обладнаний санавтомобіль, який доправили нам із Швеції. При необхідності поділимося транспортом із іншими батальйонами».

За словами командира 1-го батальйону Якова Вензика, Суми - в надійних руках: «Ми своє завдання виконали тоді й зробимо це знову. Проте хотілося б, щоб про нас піклувалася не тільки місцева влада, а й держава. За законом, добровольчі формування фінансуються з державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. А нас фінансово підтримує тільки місто. Різниця відчутна, коли наші хлопці стоять на блокпостах (а потім стільки ж часу копають) і в результаті за місяць отримують 6,5 тис. грн, а поряд, до прикладу, знаходяться поліцейські, які нічого не копають - проте зарплата у них у рази більша. Ми піднімали це питання перед керівником ОВА, писали листи, однак поки що нічого не змінилося. Хоча завдання ми виконуємо на рівні з іншими, а то й краще».

Командир 2-го батальйону Микола Бордюгов наголосив, що безпека і обороноздатність - це робота кожного мешканця громади, і перші дні це яскраво продемонстрували: «Дуже багато жителів громади телефонували і везли хто що міг: продукти, ліки - ми все приймали і складали, навіть якщо на той момент воно було нам не потрібне. Так відчувався зворотний зв’язок із громадою, що вона нас підтримує. Завдячуючи цьому у нас зараз інша ситуація, ніж могла бути. Тож велика вдячність усім, хто допомагав».

А ось командир 8-го батальйону Дмитро Кравченко звернувся до сумчан із закликом не забувати, що йде війна - тож адекватно реагувати на перевірки на блокпостах, дотримуватися обмежень комендантської години та не зловживати алкоголем.

Ольга Петльована


п»ї
Читайте у цій рубриці

Евакуація пораненого, ударний дрон із вибухівкою та заборонені снаряди

27 червня - з 16.00 росіяни почали обстріли зі ствольної артилерії - понад 40 приходів по Краснопільській громаді. Одна людина була поранена. Авіацією людину, яку було поранено 26 червня, евакуювали до спеціалізованої медустанови.

28 червня - після 10.00 ворог обстріляв Краснопільщину... Читати статтю повністю

ВР проголосувала за заборону російської музики та книжок

ВЕРХОВНА Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо і ТБ.

Народні депутати також під-тримали заборону імпорту видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф в Україні... Читати статтю повністю

Війна навчанню не перешкода

Читати статтюЯк працюватимуть заклади освіти Сумської області в новому навчальному році?

ВОСВІТНІХ закладах Сумщини новий навчальний рік планують розпочати традиційно з 1 вересня, і учні зможуть повернутися за парти, якщо це дозволить ситуація з безпекою.

Як зазначив на пресконференції керівник... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!