Соціум

ВР проголосувала за заборону російської музики та книжок

ВЕРХОВНА Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо і ТБ.

Народні депутати також під-тримали заборону імпорту видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф в Україні та підтримали стимулювання розвитку українського книговидання та книгорозповсюдження.

Відповідні законопроєкти №7273-д, №7459 та №6287 були ухвалені в цілому під час засі-дання парламенту 19 червня.

Зокрема, законопроєкт №7273-д забороняє на території України публічне виконання, показ та демонстрацію фонограм, відеограм та музичних кліпів артистів, які є або були в будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора. Заборона не застосовуватиметься до росій-ських співаків, які засуджують агресію росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме Апарат Ради національної безпеки та оборони. Заборона також розповсюджуватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, які внесені до «білого списку».

Проєкт закону, крім іншого, передбачає збільшення до 40% частки пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення, а також збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Законопроєктом №7459 передбачається заборона імпорту видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з республіки білорусь, видання і продаж книг авторства громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.

Крім того, парламент ухвалив законопроєкт №6287 щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, в розробці якого брало активну участь Мінкультури та інформаційної політики України. Документ передбачає виплату компенсацій на оренду при-міщень українським книгарням та видачу спеціальних сертифікатів для придбання книг.


п»ї
Читайте у цій рубриці

Сумські добробати: про службу та потреби

ІЗ першого дня війни до захисту громади від окупантів стали добровольчі формування. У Сумах таких батальйонів 11, із яких дев’ять зареєстровані офі-ційно. Деяким бійцям вже довелося чинити опір, коли на початку вторгнення орки били по місту.

- Всі пам’ятають, як 24 лютого колони... Читати статтю повністю

Війна навчанню не перешкода

Читати статтюЯк працюватимуть заклади освіти Сумської області в новому навчальному році?

ВОСВІТНІХ закладах Сумщини новий навчальний рік планують розпочати традиційно з 1 вересня, і учні зможуть повернутися за парти, якщо це дозволить ситуація з безпекою.

Як зазначив на пресконференції керівник... Читати статтю повністю

Евакуація пораненого, ударний дрон із вибухівкою та заборонені снаряди

27 червня - з 16.00 росіяни почали обстріли зі ствольної артилерії - понад 40 приходів по Краснопільській громаді. Одна людина була поранена. Авіацією людину, яку було поранено 26 червня, евакуювали до спеціалізованої медустанови.

28 червня - після 10.00 ворог обстріляв Краснопільщину... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!