Соціум

Пошкоджено 20% дорожньої інфраструктури!

На відновлення доріг на Сумщині орієнтовно потрібно більше 20 млрд гривень...

ЗА інформацією Сумської ОВА, на експлуатаційне утримання та дрібний поточний ремонт місцевих доріг, пошкоджених ворожою технікою чи бойовими діями, в області виділено 50 мільйонів гривень.

Адже ми маємо повністю зруйновані 250 км доріг державного значення та 330 км - місцевих. Ще більший обсяг дорожнього полотна пошкоджено частково - 483 км і 350 км відповідно. Збитки, завдані дорожньому полотну Сумщини, колосальні: пошкоджено 20% дорожньої ін-фраструктури. На відновлення доріг державного значення орі-єнтовно потрібно 13,8 млрд грн, приведення в належний стан місцевих доріг коштуватиме 6,8 млрд. Ця сума для регіону непідйомна, але в області намагаються ремонтувати те, що можна.

Також пошкоджено 15 мостів. Із них 10 - на дорогах державного значення, п’ять - на місцевих шляхах.

- Мости для нас у пріоритеті, - каже заступник голови Сумської ОВА Олег Клименчуков. - Наразі триває капітальний ремонт великого 200-метрового мосту поблизу села Бишкінь, який з’єднує Суми та Лебедин. Це був єдиний нормальний проїзний шлях, який мав пряме сполучення. Проведено обстеження об’єкту, вже почалися ремонтні роботи. На відновлення мостового переходу виділено

32,5 млн грн. Плануємо завершити роботи до кінця серпня, маємо надію, що міст буде кращим, ніж до війни.

Також розпочалися ремонтні роботи на мостовому переході у с. Шевченкове Конотопського району. Це автодорога Р-60 Конотоп - Кролевець - Ромни - Пирятин. Вартість ремонту становить 6,7 млн грн.

Проблемним залишається міст у Климентовому. Зараз там діє понтонна переправа, яка забезпечує рух автотранспорту і найближчим часом буде єдиним сполученням у напрямку Харкова.

На Путивльському напрямку розпочався ремонт об’їзної ді-лянки дороги для зручного проїзду і курсування транспорту до Путивля і північних районів області. Нагадаю, міст через

р. Сейм в с. Чумакове був підірваний ворожими військами. Загальна протяжність об’їзного шляху становить близько 50 км, що включає дороги як державного, так і місцевого значення. Вже виділено 18 млн грн, це достатньо для ремонту 2,7 км дороги, яка підходить до Бурині.

Окрім того, проведено обстеження мостового переходу через Сейм на автодорозі Р-60 Кролевець - Конотоп - Ромни - Пирятин у с. Мутин. Рішення щодо його ремонту залежить від фінансування. Це ж стосується й мостів місцевого значення.

Ми не плануємо ремонтувати дорожню інфраструктуру в так званій 20-кілометровій смузі вздовж кордону з країною-агресором, робити це нераціонально через постійну загрозу обстрілів та підриву з боку ворога. Дороги будуть обслуговуватися, прибиратись сміття, сніг. Якщо буде якась аварійна ситуація, будемо вирішувати локально. Всі інші об’єкти поступово будуть відновлюватися.

Ніка Слобідська


п»ї
Читайте у цій рубриці

Куди можна доїхати з Сум?

Читати статтюНЕХАЙ і помаленьку, але кожен тиждень в області стає все більше міжміських і примісь-ких автобусних рейсів.

- Звісно, їх кількість порівняно з довоєнним часом скоротилася, - розповідає нашому кореспонденту заступник директора ТОВ «Сумиоблавтотранс» Юлія Логвин. - У лютому за тиждень... Читати статтю повністю

Ракетний удар по Шостці та поранення фермера

Читати статтю4 липня - кілька громад на Сумщині накрили мінометним вогнем. Після 11:00 на територію Краснопільської громади росіяни скинули саморобний вибуховий пристрій. О пів на першу обстріляли Шалигінську громаду, в тому числі випустили некеровану ракету з гелікоптера.

О 13:00 мінометним... Читати статтю повністю

Сумська область отримала лише 20% проднаборів від держави: чому затримуються поставки?

У СУМАХ поки що не видають державні продуктові набори. Скіль-ки вже такої допомоги отримало людей в обласному центрі й по області та як скоро чекати на продовження програми - на пресконференції

7 липня розповів заступник голови Сумської ОВА Тарас Савченко.

Він нагадав, що згідно... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!