Соціум

Куди можна доїхати з Сум?

НЕХАЙ і помаленьку, але кожен тиждень в області стає все більше міжміських і примісь-ких автобусних рейсів.

- Звісно, їх кількість порівняно з довоєнним часом скоротилася, - розповідає нашому кореспонденту заступник директора ТОВ «Сумиоблавтотранс» Юлія Логвин. - У лютому за тиждень у нас відправлялося 1500 рейсів, тобто в середньому 215 за день, зараз - плюс-мінус 170 щодня. Поступово кількість збільшу-ється, але є проблема з пальним, а головне, далеко не всюди можна проїхати - зруйновані дороги, мости. Тому на сьогоднішній день у нас нема сполучення зі Зноб-Новгородським, Новгородом-Сіверським, Великою Писарівкою, Черніговом, Запоріж-жям. Але вже працюють рейси Шостка - Харків, Суми - Черкаси, Суми - Ромни, Суми - Глухів, Суми - Путивль, Суми - Конотоп. Є навіть рейси, інтервал між якими 15-30 хвилин. Користуються великим попитом Суми - Познань, Суми - Вроцлав, із цього тижня починає курсувати автобус Суми - Миргород, раніше це був дуже популярний маршрут.

Працюємо над тим, щоб сумчани змогли їздити прямим рейсом до Туреччини. Літаки зараз не літають, але ж люди хочуть хоча б тиждень відпочити в спо-кійному місці. Зараз тричі на тиждень курсує рейс Харків - Стамбул. Перевізники звернулися до нас із пропозицією, щоб і з Сум підвозили пасажирів, але проблема в тому, що виїзд у Харкові о 6.30, а щоб доправити сумчан до цього часу, потрібно виїжджати хоча б о 12-й годині ночі, але ж діє комендантська година... Ведемо розмову з перевізниками, щоб відновити рейс Лебедин - Харків. Обстановка на цьому напрямі не досить стабільна, вони ще думають. Але в планах відкрити цей рейс у них є.

- Чому немає прямого рейсу до Зноб-Новгородського - дістатися до цього селища дуже важко?

- Перевізник, який раніше обслуговував цей рейс, поки не готовий відновити його через те, що в цьому районі є загроза обстрілів.

- Які зараз тарифи у перевізників?

- Від 1,20 до 2 грн за кілометр. Все залежить від виду пального, на якому їздять автобуси.

- Які автостанції зараз працюють?

- Крім Сум, у Білопіллі, Охтирці, Недригайлові, Лебедині, Ромнах, Липовій Долині, Конотопі, Глухові, Ямполі, Путивлі, Шостці, Бурині.

- Наскільки заповнені автобуси, які рейси користуються найбільшим і найменшим попитом?

- Найменшим - краснопільский напрямок, популярні - шосткинський, путивльский, Глухів, Конотоп, Ромни. Віднедавна від-новився маршрут до Свеси, поки що три рази на тиждень (пасажири ще мало знають, що він уже діє), але перевізник планує згодом їздити кожного дня. Великий попит на міжнародні рейси, до Варшави курсують відразу два автобуси. Взагалі, майже кожного дня приходять перевізники, щоб відновлювати рейси. Тому маємо надію, що невдовзі всі наші райони будуть забезпечені транспортним сполученням і додадуться міжобласні маршрути. Дуже чекають сумчани рейс на Чернігів, але там зруйнований міст. До речі, у Харкові теж була така ситуація, але там поклали понтонний - і маршрут уже працює.

Взагалі всі маршрути руху затверджуються організатором перевезення - Сумською облдержадміністрацією. Якщо перевіз-ник хоче зробити зміни, наприклад, як це було по Липовій Долині, де зовсім немає дороги і треба об’їжджати, то і їх, і розклад руху підприємці затверджують в організатора перевезень. Після цього передають інформацію нам, і ми відкриваємо продаж квитків.

- Сайт продажу білетів вже працює?

- Так, bus.ua вже діє. Розміщений на ньому розклад актуальний. Можна забронювати квітки або купити. Ця послуга дуже популярна серед молоді.

Вікторія Ростоцька


п»ї
Читайте у цій рубриці

Пошкоджено 20% дорожньої інфраструктури!

На відновлення доріг на Сумщині орієнтовно потрібно більше 20 млрд гривень...

ЗА інформацією Сумської ОВА, на експлуатаційне утримання та дрібний поточний ремонт місцевих доріг, пошкоджених ворожою технікою чи бойовими діями, в області виділено 50 мільйонів гривень.

Адже ми маємо... Читати статтю повністю

Ракетний удар по Шостці та поранення фермера

Читати статтю4 липня - кілька громад на Сумщині накрили мінометним вогнем. Після 11:00 на територію Краснопільської громади росіяни скинули саморобний вибуховий пристрій. О пів на першу обстріляли Шалигінську громаду, в тому числі випустили некеровану ракету з гелікоптера.

О 13:00 мінометним... Читати статтю повністю

Сумська область отримала лише 20% проднаборів від держави: чому затримуються поставки?

У СУМАХ поки що не видають державні продуктові набори. Скіль-ки вже такої допомоги отримало людей в обласному центрі й по області та як скоро чекати на продовження програми - на пресконференції

7 липня розповів заступник голови Сумської ОВА Тарас Савченко.

Він нагадав, що згідно... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!