Наше місто

Сумські собаки підземелля

НЕЩОДАВНО в соцмережах сумчанка Анна Пляшеченко опублікувала гнівний пост про жорстоке поводження з тваринами: «Це місто Суми, 4-а Продольна, 12/1, та, якщо можна так сказати, люди. Мешканці будинку знайшли легкий шлях позбавитися небажаних собак, які бояться людей. Замурувати... Приректи тварин на довгу смерть у муках... І це нормально? І це безкарно?»

ВШ вирушив на місце події, аби на власні очі побачити, що там відбувається. Перед цим ми зателефонували до опорного пункту поліції і попросили прокоментувати ситуацію дільничного інспектора Євгена Дорошенка. Він сказав, що вперше чує про це.

За вказаною адресою - невеличкий житловий будинок, ошатний і без слідів замучених собак: ніяких звуків і гавкоту не чути. Господар роздратовано відповів, що не має жодного відношення до цієї історії. Але багатоповерхівку ми все ж таки знайшли - в кінці 4-ї Продольної. З’ясувалося, новобудова виросла буквально за два останніх роки, тому навіть старожили з іншого боку вулиці не знають про неї.

Ми поцікавились у жінки, яка сиділа з дітьми біля під’їзду, чи справді в будинку знаходяться полонені тварини? У відповідь почули, що вона нічого не знає про це. Будинок новий, заселений частково, до того ж багато хто з цих людей виїхав через війну за кордон, а ті, хто залишилися, - на роботі. Тож не до собак... Довелося самим шукати те злощасне підземелля, орієнтуючись по фото, яким був проілюстрований пост. Дійсно, почули з-під землі гавкіт.

У цокольному приміщенні - зацементована стіна. А в ній - невеличкий отвір, через який собаки вилазять назовні. Тварини, завбільшки з цю дірку, змушені вилізати, почергово просовуючи на вулицю лапку за лапкою, потім голову... Чому мешканці допускають такі страждання братів наших менших? Спитати було ні в кого - навколо жодної живої душі. В магазині, що поруч із будинком, теж нічого про цих собак не знають. Навіть не чули. Аж ось, на превелику нашу радість, з під’їзду вийшов чоловік. Ігор якраз вивів на вигул свого домашнього улюбленця. Він охоче розповів нам цікаву і досить позитивну історію: мовляв, йдеться про собачу родину - маму й трьох дівчаток. Всі вони - безпритульні, поневірялись де заманеться. Спочатку облюбували буду на території училища, що поруч із будинком, а потім хтось її розбив, тож тваринки залишилися просто неба. Але - ненадовго, адже знайшли собі прихисток у підвалі новобудови. Люди придбали квартиру, роблять ремонт, тож зацементували фасад першого поверху і цокольного приміщення. Можливо, про тих собак вони навіть не здогадувалися.

Зі слів чоловіка, тварин ніхто не тримає в неволі. Вони спокійно можуть вилізти назовні. Щоправда, їх мама через свої великі розміри не може потрапити крізь отвір до цуценят, тому й бігає навколо дірки. Через це чути жалібний гавкіт, вони сумують одне за одним. Розібрати стіну і визволити собак - не вихід: це чуже приміщення, і в нього є власник. Чому дане питання не вирі-шується? Мабуть, тому, що ніхто не вбачає в цьому проблеми.

Щодо харчування чоловік запевняє: тварин підгодовують волонтери. «Всі тих собачок люблять, ніхто їх не ображає, - каже Ігор. - А коли в однієї з них постраждала лапка, то навіть допомогу надали, перев’язали!»

Ми зв’язалися з Сумським товариством захисту тварин і дізналися, що вони взагалі не чули про цих замурованих собак. Тож подякували за сигнал і пообіцяли розібратися. А от поліція вважає, що тема закрита. Нам зателефонував дільничний і повідомив, що в них була розмова з сумчанкою, яка оприлюднила той пост, після чого вона написала, що ситуація не потребує подальшого втручання правоохоронних органів.

Начебто на папері все вирішено. Але хочеться вірити, що люди знайдуть спосіб забезпечити тварин нормальними умовами, в ідеалі - знайдуть для них добрих господарів.

Ксенія Кузнєцова


п»ї
Читайте у цій рубриці

Коли Суми не сумні, а дуже дивні...

ЗВІСНО, будь-яка твор-чість може сподобатися чи не сподобатися - це справа смаку кожної людини. От, наприклад, Сум-ській міській раді та виконкому прийшлася до душі ідея рекламної агенції «Шоколад» щодо своєрідної «інформа-ційної оборони»: на вулицях Сум з’явилися 12 бордів та 12... Читати статтю повністю

Світлофор поки не ввімкнуть

НА перехресті пр. Шевченка та вул. Новомістенської два роки назад встановили новий зручний світлофорний комплекс. Місце - досить жваве, транспорт по широкому проспекту на чотири смуги руху їде дуже швидко, а цей пристрій змушував водіїв зупинятися - і пішоходи комфортно переходили.... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!