Соціум

Сонце для армії: яке воно?

НЕМОЖЛИВО зараз воювати, не маючи енер-гії для підзарядки телефонів, дронів, рацій, тепловізорів тощо. Вирішувати цю проблему допомагають зарядні станції «Сонце для армії», які працюють на сонячній енергії. Їх виготовляє київська команда волонтерів.

- А починалося все в квітні цього року, - розповідає волонтер Ігор. - Тоді був звільнений від російських окупантів Чернігів. Один із наших друзів, з тих, хто «тихо прийшов, тихо пішов», зайшов до знеструмленої лікарні та побачив досить компактну систему для заряджання від сонячної панелі.

Вояка був досвідчений: війна триває вже вісім років, і він розумів, що попереду спекотне літо, розпечені степи сходу й півдня України, а приладів, які допомагають нищити ворогів та потребують підзарядки, дедалі більше... Так ось же воно - джерело енергії, яке не шумить, не коптить, теплового сліду не залишає: саме те, що потрібно спеціальним хлопцям на самому передку! Однак було одне «але»: справа в тому, що стандартні туристичні системи є занадто слабкими та крихкими для потреб військових, тож треба було щось інше.

Далі був пошук однодумців, переважно з київської Оболоні (велика дяка Леоніду Пушкаруку, Олексію Суханову, Олександру Шендировському та Андрію Шохалевичу), багатогодинні мозкові штурми, обговорення технічних рішень, закупівля комплектуючих - і робота закипіла!

Так і народилась наша група з промовистою назвою «Сонце для армії», яка почала забезпечувати зарядними станціями на базі сонячних панелей різні спеціальні підрозділи на най-більш гарячих ділянках. Під звуки сирен і вибухи розмінування навколишніх територій ми впевнено працюємо заради допомоги фронту!

За цей час саму станцію вже трансформували декілька разів. Перший варіант був на базі панелі 100 Вт і батареї 60 А*год, але сама система виявилася занадто великою та важкою. Ревізія номер два - з панеллю 50 Вт і батареєю 30 А*год - була вже зручнішою, але їй бракувало швидкості заряджання.

Нещодавно пройшла нова трансформація. Зараз модернізована станція має літій-іонну батарею на 760 Вт*г, завдяки чому потужність збільшено у три рази! Дві сонячні панелі розкладаються автоматично і виставляються під кутом 33 градуси до горизонту. Це дає додаткову стійкість проти вітру. Є інвертор 12 В - 220 В, який дає можливість заряджатися від двох звичайних розеток 220 В, блок із шести USB-виходів і автомобільний підкурювач 12 В.

Також, на випадок відсутності сонця, додано два блоки, завдяки яким можна підзарядити станцію від мережі 220 В та від бортової мережі 12-24 В танка чи БТРа. Всередині станції написали коротку інструкцію, де що знаходиться.

- Близько 700 станцій нашого виробництва вже допомагають бійцям розвідрот ССО, 95 ОДШБр, 30 ОМБр, бату спецпризначення СІЧ та багатьом іншим бути на зв’язку з командуванням і рідними, заряджати рації, дрони та ПНБ, щоб вибивати окупантів з нашої землі. Часто станції використовуються в засідках, коли необхідно тиждень просидіти безвилазно в точці Х і водночас бути постійно на зв’язку. Також є кейси, коли станція живить систему відеоспостереження: це забезпечує безперебійний нагляд у найнесподіваніших для орків місцях.

Ми всі радіємо кожному схвальному відгуку від військових, бо вважаємо, що всі українці повинні працювати на нашу Перемогу!

У закупівлю комплектуючих ми вкладали наші особисті кошти, також щиро вдячні всім знайомим і незнайомим, зацікавленим та небайдужим, які доєдналися до цього проєкту! Ми постійно отримуємо офіційні запити від розвідників і спецури, морпіхів та артилеристів, але наші фінансові ресурси виснажені, тому ми, волонтерська група «Сонце для армії», просимо про допомогу!

Собівартість однієї оновленої станції - 10 000 грн, і наразі ми збираємо на обладнання 30 таких станцій для 140 окремого розвідувального батальйону морської піхоти, батальйону спецпризначення морської піхоти «Штурм» та розвідрот 95 ОДШБр, на які вони вже дуже-дуже чекають! 300 000 грн - ось наша мета сьогодні!

Будемо дуже раді допомозі з комплектуючими, бо все, що було на українських складах, за цей місяць ми вже вигребли. Потрібні: сонячні панелі 50 Вт, інвертори 12-220 В від 200 Вт, акумулятори 30 А*год тип AGM чи GEL, контролери заряду 10-20 А.

І фінансами:

карта «ПриватБанк» UAH: 4149 4993 7359 9081 Пушкарук Леонід;

Paypal sun4armyua@gmail.com

Рахунок EUR: IBAN UA163052990000026200640370335

SWIFT CODE/BIC: PBANUA2X

PUSHKARUK LEONID

Рахунок USD: IBAN UA643052990000026209640375955

SWIFT CODE/BIC: PBANUA2X

PUSHKARUK LEONID

Ніка Слобідська

P.S. Волонтери «Сонце для армії» продають станції за собі-вартістю лише військовим, які перебувають у гарячих точках (на дачу чи блокпост на Львівщині замовити станцію не вийде).


п»ї
Читайте у цій рубриці

Сумщина: інструменти відновлення

СОТНІ житлових будинків, підприємств, доріг на Сумщині були зруйновані та понівечені росіянами. Із 51 громади області постраждали 25.

На 5 липня в області пошкоджено 2215 об’єктів, більше половини з них (1450) - приватний сектор, житлові будинки і майже 200 - багатоквартирні, 600... Читати статтю повністю

Ще одне хоспісне відділення

ЛЮДИ, які страждають від важких, почасти невиліковних захворювань, потребують особливої уваги. Адже, коли лікування не дає позитивних результатів, хворий залишається один на один зі своїми страхами.

Такі пацієнти потребують не просто знеболення, а повноцінної допомоги в паліативному... Читати статтю повністю

Спортивні новини

Сумські скороходи зайняли весь подіум

13-14 липня в Луцьку відбулися Всеукраїнські змагання з легкої атлетики, де прийняли участь майже 200 легкоатлетів із 16 регіонів України, у тому числі й 11 сумчан.

Спортивна ходьба, 10000 м у дівчат: Софія Криловецька була єдиною учасницею... Читати статтю повністю

«42 доби ми прожили в підвалі»...

Як на початку війни мешканці Веретенівки перенесли жахи ворожого прильоту

МІКРОРАЙОН Веретенівка в Сумах одним із перших постраждав від злочинних діянь російського агресора. Ввечері 26 лютого ворог обстріляв житловий масив, принісши в життя мирних руйнування та смерті. Одноповерховий... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!