Люди

«Окопний» майстер-клас у Сумах

КРУТІ сухпайки, що самі підігріваються, більшість наших бійців бачила тільки на сто-рінках соцмереж, але й ми хитро зроблені - ще в 2014 році, під час першої навали росіян, військові та волонтери почали робити окопні свічки зі звичайних консервних бляшанок, залишків свічок і картону.

В Сумах вирішили відродити цю справу хлопці й дівчата, що входять до ініціативі «Благодійний магазин художньої творчості людей з особливими потребами «Благодій».

- Про окопні свічки ми дізналися відносно недавно і зрозуміли, що, хоч ми ніколи й не займалися їх виготовленням, можемо впоратися із цим завданням, - розповідає Марина Кіс-ліцина, волонтер «Благодія». - Окопні свічки особливо будуть потрібні, коли почне холодати, тож зараз є час на їх виготовлення. Уявіть: одна така бляшанка активно горить приблизно три години, на ній можна закип’ятити літр води за 20-25 хвилин навіть при температурі нуль градусів! Її важко загасити вітром, така свічка не боїться вологи, може запалюватися не один раз, дешевша, ніж газові балони, і до неї не потрібні додаткові аксесуари, може використовуватись як для підігріву і приготування їжі, так і для розведення вогнища з сирих дров, та просто щоб погріти руки.

Для виготовлення таких свічок треба всього три компоненти: бляшанки (середньої висоти); гофрований 3-5-шаровий картон; парафін або віск. Ми використовуємо різні бляшанки, починаючи від котячого корму і закінчуючи тушонкою, більші розміри не використовуємо, оскільки на виготовлення свічок із них йде велика кількість матеріалу.

Ми вирішили поділитися своїм досвідом і 22 липня провели майстер-клас у Сумах, у Центрі УБД. Головна ідея була - зробити за день максимально велику партію і відправити свічки на передову. Запрошували всіх охочих, просили, якщо дома є щось із компонентів, - взяти з собою. Ми не очікували, що прийде така кількість людей. Було більше п’ятдесяти жінок, маленьких активістів (найменшій дівчинці - три рочки!) і навіть декілька сильних ідеями чоловіків. А ще більше десятка записалися на наступний майстер-клас, ми його обов’язково проведемо, бо на цей раз в приміщенні просто не вмістилися всі бажаючі! Люди принесли багато бляшанок, картону, вощину, свічки і свічечки. Все пішло в діло. Ми розказали всі секрети виготовлення окопних свічок, показали, як це робити, і розповіли, навіщо вони потрібні нашим воїнам.

А потім почалося найцікавіше - разом різали картон, рихтували бляшанки, крутили картон і збирали заготовки для окопних свічок. От такою гарною компанією під українську музику і розмови зробили близько 100 заготовок окопних свічок! Зробили б і більше, але закінчилися невисокі бляшаночки.

Дітки малювали обкладинки на окопні свічки з патріотичними сюжетами і побажаннями нашим воїнам. Ми дякуємо і тим, хто не зміг взяти участь особисто, але долучився до купівлі воску і парафіну! Завдяки вам ми замовили 5 кг воску і 7 кг парафіну! Буде чим заливати свічки. Але щоб продовжити роботу, нам дуже потрібна людина, яка зможе обрізати високі бляшанки під розмір свічки. Можливо, хтось відгукнеться? Дзвоніть: 097 433-36-65. А ще, прошу, будь ласка, перевірте, чи не лежить у вас вдома щось із потрібного нам для виготовлення. Якщо хочете долучитися фінансово, то у нас є волонтерська картка «ПриватБанку» - 5168 7520 1089 6788 (пишіть у призначеннях платежу «на окопні свічки»). Кошти витратимо на закупку парафіну та воску.

Ніка Слобідська


п»ї
Читайте у цій рубриці

Був кондитером - став пекарем: 18-річний конотопчанин допомагав землякам і ВСУ, а тепер мріє про кондитерську

Читати статтюВІСІМНАДЦЯТИРІЧНИЙЄвгеній Ковальов - кондитер. Але з початку війни вирішив допомагати людям з рідного Конотопу, випікав і розвозив їм хліб, а зароблені гроші перераховував на ЗСУ.

«Виїжджати з міста планів у мене зовсім не було - тож я вирішив залишатися до кінця у себе вдома і... Читати статтю повністю

Сонце для армії: яке воно? (оновлено)

Читати статтюЯк волонтери виготовляють для наших хлопців зарядні станції

НЕМОЖЛИВО зараз воювати, не маючи енер-гії для підзарядки телефонів, дронів, рацій, тепловізорів тощо. Вирішувати цю проблему допомагають зарядні станції «Сонце для армії», які працюють на сонячній енергії. Їх виготовляє... Читати статтю повністю

Сумський дизайнер запропонував марки для збору коштів ЗСУ

СУМЧАНИН Дмитро Дубовик пропонує сет марок власного дизайну. В соцмережі «Фейсбук» він розповів: «Всім миру! Збираю передзамовлення на марки. Ціна 333 грн. Сет має такий вигляд, і марочками можна розраховуватися на пошті».

Собівартість такого сету на «Укрпошті» - 250 грн, решта... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!