Спорт

Василь Лобода:«Турнір позитиву, бадьорості і перемоги кожного»

Тривають зміни в житті - об’єднуються в громади села. В місцевих господарствах на полях володарює найновіша техніка світових фірм. Але при всіх цих новаціях людина беззмінно головна.

Саме силами і засобами господарств будувалися свого часу і сільські стадіони, а наші механізатори, водії, спеціалісти працювали над створенням рівних футбольних полів, вміло підбирали суміш трав для газонів. Так роками поспіль стадіони Краснопільщини, сіл Білопільського, Сумського районів ваблять любителів м’яча - як дорослих, так і дітей.

На щастя, небайдужі до села та його людей допомагають у всьому, зокрема і в подальшому розвитку футбола, сприяють вибору здорового способу життя земляками. Що це важливо у житті сільчан різного віку, засвідчив 26 травня спортивний турнір ветеранів футболу в Токарях. Він став передсвятковим подарунком від нашого земляка, який віддав багато років плідної праці сільському господарству Сумщини, - Василя Лободи, нині директора з виробництва групи компаній «УКРЛЕНДФАРМІНГ».

Токарі. Поблизу шляху розкинуті плеса синьоокої водойми в обрамленні верб, справа - шовком віт шелестить березовий гай, а посередині мрія футболістів - чудовий сільський стадіон, рукотворна краса сільського пейзажу, що доповнює краєвид. Тут, напередодні Дня Святої Трійці, за патронатом Василя Лободи відбувся турнір ветеранів футболу. На поле вийшли команди Краснопільського, Білопільського і Сумського районів (така географія обробітку найбільших площ сільськогосподарських земель та соціальної відповідальності за інфраструктуру сіл представника компанії на Сумщині).

Василь Лобода роками працює в солідній групі компаній «УКРЛЕНДФРМІНГ», та селу і його людям залишається відданим стовідсотково. Тому за сприяння і особистої організації відбувається турнір з міні-футболу серед ветеранських команд Сумського, Білопільського і Краснопільського районів. Щиро й тепло вітає учасників турніру, колег Василь Лобода: «Вирішив зібрати після трудового тижня на стадіоні вас, людей з районів, де працюємо на Сумщині. Додам, що ми в 22 областях обробляємо півмільйона площ земель. Утримуємо близько 40 тисяч поголів’я ВРХ, 3 мільйони тонн збіжжя зберігаємо на потужних елеваторах компанії. Та не хлібом єдиним... Тому сьогодні футбол. Для ветеранів - можливість зустрітися та присвятити час улюбленому заняттю. Для футболу не існує вікових обмежень, - говорить Василь Петрович Лобода. - Ми завжди будемо розвивати та популяризувати цю захоплюючу гру серед молоді і безперечно серед ветеранів. Адже це і дружні стосунки між людьми, і здоровий спосіб життя, і добрий приклад молоді. Це дає позитив емоцій учасникам та вболівальникам».

Усі присутні зустрічають колону ветеранів, і от футболісти шикуються. Лунають безсмертні слова Гімну України, тріпочуть синьо-жовтий Державний прапор та стяг компанії. Продовжує напутнє вітання і бажає перемог очільник ОТГ Олександр Маркін. Кому ж першим виходити на поле? Обступили головного суддю турніру Олега Паращенка представники команд. І вже за мить розпалилися футбольні баталії між командами: Білопілля - Токарі, Нижня Сироватка - Підліснівка, Краснопілля - Верхня Сироватка, Токарі - Підліснівка, Білопілля - Нижня Сироватка, Кіндратівка -Краснопілля, Нижня Сироватка - Токарі, Підліснівка - Білопілля, Верхня Сироватка - Кіндратівка. Кому 40 і + сьогодні грають на повну, у спорті перемагають сильніші.

Віктор Криловецький, команда Токарів: «Футбол об’єднує нас, зріднює як земляків, бо ми готові і для здоров’я та душі грати, і, як сьогодні, - за Токарі. Вважаю, що коли організатори, як це сьогодні, не забувають про ветеранів, то це приклад молодшим загартуватися в спорті, не пасти задніх у житті громади».

Вболівальники теж емоційно підтримують своїх гравців - нападників і центральних півзахисників, радіють за їх досвід, за досконалу техніку, точні філігранні передачі, майстерне виконання ударів. Та на помилкових передачах - вирують емоції і дістається на горіхи землякам.... Футбол таких дорослих чоловіків заслуговує поваги.

А сонце відбивається в золоті кубків та медалей, які ще ваблять володарів до перемоги. Вирують пристрасті - напружена гра між Підліснівкою і Верхньою Сироваткою (1:0) за третє місце. У фінальному поєдинку зійшлися команди Нижньої Сироватки і Кіндратівки Сумського району. Це села зі своєю історією футболу, традиціями, улюбленцями. Тому переможця визначає пенальті: Нижня Сироватка - Кіндратівка (3:2).

Миттєвості нагородження. Василь Лобода вітає переможців та вручає відзнаки спортивні, подарунки. Кубок Переможця і медалі гравцям турніру за перше місце - команді села Нижньої Сироватки (зміцненої ветеранами футболу з смт Низи). Микола Васильович Шерстюк, Нижня Сироватка: «Команда нашого села є постійним учасником футбольних змагань. Ми ніколи не пасли задніх у поважних турнірах. Навпаки, неодноразово виборювали першість у чемпіонаті області, зазначу, різних років. Вигравали кубки, багато разів ставали призерами. У футбольній команді села виросло покоління прекрасних гравців. Футбол мені допомагає залишатися по життю активним. Зустріч нині видалася дійсно товариська, дякую організатору Василю Лободі за ці позитивні емоції та приємне спілкування, враження і відзнаки».

Кубок і медалі за друге місце дісталися команді с. Кіндратівка (додавав азарту ветеранам і вболівав наставник - аграрій, який донедавна сам грав за Кіндратівку, - Сергій Миколайович Іванченко.

Нагороджують за третє місце - команду Підліснівки. Кращих - бомбардира, нападника, воротаря... І найдосвідченішого (1949 р.н.) - Анатолія Володимировича Куліша з Краснопілля.

Ветерани спорту побажали Василю Петровичу нових зустрічей на футбольних полях. Василь Лобода подякував усім, хто особисто цього дня довів, що вік - спорту не завада. З великою теплотою пригадав, що першими його кроками в цій командній грі були футбольні поєдинки на сільських лужках, а згодом з ровесниками грали за рідне село. Цей позитив і передався ветеранам футболу, які своєю грою порадували себе і нас. У Токарях на стадіоні яскраво продемонстрували: футбол - це гра, яка під силу людям будь-якого віку. «У цьому турнірі є переможці, але немає переможених, бо заняття спортом - це завжди перемога для кожного». Ольга Ярова


п»ї
Loading...
Читайте в этой рубрике

Сумские бойцы - лучшие на континенте

Сборная Украины, основу которой как раз и составляют сумские бойцы (13 из 25!), стала победителем континентального первенства 2018 года по панкратиону в командном зачете. Уже в первый день чемпионата Европы стало ясно, кто на нем фавориты. В разделе Pankration Athlima сборная Украины... Читать статью полностью

У сумчанки - мировая бронза за степ

Сумчанка Екатерина Великодная в составе сборной команды Украины завоевала бронзовую медаль на чемпионате мира в категории Aerobic Step. И поделилась с поклонниками своими впечатлениями: «Это большое достижение для Украины, а особенно для меня! Не передать словами, сколько было вложено... Читать статью полностью

Нина Демидова

Сумчанину - чемпиону мира и Европы - нужна срочная операция

Имя 37-летнего Александра Ситало хорошо известно любителям спорта - он дважды становился чемпионом мира и трижды - чемпионом Европы по панкратиону. Много лет он работает преподавателем в Академии полиции, преподает тактические... Читать статью полностью

Сумчане лучше всех соображают на троих... на баскетбольной площадке

В Харькове завершились игры Студенческого кубка Украины. В полуфиналах первая команда СумГУ буквально вынесла столичных баскетболистов из КПИ - 21:2, а «СумГУ -2» обидно уступила ХПИ-2 (11:13) и смогла бороться только за третье место, что она с успехом и сделала, победив КПИ со счетом... Читать статью полностью

Сельские спортивные игры

В субботу, 2 июня, на стадионе СНАУ состоялись традиционные областные летние сельские игры Сумщины, которые на протяжении многих десятилетий организует Сумская областная организация Всеукраинского ФСО «Колос».

Лучшие спортсмены практически из 14 районов области сразились в таких... Читать статью полностью

Армрестлинг: наши победители

СоревнованиЯ проходили с 26 мая по 3 июня в столице Болгарии - Софии. Наш город достойно представили спортсмены, трое из которых вернулись домой с медалями.

В первый же день чемпионата Европы студент мединститута СумГУ Богдан Клименко завоевал бронзовую медаль в весовой категории... Читать статью полностью

Феерический полуфинал баскетболистов

ПотрЯсающие полуфинальные поединки выдала команда «СумГУ» в борьбе за выход в финал с «ЧНУ» в рамках Финала четырех Студенческой баскетбольной лиги Украины.

В первой встрече сборная Сумского госуниверситета играла против Черкасского национального университета на выезде и в чрезвычайно... Читать статью полностью

Домой вернулись - с победой ДостижениЯ воспитанников Сумской областной ДЮСШ единоборств не перестают радовать! Очередные медали привезли кикбоксеры с чемпионата Украины по

Несмотря на то что в соревнованиях принимали участие сильнейшие взрослые спортсмены, многократные чемпионы и призеры всеукраинских соревнований, чемпионатов Европы и мира (около 800 человек из 18 областей и Киева), наши ребята заявили о себе очень достойно. Пять бойцов, которых подготовил... Читать статью полностью

Серебряная ОДЮСШ

В Кропивницком в конце мая завершился командный чемпионат Украины среди ДЮСШ, СДЮШОР и клубов (2001 г.р. и моложе), по итогам которого воспитанники ОДЮСШ по легкой атлетике завоевали второе общекомандное место среди 44 команд страны.

У юношей в метании диска весь пьедестал заняли... Читать статью полностьюНа заметку потребителям
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Loading...
Новости
Loading...
Новости