По делу

Укргазбанк - гарантія для українців

Кирило Шевченко: «Ми не просто державний банк, а стратегічно важливий для безпеки держави»

-Вперше державний банк увій-шов до п’ятірки найстійкіших банків України. Причому всі сусіди - провідні банки Європи. Укргазбанк має прибуток у 538 млн грн за 10 місяців цього року і входить у четвірку найбільших банків за розміром активів. Вас влаштовують такі показники?

- Я радий, що нам вдалося досягти високих результатів і вдається достойно конкурувати з українськими «дочками» найавторитетніших європейських банків. Особливо з огляду на нещодавнє минуле. Ще у 2015-му році за активами Укргазбанк був на 17-му місті з часткою ринку менше 2%. Зараз ми на 4-му місці з часткою ринку близько 6%. І у 2015-му ми були єдиним банком, який спрацював у прибуток, - починали рік зі збитку у 2,8 млрд грн, а наприкінці року отримали прибуток у понад 250 млн грн. Вже у 2016-му, коли була затверджена стратегія GreenBanking, Укргазбанк вийшов на лідируючі позиції. З початку 2018 року приріст нашого «зеленого» портфелю становить вже більше 7,8 млрд грн. І ми продовжуємо активно розвиватися за заданим вектором і докладаємо максимум зусиль, аби посилювати свої позиції. Виходячи з цього, без сумніву, Укргазбанк має дійсно хороші результати.

- Практично 100% капіталу Укргазбанку належить державі. Як це впливає на роботу банку? І які, на ваш погляд, кроки з боку держави повинні бути першочерговими, аби не допустити чергової кризи?

- Укргазбанк не просто державний банк, а з 2015 року входить до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Три роки поспіль, з 2015 року, Укргазбанк не потребував докапіталізації, тобто грошей у держави ми не брали. Однак, без сумніву, те, що Укргазбанк належить державі, - це додаткова гарантія для українців. Держава ніколи не залишить напризволяще своїх громадян. Тому за вклади в Укргазбанку, за його операційну та фінансову надійність кожен наш клієнт може бути спокійний.

Що стосується внутрішньої політики, то, як тільки починаються активні політичні події у країні, першою завжди страждає банківська система. Звичайно, криза 2008 року відрізняється від кризи 2014 року, а та, у свою чергу, - від викликів 2018-го, але зараз ми все ж реагуємо набагато краще. Основне - це уникнути паніки серед населення. Ми вже знаємо, як інформаційні атаки можуть створювати такі настрої і підігрівати їх штучно.

Також багато залежить і від регулятора - Національного банку. Наскільки оперативно він реагує на зовнішні виклики, наскільки грамотно взаємодіє з банками. І варто відзначити, що керівництво НБУ - на висоті. Днями я брав участь у його робочій зустрічі з очільниками найбільших 40 банків країни, що була присвячена зокрема підготовці банківського сектору до роботи у найбільш екстремальних умовах.

Так от, Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору навіть у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, золотовалютні резерви України становили 16,7 млрд дол. США і є достатніми для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку. Відтак, регулятор не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

Оперативний огляд поточної ситуації на банківському ринку, проведений під час зустрічі, показав правильність дій уряду та регулятора під час проведення очищення ринку від фінансових установ, що виявилися нежиттєздатними. Всі банки України на сьогодні демонструють достатню адекватність капіталу, відповідність чинним нормативам й здатні підтримувати стабільність фінансової системи держави на високому рівні.

- До речі, днями Верховна Рада прийняла рішення про введення воєнного стану у деяких областях України терміном на 30 днів, починаючи з 9.00 28 листопада 2018 року. Як це вплине на роботу банківської системи у цілому та роботу Укргазбанку зокрема?

- Як і наш регулятор, абсолютно не вбачаю жодних причин для хвилювання: введення воєнного стану жодним чином не вплине на роботу банківської системи: жодних обмежень на зняття готівки та на валютному ринку не вводиться, підкріплення готівкою банкоматів здійснюється у звичайному режимі, а власне НБУ за крайньої потреби готовий підтримати банки ліквідністю.

У той же час Укргазбанк як стабільна та надійна банківська установа, що належить державі, продовжує свою роботу у штатному режимі. Своєчасно і в повному обсязі ми виконуємо і будемо виконувати надалі свої зобов’язання перед клієнтами, забезпечуватимемо безперебійне проведення платежів, інкасацій, поповнення банкоматних і термінальних мереж. У штатному режимі будемо здійснювати видачу коштів, виконання платежів і переказів юридичних та фізичних осіб. Не будуть застосовуватися жодні обмеження стосовно рахунків клієнтів Укргазбанку чи режиму роботи всієї нашої мережі відділень, незалежно від того, розташовані вони у зоні дії воєнного стану чи ні.

Те саме одразу можу сказати і стосовно депозитів наших клієнтів - оскільки вони розміщені у державному Укргазбанку, надійність збереження вкладів та відсотків за ними гарантовані. Наш банк за будь-яких обставин своєчасно і в повному обсязі виконує свої зобов’язання перед клієнтами. Всі відсотки будуть нараховуватися та виплачуватися відповідно до депозитної програми та депозитного договору - тобто кожен вкладник

отримає всі свої відсотки за вкладом своєчасно та у повному обсязі відповідно до умов укладеного договору.

Окремо хочу зазначити щодо дострокового розірвання депозитних вкладів - якщо воно не передбачене договором, то, згідно Цивільного кодексу та банківського законодавства, це неможливо. Але по закінченні терміну дії вкладу кожен отримає свої кошти у повному обсязі, враховуючи відсотки.

- А як щодо кредитування?

- Як і з будь-яким іншим напрямом роботи. Кредитні заявки надаються та розглядаються у встановленому порядку. Якщо ж у когось є кредит в Укргазбанку і він обслуговується у відділенні, де зараз введено воєнний стан, то і тут не відбудеться жодних змін звичного порядку. Ані умови, ані форми обслуговування такого кредиту переглянуті не будуть і, як і раніше, здійснюватимуться відповідно до умов підписаного кредитного договору. Погашення чергового платежу кредиту та відсотків буде здійснюватись відповідно до умов кредитного договору.

Те саме стосується й усіх банківських операцій у дистанційних каналах, по зняттю готівки, транзакцій по картах чи розрахунках у торговельній мережі - вони доступні без будь-яких обмежень. Ліцензія НБУ №123 від 06.10.2011 р.


п»ї
Читайте в этой рубрике

Метеозависимость - не приговор!

Читать статьюУже давно замечено, что периоды межсезонья, метеобурь, резких переходов от жары к холоду наиболее опасны для сосудов.

В это время в организме человека часто возникают сосудистые катастрофы - инфаркты, инсульты, застой лимфы и отеки, скачки давления, приступы головокружения. Мы... Читать статью полностью

Cтроительный флагман Сумщины: несмотря на зиму, эспланада продолжает расти!

Строительство самого большого за последние десятилетия проекта - микрорайона «Эспланада» - ведется полным ходом, несмотря на зиму. Один из лидеров строительного рынка в

нашем регионе - компания «Сумстрой» - продолжает возводить в центре Сум, возле реки Псел, между двумя самыми посещаемыми... Читать статью полностью

Бюджетные перегибы:

из-за неэффективных решений местной власти громады недополучили 118 млн. грн.

Соблюдение финансово-бюджетной дисциплины в области - один из вопросов, который 22 ноября рассматривался на коллегии Сумской ОГА.

Начальник департамента финансов Елена Батраченко акцентировала внимание... Читать статью полностью

Что делать с фурами-нарушителями?

Зачем ремонтировать дороги, если их разбивают? Такой вопрос на коллегии Сумской ОГА 22 ноября задал глава Сумской райгосадминистрации Геннадий Дорошенко:

- Ведь отремонтированные дороги, на ремонт которых выделялись немалые средства из бюджетов разного уровня, к весне будут снова... Читать статью полностью

Сезонное заболевание или коварный враг?

Тонзиллит может стать причиной не только ангин, но даже бесплодия

Дискомфорт в горле - один из самых распространенных признаков, который может сигнализировать о начале развития простуды.

Именно поэтому зачастую многие думают, что это обычная инфекция, которая бесследно уйдет из... Читать статью полностью

В поликлиниках поменяют батареи?

На прошлой неделе депутатская комиссия Сумского горсовета по вопросам здраво-

охранения и образования рассматривала обращение директора Центра первичной медико-санитарной помощи №1 Анны Ивженко о выделении 55 тыс. грн. на обустройство пандуса в здании центра на ул. Привокзальной,... Читать статью полностью

Cтроительный флагман Сумщины

Коммерческая недвижимость - в самом центре Сум!

Один из строительных лидеров Сумщины - ПАО «Сумстрой» - успешно развивает направление коммерческой недвижимости, предлагая арендаторам и покупателям торговые и офисные помещения в центре города. Площади, предоставляемые в аренду, отличаются... Читать статью полностью

Перевозчики снова митинговали

Читать статьюОни массово подают расчеты на повышение тарифа для маршруток до 7 грнивен

Утром 26 ноября, точно так же, как и в прошлый понедельник, частные перевозчики Сум устроили под стенами Сумской мэрии мини-акцию протеста.

Между админзданием на пл. Независимости, 1, и домом на ул.... Читать статью полностью

На экологию потратят 142 миллиона

В ближайшие три года Сумы намерены направить на мероприятия по улучшению экологии и охране окружающей среды в городе 142,4 млн. грн.: 81,6 млн. - из горбюджета и 60,7 млн. - из государственного.

Это предусмотрено новой целевой программой, которую на прошлой неделе утвердил и рекомендовал... Читать статью полностью

Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Loading...
Новости
Loading...
Новости
Товары