По делу

На варті сумських лісів

Лісівникам урочисто подякували за зберігання одного з найголовніших природних ресурсів Сумщини

Минулими вихідними в Кролевці лісівники Сумщини відзначали своє професійне свято - День працівника лісу. Іменини були подвійними, адже цього року Сумському обласному управ-лінню лісового та мисливського господарства виповнилося 70 років.

Головний лісівник області Віктор Чигринець привітав присутніх і наголосив на тому, що ліс на Сумщині - один із найголовніших природних ресурсів, а лісогосподарські підприємства є бюджетоутворюючими для місцевих громад. Він поділився досягненнями працівників лісової сфери області та побажав подальших успіхів у цій нелегкій, але надзвичайно важливій роботі.

А пишатися сумським лісівникам дійсно є чим. Серед 25 областей України державні підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства за ефективністю використання наявних лісових ресурсів займають передові позиції.

За підсумками першого півріччя 2019 року вони забезпечили виконання всіх показників виробничої програми. Відтворення лісів проведено на площі 1020 га, що становить 131% до запланованого обсягу. Створено 15 га захисних насаджень. Посіяно 9,03 га лісових розсадників, що повністю забезпечує підприєм-ства садівним матеріалом. Створена належна охорона лісів від пожеж, хвороб та шкідників лісу. Від реалізації деревини та виробів із неї за І півріччя 2019 року підприємства управління отримали 517,5 млн. грн. У розвиток власної виробничої бази підприємства управління за січень-червень 2019 року спрямували 17,8 млн. грн. власних коштів. У державних лісогосподарських підприєм-ствах управління діють 23 телевізійні системи спостереження, які сприяють значній економії часу на виявлення лісової пожежі. Продовжує розвиватись рекреаційний комплекс Тростянецького лісгоспу «Лісовичок». У цьому році робота тростянецьких лісівників дістала визнання й на державному рівні. Литовське лісництво, де знаходиться база відпочинку, здобуло ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на краще лісництво.

Привітали лісівників і численні гості свята, серед яких голова Сумської обласної ради Володимир Токар. Володимир Миколайович подякував винуватцям свята за нелегку, відповідальну та почесну роботу.

«Я знаю, що державні підприєм-ства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства є одними з кращих в Україні, - звернувся до присутніх очільник депутатського корпусу. - Виплекані вашими працьовитими руками ліси захищають нашу землю й очищають повітря. На базі обласного управління створено 2,6 тисячі робочих місць. Ще майже 1000 робочих місць на підприємствах управління займають робітники приватних структур. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого складає понад 13 тисяч грн. І це високий показник у межах області. Ще одним немаловажним фактором є наповнення бюджетів усіх рівнів. Тільки за перше півріччя сплачено майже 220 млн. грн. податків державним і цільовим фондам, і ще понад 62 млн. грн. - до обласного та місцевих бюджетів. Від імені депутатського корпусу обласної ради дякую кожному не лише за зберігання та відтворення лісів, а й за те, що будуєте лісові дороги з твердим покриттям - а це 200 км за 10 років, розвиваєте бази відпочинку, доглядаєте за лісовими тваринами, залучаєте до збереження лісів дітей та молодь. Велика шана та низький уклін вам за нелегку, але почесну й добросовісну працю. Бажаю всім вам миру, здоров’я, процвітання».

Кращим працівникам галузі Володимир Токар вручив відзнаки Сумської обласної ради.

До слів привітань долучилися й народний депутат України Ігор Молоток, депутат обласної ради Володимир Горох, міський голова Кролевця та керівники району. Голова Кролевецької РДА Олег Кучерявий подякував Віктору Чигринцю за те, що лісівники наповнюють бюджет району, і подарував вишитий рушник як візитівку Кролевеччини.

Усі віншували лісівників за роботу, любов до справи, бажали добробуту та гараздів.

Під час урочистостей на місцевому стадіоні, де цього дня проходили й обласні галузеві змагання працівників лісового господарства, було дуже людно. Тут демонстрували свої досягнення кожен із 12 лісгоспів Сумщини. Показували свої вміння представники «Лісової варти». Була організована цікава програма й вікторина для дітей. Свято пройшло на славу!


п»ї
Читайте в этой рубрике

Вам 40? Тогда - на маммографию!

Диагностический центр на Ковпака, 18, приглашает женщин бесплатно обследоваться

Страх перед таким заболеванием, как рак молочной железы, знаком большинству женщин. Чтобы понять причину такого беспокойства, достаточно обратить внимание на статистику: ежегодно в Украине им заболевают... Читать статью полностью

Каникулы в Германии: полезное приключение!

Читать статьюКак сумские ребята из студии STARTjunior провели время, наслаждаясь отдыхом и общением

Лето - отличное время для путешествий, ярких эмоций и новых знакомств. А для сумских школьников, посещающих студию немецкого языка STARTjunior, - это еще и шанс открыть для себя Германию - страну... Читать статью полностью

Эспланада: известная и неожиданная

Читать статьюЗдесь будет не один, а три садика, школа и суперсовременный жилой комплекс!

В конце августа Сумской горисполком утвердил детальный план территории эспланады - большого нового микрорайона между ул. Харьковской, пр. Лушпы и ул. И.Сирко.

Этот проект обсуждался несколько лет, прошел... Читать статью полностью

В Сумах штрафуют предпринимателей

С середины августа в областном центре начались проверки заведений общепита, в том числе - и ларьков с фастфудом. Основанием для них стали многочисленные жалобы сумчан на увиденные в этих заведениях нарушения. Об этом ВШ сообщили в управлении безопасности пищевых продуктов и ветеринарной... Читать статью полностью

«Грантожери» виходять на полювання?

Тільки за останній час громадські «активісти» «з’їли» 3 млн. грн.

Ви знаєте, чим схожий звичайний сумський активіст, «експерт із розвитку демократії», на сумського ж бомжа? Тим, що вони обидва зазвичай ніде не працюють і живуть на чиїсь подачки. А чим вони відрізняються, знаєте?... Читать статью полностью

Каждому дереву - бирку

Из Украины в страны ЕС импортируется больше незаконной древесины, чем из любой другой страны мира, и больше, чем из стран Латинской Америки, Африки и Юго-Восточной Азии вместе взятых.

Такие данные летом прошлого года опубликовала британская неправительственная организация Earthsight,... Читать статью полностью

За восемь месяцев - минус 50 миллионов

Город подал на облсовет 4 иска из-за перерегистрации областных коммунальных учреждений

На аппаратном совещании в Сумской мэрии 9 сентября доклад начальника департамента финансов Сумского горсовета Светланы Липовой о печальных показателях выполнения горбюджета за восемь месяцев снова... Читать статью полностью

Новости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары