По делу

Сумcьким ставкам - друге життя

На відновлення водойми в заповідній зоні на Білопільщині направили 1,4 млн. гривень

ЗамІсть висохлої і зарослої очеретом водойми в селі Горобівка, що на Білопільщині, буде ставок, де можна рибалити, відпочивати, випасати худобу та випускати плавати свійську птицю.

Із проханням відновити водойму місцеві жителі звернулися до голови Сумської обласної ради Володимира Токаря. Сіль-ський голова Михайло Усенко також написав офіційного листа до Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області, й за допомогою Боромлянського міжрайонного управління водного господарства розпочалася робота в цьому напрямку.

Оскільки ставок знаходиться в заповідній зоні, за рахунок коштів обласної екопрограми було виділено 1 млн. 200 тисяч грн. Ще 200 тисяч надала сільська рада. Тож уже влітку тут розпочали укріплювати береги, дамбу, вичистили дно, поставили водоскидну споруду типу «Монах». І ставок вже наповнюється водою.

На минулому тижні голова обласної ради та начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області вирішили подивитися на власні очі, як добігають кінця заплановані заходи.

Місцевий аграрій Григорій Поляков розповів, що ставок у цьому місці був завжди. В ньому купалися ще пани. Але тут знаходяться джерела, стікає вода після танення снігу, і останні роки вона почала проривати дамбу. Вода тече в місцеву річку Кригу й водночас затоплює городи селян. Із цим щось потрібно було робити!

Керівник Регіонального офісу водних ресурсів у Сум-ській області Олексій Гордійко наголосив, що вода зі ставка - акумулююча. Вона стікатиме в річку Кригу, таким чином відбуватиметься очищення водойми й наповнення річки, яка також останнім часом стала пересихати. «Зараз відбувається відродження водного об’єкта в заповідній зоні. Завдячуючи спільним зусиллям влади та громадськості зроблена дуже важлива справа, причому в короткі терміни», - зазначив головний водогосподарник області.

Лише за декілька днів вода піднялася в ставку на 2 см, тут з’являється риба, отже, наступного року водойма стане прекрасною зоною відпочинку.

«Відродивши ставок, ми зробили одразу дві важливі справи: відновили екологічну систему та допомогли людям у веденні господарства (бо вода завжди необхідна) та у відпочинку. Сюди повернуться бобри, прилетить птиця, з’являться тварини, комахи, буде риба. На моє переконання, ми повинні жити не сьогоднішнім днем, а дбати про наступні покоління. Якщо наш депутатський корпус і надалі активно сприятиме природоохоронним ініціативам, наша Сумщина стане ще красивішою. А я впевнений, що так і буде», - зазначив голова обласної ради Володимир Токар. ІП


п»ї
Читайте в этой рубрике

Ученым грозит миллионный штраф?

Двум руководителям научно-исследовательских хозяйств на Сумщине объявили подозрение. Вместо селекционных опытов они сдавали государственную землю под выращивание кукурузы - утверждают в прокуратуре.

По версии следствия, государству нанесен ущерб около семи миллионов гривен. Начальник... Читать статью полностью

Мост в Климентово: есть первая очередь

Движение транспорта по реконструированной полосе начнется с 10 октября

На мостовом переходе через р. Ворскла в с. Климентово Ахтырского района (автодорога Н-12 Сумы - Полтава) завершились работы по устройству первой очереди.

Одна полоса уже полностью реконструирована, и с 10 октября... Читать статью полностью

Cтроительный флагман Сумщины

Коммерческая недвижимость - в самом центре Сум

Один из строительных лидеров Сумщины - АО «Сумстрой» - успешно развивает направление коммерческой недвижимости, предлагая арендаторам и покупателям торговые и офисные помещения в центре Сум. Площади, предоставляемые в аренду, отличаются... Читать статью полностью

На экскурсию - в наше прошлое

В путивльском «Парке советского периода» уже установлено 46 бюстов и скульптур того времени

В Путивльском районе на территории легендарного Спадщанского леса 22 сентября - в День партизанской славы - торжественно открыли первый в Украине музей «Парк советского периода», где... Читать статью полностью

Уютное пространство для особенных детей

В Сумах обещают в апреле 2020-го закончить обустройство инклюзивно-ресурсного центра

Ровно год назад в Сумах на базе школы №3 открылся инклюзивно-ресурсный центр №1. Его задача - оказывать психолого-педагогическую помощь детям с особыми образовательными потребностями в возрасте от... Читать статью полностью

ДЮСШ не хотят оптимизироваться

По поручению мэра Александра Лысенко отдел по делам молодежи и спорта Сумского горсовета продолжает работать над вопросом оптимизации городских ДЮСШ, учредителями которых являются физкультурно-спортивные общества, предприятия и учреждения всех форм собственности.

По закону оптимизация... Читать статью полностью

Анонс


о чем говорят?
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары