Ділова розмова

Позитивна і важлива співпраця

Олександр Лисенко: «Реалізація проекту з термомодернізації дитячої лікарні виходить на фінішну пряму»

У Сумах завершується комплексна термомодернізація стаціонару КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди». Роботи стали можливі завдяки співпраці міста з Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини, що фінансує проєкт GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

Суми - учасник Проєкту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» з 2018 року. В рамках співпраці місто отримало можливість здійснити заходи, що дозволяють заощаджувати на енергоносіях, було проведено енергоаудит лікарень, енергоменеджери яких отримали технічне обладнання, що допомагає виявляти втрати енергії в будівлях. Попередньо представники лікарень та міської ради мали змогу взяти участь у навчальних сесіях та ознайомитись з кращими практиками у впровадженні енергоощадних заходів, що також важливо в питанні подальшої роботи в цьому напрямку, адже, за словами міського голови Олександра Лисенка, енергоефективність закладів соціальної сфери - один із пріоритетів міської влади.

«Досвід Німеччини показує, що завдяки простим заходам із раціонального енергоспоживання, які не потребують значних коштів, вдається помітно заощадити на енергоносіях, - говорить міський голова. - Наразі в питанні термомодернізації лікарні ми виходимо на фінішну пряму і вже бачимо результат роботи пілотного проекту».

Роботи з термомодернізації дитячої клінічної лікарні виконує ТОВ «Електроленд», яке стало переможцем відкритих торгів. Згідно проекту, в будівлі проводять комплексне утеплення стін, цоколю, перекриття даху та підвалу. Нещодавно завершили облаштовувати індивідуальний тепловий пункт та відновлювати ізоляцію трубопроводів.

Наразі триває заміна вікон та зовнішніх дверей металопластиковими з подвійним склопакетом, що дозволить значно зменшити втрати тепла.

З метою підвищення рівня кваліфікації енергоменеджерів лікарень та обміну досвідом міський голова ініціював проведення в місті Всеукраїнської конференції, що відбудеться 28-29 листопада. До участі запрошені представники міст України, енергоменеджери лікарень, експерти та керівництво Німецького товариства міжнародного співробітництва.

Олександр Лисенко наголошує, що досвід співпраці міста з Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини є позитивним, тому надалі міська влада має намір не тільки продовжувати його, а й розширювати.

Нагадаємо, що для реалізації заходів із енергозбереження в Сумах минулого року проведено енергоаудити клінічних лікарень №1, №4, №5, дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, міського клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії, Центру первинної медико-санітарної допомоги №1, поліклінічного відділення №2, міської клінічної стоматологічної поліклініки.

За результатами енергоаудиту для впровадження пілотного проєкту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» відібрано дитячу клінічну лікарню Святої Зінаїди. ІД


п»ї
Читайте у цій рубриці

Cтроительный флагман Сумщины

На «Эспланаде» начинается строительство сразу двух детсадов!

По инициативе мэра Сум Александра Лысенко в компании «Сумстрой» провели совещание по строительству социальных объектов в новом микрорайоне «Эспланада».

В нем приняли участие представители АО «Сумстрой», главный архитектор... Читати статтю повністю

Три претендента - ни одного победителя

Почему дороге Кролевец - Добротово - Терехово не видать долгожданного ремонта?

В Сумской области еще очень много дорог, которые назвать таковыми нельзя - сплошь ямы да колдобины. Автотрасса Кролевец - Добротово - Терехово как раз из таких. И вот наконец были выделены средства на... Читати статтю повністю

Решение долговой проблемы - банкротство?

Вспомните 2004-2007 годы - тогда народ поверил в светлое будущее, в то, что гривня будет стабильной, можно рискнуть и взять ипотеку, тем более что в 2007 г. произошло серьезное снижение кредитных ставок. Потом и вовсе впервые за всю историю украинской ипотеки на рынке появились предложения... Читати статтю повністю

Титульных списков больше не будет?

На одном из своих заседаний в октябре текущего года депутатская комиссия Сумского горсовета по вопросам ЖКХ поручила департаменту инфраструктуры подготовить и внести на рассмотрение горсовета изменения в положение о департаменте, предусмотрев в нем пункт, согласно которому комиссия... Читати статтю повністю

Авто с 1,5 га поместят на 70 сотках?

Власть предлагает сумчанам аттракцион невиданного вжимания в одну стоянку сразу двух...

В конце августа этого года Сумской горисполком утвердил детальный план территории эспланады - большого нового микрорайона между ул. Харьковской, пр. Лушпы и ул. И.Сирко.

Потихоньку она уже строится,... Читати статтю повністю

Коли вже «слуги» почнуть служити?

Правозахисник Олександр Соколов - про невтішні перші результати роботи нової влади

СексуальнІ та корупційні скандали в новій Верховній Раді, початок опалювального сезону і тарифи на тепло для сумчан, підсумки перших двох місяців нового парламенту... Тем для обговорення результатів... Читати статтю повністю

Поздравляем аграриев Украины!

Уже более 10 лет сотрудничество с аграрными компаниями - один из главных приоритетов Креди Агриколь

17 ноября профессиональный праздник отмечают работники украинского аграрного сектора. Благодаря их усилиям ежегодно сельское хозяйство развивается все стремительнее и выступает настоящим... Читати статтю повністю

«Новий зір» - европейские стандарты офтальмологии в Сумах

Европейские стандарты постепенно становятся нормой нашей жизни. Конечно, предстоит еще очень долгий путь, чтобы приблизиться к уровню развития западных стран. Но кое в чем Украина уже сейчас не уступает Европе и США.

Именно так! Ведь каждый житель Украины сегодня может получить... Читати статтю повністю

Ошибочка вышла?

На сессии Сумского облсовета председатель депутатской бюджетной комиссии Николай Березин эмоционально выступил по поводу того, что он не может попасть на прием к мэру Сум Александру Лысенко, а на депутатские запросы и рекомендации облсовета городская власть никак не реагирует.

-... Читати статтю повністю

«О бедной Сумщине замолвите слово»

Почему бизнесмены начали выводить свои производства из области и как это остановить?

Как-то не слишком заметили в Сумах и области информацию о том, что бывший губернатор Сумщины Юрий Чмырь открывает филиал своего бизнеса за границей.

Одни с завистью, другие - со злорадством, а некоторые... Читати статтю повністюНовини
Реклама
Новини
Новини
Будь в курсі!