Культура

Перше п’ятиріччя «Сумської Мельпомени»

Сумські театри запрошують містян на свої кращі вистави

Минуло дев’ять років з моменту, коли обласний конкурс театрального мистецтва «Сумська Мельпомена» вперше став на підмостки двох обласних театрів і приємно сколихнув культурне життя області!

За цей період було проведено чотири «Сумських Мельпомени», відкрито безліч театральних зірок, які вкотре довели, що сумські служителі Мельпомени нічим не поступаються закордонним зіркам. Вони - талановиті, артистичні, іскрометні та професійні! Тож продовжуємо запалювати театральні зірки і разом із управлінням культури Сумської ОДА проголошуємо п’ятий обласний конкурс театрального мистецтва «Сумська Мельпомена - 2020», запрошуємо сумчан та гостей міста відвідати конкурсні вистави та обрати найкращих!

Начальник управління культури Сумської ОДА, заслужений працівник культури України Олена Мельник: «За дев’ять років значно зріс інтерес сумської публіки до наших театрів. Сумчани з великою цікавістю слідкують за місцевим театральним життям, із задоволенням відвідують вистави, відпочивають, хвилюються, радіють разом із персонажами на сцені й отримують від постановок цілий спектр різноманітних емоцій, а наші талановиті актори мають неабияку армію своїх прихильників серед глядачів. Це не може не тішити. Але, не дивлячись на те, що зараз і юні прихильники театрального мистецтва, і вже досвідчені дорослі глядачі пильно слідкують за всіма новинками та прем’єрами театрального життя, я впевнена, що «Сумська Мельпомена» допоможе більш детально розкритися акторам, а сумська публіка, відвідуючи конкурсні вистави театрів, побачить ще багато цікавих несподіванок і ще більше закохається в Його @Величність Театр!»

На суд вимогливого журі та глядачів із 13 лютого по 18 березня колективи академічного театру драми та музичної комедії ім. Щепкіна та театру для дітей та юнацтва виставляють свої найкращі постановки!

Наші молоді та заслужені митці будуть змагатися за перемогу в різних номінаціях: краща чоловіча роль, краща жіноча роль, краща роль другого плану, краще музичне оформлення, краща сценографія, краща вистава року, прем’єра року.

Визначати переможців буде високопрофесійне журі! Тож знайомтесь: провідний майстер сцени Сумського обласного академічного театру ім. Щепкіна, народна артистка України Євгенія Серебрякова; провідний майстер сцени Сумського обласного театру для дітей та юнацтва, заслужений артист України Вадим Шерстюк; завідувач лабораторії сценарної майстерності Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, заслужений працівник культури України Тетяна Матвієнко, викладач-методист вищої категорії Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Бортнянського, заслужений артист України Іван Лиманський; викладач вищої категорії СВУМІК ім. Бортнянського Олексій Кулик; голова журі - заступник начальника

управління культури Сумської ОДА Раїса Грицаєнко.

Свого переможця зможуть визначити й сумчани! Номінація «Глядацькі симпатії» створена спеціально для вас, шановні глядачі й читачі газети «Ваш Шанс». Проголосувати за виставу, що найбільше вас вразила, можна на сайті ВШ www.shans.com.ua

Маленькі глядачі можуть залишати свої враження у вигляді малюнків, які можна намалювати вдома та залишити в касі театрів. Автор найкращого, за рішенням членів журі, малюнку буде запрошений на урочисту церемонію нагородження та отримає спеціальний приз.

***

Тож поспішайте!

Вже 13 лютого о 18.00 у Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбудеться урочисте відкриття «Сумської Мельпомени» та показ першої конкурсної вистави. На суд глядачам «ТЮГівці» представлять виставу за п’єсою Тетяни Іващенко «Таїна буття» - надзвичайно складну й драматичну історію подружніх стосунків, наповнену пристрастю, стражданням, радістю, багатогранністю почуттів і виром емоцій, що розкриває складність взаємин між чоловіком та жінкою.

А 19 лютого о 13.00 Сумський обласний академічний театр ім. Щепкіна запрошує малечу з батьками на яскраву музичну виставу - казку про неймовірні пригоди дівчинки Дороті та її песика Тото - «Чарівник країни Оз».

Завітайте на конкурсні вистави та переконайтеся, що справжні зірки сяють не лише на столичних підмостках!


п»ї
Читайте в этой рубрике

Выставка вытынанки

В отделе искусств областной научной библиотеки проходит выставка вытынанки Светланы Бедной и Анны Гаранжи. Обе художницы - члены Национального союза мастеров народного творчества. Их работы хорошо известны любителям декоративно-прикладного искусства в Сумах, области и за ее пределами.... Читать статью полностью

Кому из сумских творцов назначили стипендии?

И.о. главы Сумской ОГА Ирина Купрейчик подписала распоряжение «О назначении стипендии председателя облгосадминистрации ведущим творческим работникам области в 2020 году». Среди двух десятков стипендиатов половина - жители областного центра: Нинель Бошко - преподаватель высшей категории... Читать статью полностью

Путешествуете? Расскажите!

В конгресс-центре СумГУ открылась выставка фотографий Анны Клочко

В переводе на язык тех, кто далек от соцсети «Инстаграм», название выставки ... Читать статью полностью

«Время, время, время, время...»

В Сумах прошел концерт киевского автора и исполнителя песен Дмитрия Долгова

Этот концерт стал очередной страницей проекта «Антология поэтической песни» - его придумали и уже многие годы поддерживают участники театра La Chanson. Цель проекта - знакомить сумчан с этим видом музыкального... Читать статью полностью

Новости
Реклама
Товары
Будь в курсе!
Новости
Товары