По делу

Продамо землю - втратимо Україну!

«Батьківщина» вимагає скликати позачергову сесію облради, щоб не допустити

На сесію Сумської облради, яка була запланована на 21 лютого, депутатська фракція ВО «Батьківщина» підготувала звернення до президента, Верховної Ради та Кабміну про зняття з розгляду законопроекту, який стосується введення в Україні ринку землі.

Однак цей проект рішення так і не було розглянуто - на засіданні президії голова облради Володимир Токар призупинив дію розпорядження про скликання сесії. Причиною цього, як він пояснив, стало несвоєчасне подання Сумською ОДА проєкту рішення облради про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік.

Коли сесія не відбулася, партійці «Батьківщини», аграрії та громадські організації звернулися до Володимира Токаря з вимогою провести позачергове засідання по одному конкретному питанню - не допустити прийняття закону про продаж землі! Як зазначив голова Сумської обласної організації ВО «Батьківщина» Вадим Лисий, сьогодні земельні питання вкрай важливі та повинні бути розглянуті терміново - тим більше, коли цього вимагає громадськість.

- І депутати, і фермери, і більшість населення розуміє - продавши землю, ми фактично втратимо суверенітет нашої країни, - впевнений він. - У результаті такої реформи 72% українського чорнозему піде з молотка, в тому числі ліси, водойми, заповідники. Земля - це, мабуть, останнє, що залишилося у власності всього народу.

Потрібно докласти всіх зусиль, щоб не допустити конфлікту, який може загостритися в зв’язку з запропонованою моделлю обороту земель. Приїхавши на сесію облради, фермери, голови сільрад, представники Об’єднаного штабу захисту української землі в Сумській області хотіли одного - зупинити розгляд законопроєкту №2178-10 від 10.10.2019 року, який може обернутися для наших дітей і онуків катастрофою. Ми можемо перетворитися в анклав світової компанії, яка буде вирощувати та продавати на експорт нашу продукцію, а з нами взагалі не рахуватися. Питання про землю - стратегічне, воно повинне вирішуватися на референдумі. Навіщо зараз відкривати дикий ринок землі, в умовах, коли в країні йде війна? Президент обіцяв, що всі складні питання будуть проходити референдум. І що? Всі суттєві поправки до цього законопроєкту відхиляються. Люди побоюються, що у Верховній Раді закон можуть прийняти монобільшістю, так і не прислухавшись до здорового глузду.

Представники «Батьківщини» переконані - без землі не буде села. Адже цей ресурс є основним джерелом наповнення бюджету сільрад і ОТГ. А значить - громади не зможуть не тільки розвиватися, а й існувати.

- По всій Україні проходять сесії - від сільських до обласних рад, де на порядку денному одне питання: зберегти українську землю для українців, - продовжує керівник фракції ВО «Батьківщина» в Сумській райраді, член Об’єднаного штабу захисту української землі в Сумській області Володимир Балицький. - Законопроєкт вимагає серйозних правок. У першу чергу це стосується обмеження продажу землі в одні руки, недопущення продажу землі іноземним аграрним компаніям тощо. Дивлячись на те, що на сьогодні у Верховній Раді з 4018 поправок розглянута тільки тисяча і жодна з них не прийнята, ми побоюємося, що в законопроєкт взагалі не внесуть ніяких змін. Чим це може обернутися? Сільські, селищні ради та ОТГ втратять основне джерело наповнення бюджету - 93% надходить за рахунок землі. Продаж землі стане разовою акцією, яка сьогодні потрібна діючій владі. Село буде знищено! Потрібно дбати про селян, створювати робочі місця, розвивати фермерські господарства. Великі агрохолдинги цим не займаються - вони до нас навіть привозять своїх робітників. Розпоряджатися землею може тільки народ. Тому ми закликаємо провести референдум - почути думку народу.

Керівник Об’єднаного штабу захисту української землі в Сумській області Олексій Картавий переконаний: депутати повинні почути думку громади, експертів, терміново звернутися до керівництва країни і зняти з розгляду непідготовлений законопроєкт про ринок землі. «Сесії пройшли практично по всій Україні - Сумщина теж повинна висловити свою думку, що законопроект потребує широкого громадського обговорення. Сподіваюся, що нас почують і до 1 березня облрада збереться, щоб прийняти відповідне звернення. Сьогодні в першу чергу потрібно захищати нашу землю! Не можна втратити наш стратегічний ресурс, а значить - і Україну!» ІП

Ліза Павлова


п»ї
Читайте в этой рубрике

Що чекає 12-й мікрорайон та Харківську?

Мер Сум Олександр Лисенко розказав про пріоритети, які визначає громада міста

-Плани міського голови - це не мої особисті наміри, - говорить Олександр Лисенко, - це накази мешканців. Ми вдячні їм за звернення, підказки, готовність до діалогу. А якщо в цьому механізмі реалізації поточних... Читать статью полностью

Вадима Лисого обрали головою «Батьківщини» на Сумщині

22 лютого відбулася обласна партійна конференція ВО «Батьківщина». Одним із питань порядку денного було обрання голови обласного партосередку. Делегати одноголосно підтримали кандидатуру Вадима Лисого, який із грудня 2019 р. виконує обов’язки голови обласної партійної організації.

Нагадаємо:... Читать статью полностью

Набережные Стрелки и Сумки - какими им быть?

В Сумах завершились два конкурса на лучшую концепцию реконструкции центра города

В декабре прошлого года Сумской горисполком дал добро на проведение двух закрытых архитектурных блиц-конкурсов. Один - на лучшее проектное предложение по реконструкции территории, ограниченной ул. Набережной... Читать статью полностью

«Переставлять кровати» или менять персонал?

Депутаты горсовета не понимают, зачем создавать в мэрии новое структурное подразделение

Вопрос о создании в Сумской мэрии нового структурного подразделения - департамента муниципальной безопасности - уже выносился на рассмотрение сессии горсовета в январе. Но тогда до обсуждения... Читать статью полностью

Сумскую землю оценят в 2020-м

На сессии Сумского горсовета депутаты рассмотрели проект решения о проведении нормативной денежной оценки земель Сум в 2020 году. Для этого департаменту обеспечения ресурсных платежей необходимо заключить договор на разработку соответствующей техдокументации.

Однако депутат Владимир... Читать статью полностью

Бесплатное лечение в Яворове

Западный реабилитационно-спортивный центр НКСИУ сообщает о начале регистрации на бесплатные реабилитационно-спортивные сборы для людей, перенесших черепно-мозговые травмы. На его базе в течение 2020 года будут проходить специальные 10-дневные реабилитационно-спортивные мероприятия.... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

У нас можна відразу замовити квартиру з потрібним плануванням!

Одна з найбільших будівельних компаній Сумської області - АТ «Сумбуд» - завжди може запропонувати найширший спектр нерухомості в своєму новому мікрорайоні «Еспланада», що знаходиться в центральній частині Сум.

До того... Читать статью полностью

Нові виборчі правила

Цього року сумчани будуть по-іншому обирати місцевих депутатів

НапередоднІ Нового року Верховна Рада прийняла Виборчий кодекс. Цей документ встановлює абсолютно нові правила участі у виборах, докорінно змінює порядок не лише висування кандидатів, але і підрахунку результатів.

Нинішній,... Читать статью полностью

Областной бюджет: снова фальстарт

Почему заседание сессии Сумского облсовета отложили во второй раз?

На 21 февраля была назначена 33-я сессия облсовета. Накануне депутаты комиссии по вопросам бюджета собрались на заседание, чтобы обсудить важнейший вопрос, из-за которого, собственно, и назначали сессию, - изменения... Читать статью полностью

Анонс


Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары