По делу

Що чекає 12-й мікрорайон та Харківську?

Мер Сум Олександр Лисенко розказав про пріоритети, які визначає громада міста

-Плани міського голови - це не мої особисті наміри, - говорить Олександр Лисенко, - це накази мешканців. Ми вдячні їм за звернення, підказки, готовність до діалогу. А якщо в цьому механізмі реалізації поточних завдань є ще конструктивні пропозиції - тоді, вважаймо, разом зробили пів справи!

Багато спілкуюсь із людьми - це життєво необхідна комунікація. Коли чуєш про те, що розповідають, що наболіло, розумієш: важливість та першочерговість справ уже визначена, залишається цього порядку дотримуватися. Звісно, міське господарство потребує, в першу чергу, нових управлінських підходів, сучасного менеджменту, але вони не можуть бути відірваними від думки та бачення тих, хто живе в Сумах і прагне комфорту, зручностей, якості послуг та максимального задоволення потреб. Зупинюсь лише на деяких побажаннях містян.

«Придивіться до проблем мікрорайонів, у яких живемо»

Саме таке прохання декілька років тому надходило від сумчан найчастіше. Не реагувати ми не могли - і тому левову частку зусиль зосередили на ремонті прибудинкових територій, покращенні умов проживання людей. Цього року в питаннях ремонту дворів більшу увагу звернемо на 12-й мікрорайон. Я вважаю, що ця частина міста останні роки залишилася в деякій мірі поза увагою. Можливо, десь мала бути більш активною робота депутатського корпусу, втім, ми виправимо цю ситуацію.

Зараз депутати хочуть бути ініціаторами ремонтів прибудинкових територій, тобто визначати, які двори ремонтувати в себе на окрузі в першу чергу, а з якими зачекати. Я з цим погоджуюсь, бо як не є, але міські обранці мають знати ситуацію в себе на окрузі, вони мають комунікувати з людьми, які їх обирали, та виконувати свої повноваження, наша справа - контролювати виконання та якість.

Щодо ремонту житлового фонду, ми готуємо нововведення, і депутати вже проголосували про відповідні Програми співфінансування, - це Програма 90/10, що стосується ремонту ліфтів. Цього року ми запланували на ремонт підйомників значну суму коштів, але це буде співфінансування. Тож мешканцям потрібно якнайшвидше розпочати збір 10%, які необхідні, щоб увійти в Програму з компенсацією 90% із міського бюджету.

«Зробіть ошатною центральну частину міста»

Зараз, коли значно навели порядок у мікрорайонах, тенденція дещо змінилась, люди хочуть бачити більш ошатною центральну частину міста. Тому безпосередньо і працюватимемо над тим, аби задовольнити мешканців. Перше завдання цього року - відновити Театральну площу.

Робитимемо й центральні дороги - автошлях на вул. Іллінській буде зроблений повністю. Проте головним дорожнім об’єктом у цьому році залишається вул. Харківська, по-перше - це в’їзд до нашого міста, а по-друге, в такому стані залишати дорогу вже не можна, бо чим далі, тим більше руйнується асфальтове покриття. Сумчани і гості нашого міста мають їздити рівними дорогами. Серед іншого, плануємо ремонт доріг на вул. Даргомижського та в Роменському мікрорайоні - вул. Котляревського, частково вул. Лисенка та ще більше десятка.

«Продовжуйте оновлення тролейбусного парку міста, нам подобаються нові тролейбуси»

Так говорять містяни, і ми бачимо, що цей напрямок потребує продовження. До кінця цього року в нас уже буде десять нових тролейбусів, ще плануємо заміну зупинкових комплексів. До того ж розглядаємо питання придбання автобусів, це може бути лізинг, але ми ще працюємо над остаточним рішенням. Взагалі, транспортна система в нашому місті потребує змін, і вирішення проблеми має бути одне - на 50%, а бажано і на всі 100%, транспорт повинен бути комунальний. Ми поступово до цього йдемо.

«Зверніть увагу на медицину - то здоров’я наших родин»

Ще одна вказівка сумчан, і ми її виконуємо, вважаю, успішно. В цьому році ми повністю завершимо в дитячій лікарні Святої Зінаїди ремонтні роботи з утеплення, які проходять по міжнародних програмах, і закінчимо ремонт всієї центральної міської клінічної лікарні, тобто відремонтуємо всі відділення. По ремонту дитячої лікарні будуть частково використані кошти ДФРР (Державного фонду регіонального розвитку), частково міського бюджету. Все в планах, діємо й рухаємось до фінішу.

«Звертаємося за допомогою - до депутатів, поговоріть, щоб не забували про нас»

Таке часто чую від людей. Додам наостанок про дещо нове та надзвичайно важливе в роботі сумських депутатів, про що мають знати мешканці нашого міста та використати слушну нагоду для вирішення певних питань міського розвитку. Цього року значно збільшилися фінансові можливості депутатів Сумської міської ради: вперше за ініціативою депутатського корпусу з міського бюджету було виділено 42 мільйони гривень на виконання депутатських повноважень. Рішення обговорювалося представниками фракцій, воно отримало необхідну кількість голосів, ту підтримку, яка визначила досить відповідальний крок у діяльності міської ради. Маємо сподівання, що в цьому році депутатами будуть реалізовані цікаві проекти, кошти будуть використані в тому числі на вирішення нагальних потреб містян. Є хвилювання щодо усвідомлення кожним ступеню відповідальності, тому й спрямовую депутатів на те, щоб із поля зору не випускали об’єкти соціальної сфери: школи, садочки, лікарні. Ми можемо спільними зусиллями ремонтувати ліфти, тротуари та дороги. При цьому підготовка документації на реконструкцію, капітальний чи поточний ремонти потребує дотримання певних термінів та вимог. Така робота буде серйозним іспитом для місцевих обранців. Тому зараз і містяни, і депутати повинні почути одне одного, обмінюватися думками, намірами, знаходити консенсус - і вирішувати гострі питання, ресурс для цього є. ІД


п»ї
Читайте в этой рубрике

Продамо землю - втратимо Україну!

«Батьківщина» вимагає скликати позачергову сесію облради, щоб не допустити

На сесію Сумської облради, яка була запланована на 21 лютого, депутатська фракція ВО «Батьківщина» підготувала звернення до президента, Верховної Ради та Кабміну про зняття з розгляду законопроекту, який... Читать статью полностью

Будівельний флагман Сумщини

У нас можна відразу замовити квартиру з потрібним плануванням!

Одна з найбільших будівельних компаній Сумської області - АТ «Сумбуд» - завжди може запропонувати найширший спектр нерухомості в своєму новому мікрорайоні «Еспланада», що знаходиться в центральній частині Сум.

До того... Читать статью полностью

Бесплатное лечение в Яворове

Западный реабилитационно-спортивный центр НКСИУ сообщает о начале регистрации на бесплатные реабилитационно-спортивные сборы для людей, перенесших черепно-мозговые травмы. На его базе в течение 2020 года будут проходить специальные 10-дневные реабилитационно-спортивные мероприятия.... Читать статью полностью

Набережные Стрелки и Сумки - какими им быть?

В Сумах завершились два конкурса на лучшую концепцию реконструкции центра города

В декабре прошлого года Сумской горисполком дал добро на проведение двух закрытых архитектурных блиц-конкурсов. Один - на лучшее проектное предложение по реконструкции территории, ограниченной ул. Набережной... Читать статью полностью

Сумскую землю оценят в 2020-м

На сессии Сумского горсовета депутаты рассмотрели проект решения о проведении нормативной денежной оценки земель Сум в 2020 году. Для этого департаменту обеспечения ресурсных платежей необходимо заключить договор на разработку соответствующей техдокументации.

Однако депутат Владимир... Читать статью полностью

Нові виборчі правила

Цього року сумчани будуть по-іншому обирати місцевих депутатів

НапередоднІ Нового року Верховна Рада прийняла Виборчий кодекс. Цей документ встановлює абсолютно нові правила участі у виборах, докорінно змінює порядок не лише висування кандидатів, але і підрахунку результатів.

Нинішній,... Читать статью полностью

«Переставлять кровати» или менять персонал?

Депутаты горсовета не понимают, зачем создавать в мэрии новое структурное подразделение

Вопрос о создании в Сумской мэрии нового структурного подразделения - департамента муниципальной безопасности - уже выносился на рассмотрение сессии горсовета в январе. Но тогда до обсуждения... Читать статью полностью

Областной бюджет: снова фальстарт

Почему заседание сессии Сумского облсовета отложили во второй раз?

На 21 февраля была назначена 33-я сессия облсовета. Накануне депутаты комиссии по вопросам бюджета собрались на заседание, чтобы обсудить важнейший вопрос, из-за которого, собственно, и назначали сессию, - изменения... Читать статью полностью

Вадима Лисого обрали головою «Батьківщини» на Сумщині

22 лютого відбулася обласна партійна конференція ВО «Батьківщина». Одним із питань порядку денного було обрання голови обласного партосередку. Делегати одноголосно підтримали кандидатуру Вадима Лисого, який із грудня 2019 р. виконує обов’язки голови обласної партійної організації.

Нагадаємо:... Читать статью полностью

Анонс


Реклама
Товары
Будь в курсе!
Курсы валют в Украине
Новости
Новости
Новости
Товары